דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת: זוג - התעללות נפשית – הצגת חובה דרמטית ומרגשת – בית ליסין
ביקורת: זוג - התעללות נפשית – הצגת חובה דרמטית ומרגשת – בית ליסין
חיים נוי 24/05/22 |  צפיות: 301

ביקורת: זוג -התעללות נפשית – הצגת חובה דרמטית ומרגשת – בית ליסין

מאת חיים נוי

ההצגה זוג, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא הצגת חובה דרמטית ומרגשת, העוסקת בהתעללות מילולית ונפשית, פרי עטה של המחזאית עדנה מזי"א.

הבמאי אילן רונן להטט עם שחקנים מוכשרים והתוצאה היא הצגה קולחת ומותחת, המבוצעת באורח מעולה ומותירה בידי הצופים טעם של חוויה תיאטרלית , המחייבת צפייה בידי זוגות ואפילו תלמידי בית ספר.

העלילה עוסקת ביחסיהם של יורם נריה, איש עסקים, ואודי , אישה גרושה הנישאת ליורם וכלפי חוץ אלה הם יחסים אידיאליים, רצופים בתענוגות החיים. למעשה, אודי כלואה בתוך ביתה וכל רצונותיה הם עפר לרגליה, שבויה בידי גבר שלכאורה מרעיף עליה אהבה, אך למעשה מתעלל בה נפשית – עד שכלו כל הקצין.

לאחר ריב שגרתי ביניהם בעניין הטיפול בפרחים, מזמין יורם זר פרחים לריצוי פניה של אשתו, אך היא מתנפלת עליו בסכין שלופה ופוגעת בו בירכו.

המקרה מגיע לטיפולו של אסי, תובע מהפרקליטות המאשים את האישה בגרימת חבלה ולידיה של סנגורית צעירה , תמר, המסרבת להשלים עם מה שאירע ועם הודאתה של האישה. מסתבר, כי שני הפרקליטים הם בעצם בני זוג ועם קשר רומנטי חשאי וטרי. עתה עליהם להתמודד זה לצד זה בבית המשפט, שם גם נחשפים סודות ושקרים.

רמי הויברגר מגלם בצורה נפלאה את דמותו של יורם נריה והוא מעצב את הדמות החולנית באורח מושלם, חוויה של משחק תיאטרלי. רמי הוא אחד מטובי השחקנים כיום על במת התיאטרון ובתפקידו זה הוא מתעלה על עצמו.

שירי גולן מגלמת נפלא את דמותה של אודי, האישה שאתו, הבולעת את כל ההתעללויות הנפשיות שבעלה גורר אותה אליהם. שירי היא שחקנית מצוינת ומשחקה מעורר הערצה.

תום חגי מגלם במשחק נהדר את אסי, התובע במשפט . תום מגיש משחק רווי תובנות משפטיות ואינו בוחל בשום מאמץ לסיים את המשפט בהרשעה. תום הוא שחקן מקצועי ומשחקו הקולח, מוצלח ומשובח.

דניאל גל, הסנגורית של אודי, מגלמת את תפקידה באורח ראוי לשבחים ולמחיאות כפיים. מאבקה עד לבירור יסודי של הפרשה ראוי להערצה ומשחקה הוא אמין, מרגש, ייחודי ומרשים.

ניב מנור עצב תפאורה סמלית של כיסאות שכן ההצגה מתרחשת בעצם בבית המשפט עם פלאש בקים למה שהתרחש בבית בני הזוג נריה. נדב ברנע עצב מוזיקה נאה ותאורה נפלאה, חלק מהותי מהעלילה. אביה בש עצבה תלבושות יפות. שרון גל עצבה תנועה מוצלחת בקטעי ריקוד.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים

צילום – כפיר בולוטין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
מיינץ ביומד ודנטה גנומיקה מכריזות על זמינות מסחרית מלאה של ColoAlert באיטליה ובאיחוד האמירויות הערביות
ColoAlert ישווק באמצעות מסד הנתונים הנרחב של דנטה ויימכר דרך אתרי המסחר האלקטרוני הספציפיים לאזור שלה

Remitly תרכוש את Rewire כדי להתרחב למיקומים גיאוגרפיים משלימים עם מוצר העברות הכספים מבוסס חשבון
Remitly ו-Rewire חולקים מחויבות לשנות את חייהם של מיליוני מהגרים ומשפחותיהם עם מוצרי השירותים הפיננסיים המהימנים והחדשניים ביותר

אנדרסן גלובל מוסיפה חברה לשיתוף פעולה במונטסראט
אנדרסן גלובל ממשיכה להרחיב את הפלטפורמה הקריבית שלה עם הוספת Guardian Business Group, חברה לשיתוף פעולה במונטסראט, ומוסיפה יכולות מס משלימות ליכולות המשפטיות הקיימות שלה באזור.

קודי פטריק מונה למנהל מכירות ישיר של OEM בקבוצת Nikkiso אנרגיה נקייה וגזים תעשייתיים
קבוצת Nikkiso Cryogenic Industries' Clean Energy & Industrial Gases , חברת-בת של חברת ניקיסו ושות', בע"מ (יפן) שמחה להודיע כי שמחה להודיע כי קודי פטריק (Cody Patrick ) מונה למנהל המכירות הישירות של OEM עבור Nikkiso ACD, חלק מיחידת המשאבות הקריוגניות של קבוצת האנרגיה הנקייה והגזים התעשייתיים של Nikkiso

Expereo רוכשת את Breeze Networks, ומשפרת עוד יותר את שיטות ה-SD-WAN/SASE שלה ואת נוכחותה בשוק הבריטי
Expereo, הספקית המובילה בעולם של פתרונות רשת מנוהלים, הודיעה על רכישת Breeze Networks, ספקית שירותים מנוהלים של טכנולוגיות SD-WAN/SASE. הרכישה מזינה את מסלול הצמיחה של Expereo, משפרת עוד יותר את שיטות העבודה שלה בתחום ה-SD-WAN/SASE, תוך שהיא מתבססת על מגוון השירותים המתרחב שלה לניהול פתרונות SD-WAN בקנה מידה גדול עבור שותפים ולקוחות ארגוניים רב לאומיים ברחבי הגלובוס.

Elektros תמנה מנהלי פרויקטים כהכנה לקראת התפעול של כלי רכב חשמליים
חברת Elektros (OTC PINK:ELEK), מובילה מתפתחת באספקת פתרונות שינוע חשמליים, הודיעה על תוכניות למנות מנהלי פרויקטים בחטיבות נבחרות כהכנה לשלב המסחור של החברה.

פרסי Stevie® מכריזים על הזוכים בפרסי העסקים הבינלאומיים® השנתיים ה-19 מרחבי העולם
3,700 מועמדויות הוגשו מארגונים ב-67 מדינות

כ-350 מנהיגי עולם מ-157 מדינות בעלות יחסים דיפלומטיים עם צפון או דרום קוריאה השתתפו בוועידה שהתקיימה ב-11-15 באוגוסט
פסגת המנהיגים הבינלאומית של UPF עוסקת בפיוס הקוריאני, בחופש הדת ובבריתות שלום חדשות באפריקה ובעולם

אנטרה ביו מספקת דגשים עסקיים ותוצאות כספיות לרבעון השני של 2022
Entera Bio Ltd, (נאסד"ק: ENTX), מובילה בפיתוח תרופות המתבססות על מולקולות גדולות שניתנות דרך הפה, הודיעה היום על תוצאותיה הכספיות והתפעוליות לרבעון שהסתיים ב-30 ביוני 2022.

Mary Kay Inc. ממשיכה בתמיכתה בהעצמת נשים בכנס אבן הפינה הבינלאומי של פורום הנשים בצ'ילה
מחקר בלעדי על התקדמות השוויון המגדרי ב-25 השנים האחרונות ב-18 מדינות באמריקה הלטינית נחשף
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI