דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים פתרון המודיעין הפרמקולוגי-קליני של FeelBetter מסייע ללאומית שירותי בריאות בזיהוי מטופלים קשישים שנמצאים בסיכון לאשפוז עקב ניהול תרופות שאינו מיטבי
פתרון המודיעין הפרמקולוגי-קליני של FeelBetter מסייע ללאומית שירותי בריאות בזיהוי מטופלים קשישים שנמצאים בסיכון לאשפוז עקב ניהול תרופות שאינו מיטבי
חיים נוי 29/06/22 |  צפיות: 156

פתרון המודיעין הפרמקולוגי-קליני של FeelBetter מסייע ללאומית שירותי בריאות בזיהוי מטופלים קשישים שנמצאים בסיכון לאשפוז עקב ניהול תרופות שאינו מיטבי

הפיילוט הרטרוספקטיבי שנערך בידי קופת חולים ישראלית מובילה מדגים את יכולתה של FeelBetter לחזות במדויק אשפוזים נמנעים הקשורים לבעיות שנגרמות בגין ריבוי תרופות בחולים מעל גיל 65

תל אביב, 28ביוני 2022, (BUSINESS WIRE):

FeelBetter, המובילה בתחום המודיעין הפרמקולוגי-קליני לייעול טיפול מבוסס ערך, הכריזה על תוצאות פיילוט רטרוספקטיבי שנערך עם לאומית שירותי בריאות, אחת מארבע קופות החולים בישראל וספקית שירותי בריאות מובילה המפעילה 320 מרכזים רפואיים המשרתים יותר מ-720,000 חברים במדינה.

ביותר משלישי מהמטופלים הקשישים בסיכון גבוה אותם זיהה פתרון התוכנה כשירות של FeelBetter, הטכנולוגיה של החברה חזתה במדויק את אלו שצפויים להתאשפז, תוך 30 עד 90 יום, מסיבה בת מניעה שנובעת מריבוי תרופות שאינן נלקחות באופן מיטבי (שימוש בו-זמני במספר תרופות לטיפול במחלות ובמצבים בריאותיים אחרים). תוצאות הפיילוט הראו גם שלטכנולוגיה של FeelBetter יש פוטנציאל לסייע לארגוני ספקים בהקצאה יזומה של משאבים לחולים בסיכון גבוה מעל גיל 65 ולהפחית עלויות ביותר מ-5,000 דולר לחולה קשיש.

"הפתרון של FeelBetter משפר את עבודת הצוות בתוך מערכות הבריאות. הוא מאפשר לרוקחים הקליניים למלא תפקיד קריטי ומוביל בהערכת מצב הבריאות הכללי ובקביעה האם תרופות שנקבעו עונות בצורה מיטבית ליעדי הטיפול ולצורכי המטופל האישי", אמרה ד"ר אביבית גולן, ראש המחלקה לאיכות שירותי הבריאות, החטיבה הרפואית, לאומית שירותי בריאות. "לאומית שירותי בריאות החלה להשתמש בטכנולוגיה של FeelBetter בשנה האחרונה והכלי, המארגן את הרשומות הרפואיות באופן שמנחה את הרופאים לקבל החלטות ממוקדות וטובות יותר, מייעל את עבודת ההכנה ותיאום הטיפול בין הרופאים והרוקחים שלנו".

גולן הוסיפה: "בהתבסס על תוצאות הפיילוט המוצלח שלנו, אנו מצפים להרחיב בלאומית את אימוץ הפתרון של FeelBetter כך שיכלול את יכולות ריבוד הסיכונים והדרכת טיפול כדי לסייע במניעת אשפוזים נמנעים הקשורים לניהול תרופות לא מיטבי. כבר ראינו שיפור משמעותי, העולה על 30%, ביעילותם של הרוקחים המפקחים על ניהול הטיפול התרופתי עבור המטופלים המורכבים ביותר שלנו תוך שימוש בדיווחי המטופלים שנוצרו בידי הפתרון של FeelBetter".

המחקר הרטרוספקטיבי השתמש במידע שאינו מזהה של חולים מהרשומות הרפואיות האלקטרוניות ונתוני התביעות של לאומית, והקיף 153,000 מטופלים מנוהלים מעל גיל 65 עם יותר ממצב כרוני אחד הנוטלים יותר משתי תרופות מרשם. תוך מינוף יכולות בינה מלאכותית ולימוד מכונה, כמו גם מומחיות קלינית עמוקה, הפתרון של FeelBetter ניתח וסינן את הנתונים, וביותר מאחד משלושה מטופלים בסיכון גבוה שזוהו - חזה את אלו שצפויים להתאשפז בתוך 30-90 יום כתוצאה מבעיות של נטילת ריבוי תרופות. בנוסף, הפיילוט, תוך שימוש בטכנולוגיה של FeelBetter, הוכיח שמתוך המטופלים המאושפזים בסיכון, 87% חוו בסופו של דבר שינויים משמעותיים במשטר התרופות שלהם לאחר השחרור.

"שימוש בו-זמני במספר תרופות לטיפול במחלות ומצבים בריאותיים אחרים נפוץ בקרב חולים מבוגרים. ללא ניהול נכון ופרואקטיבי, זה יכול להוביל לתגובות תרופות משמעותיות ולתופעות לוואי, לתוצאות בריאותיות לקויות, וכן להעלות במידה ניכרת את עלות הטיפול בחולים קשישים", אמרה ליאת פרימור, מנכ"לית ומייסדת שותפה של FeelBetter. "תוצאות הפיילוט שערכנו עם לאומית מייצגות צעד חשוב נוסף קדימה בהתגברות על האתגרים שנובעים מנטילת ריבוי תרופות, כזה שמספק חיזוק לגישה של FeelBetter להתאמה אישית של משטרי תרופות ושיפור מסעות הטיפול בחולים".

יורם הורדן, מנהל התפעול הראשי ומנהל הטכנולוגיה הראשי, ומייסד שותף של FeelBetter ציין, כי "הגישה הפרמקולוגית-קלינית הייחודית של FeelBetter, המשלבת הנחיות קליניות לשיטות עבודה מומלצות עם מאגרי מידע פרמקולוגיים כבסיס למודלי הבינה המלאכותית המתקדמים שלנו, מאפשרת לנו לספק שיפורים פורצי דרך בפתרונות לבריאות האוכלוסייה. הפתרון שלנו מנבא במדויק מטופלים בסיכון לאשפוז עקב משטר ריבוי תרופות שאינו מיטבי, ומשפר את הזיהוי מאחד מתוך 20 בעת שימוש בכלי ניהול רפואיים זמינים לאחד מכל שלושה בעת מינוף פתרון התוכנה כשירות של FeelBetter".

"אנו מודים לשותפי המחקר שלנו בלאומית", הוסיף הורדן. "מחקרים כגון פיילוט רטרוספקטיבי זה מאפשרים ל-FeelBetter לשפר ללא הרף את יכולת הטכנולוגיה שלנו לחזות סיכונים ולזהות את ההתערבויות המשפיעות, הפרואקטיביות והמותאמות אישית ביותר באופן מדרגי ביותר, כך שנוכל לעזור להניע את המעבר לטיפול מבוסס ערך ולפתח את בריאות האוכלוסייה כדי לענות על הצרכים של המטופלים והמטפלים שלהם".

למידע נוסף על FeelBetter, בקרו בכתובת www.FeelBetter.Healthcare

אודות לאומי שירותי בריאות

לאומית שירותי בריאות, שהוקמה בשנת 1933, היא ספקית שירותי בריאות מובילה בישראל עם 320 מרכזים רפואיים ברחבי הארץ. 2,000 המומחים הרפואיים של הארגון מספקים את הטיפול האיכותי ביותר ליותר מ-720,000 חברים, והמעבדה המתקדמת שלו מנתחת יותר ממיליון בדיקות מדי חודש.

אודות FeelBetter

FeelBetter היא המובילה בתחום המודיעין הפרמקולוגי-קליני המניעה טיפול מבוסס ערך, ומספקת את היכולות לייעל את ניהול התרופות לאורך רצף הטיפול. FeelBetter נוסדה בידי צוות בינתחומי של קלינאים, טכנולוגים וותיקי תעשיית הבריאות, והיא מעצימה ספקים עם תובנות מעשיות כדי לעזור להבטיח שהתרופות שהם רושמים בטוחות ויעילות. פתרון התוכנה כשירות של החברה מסנתז ומנתח נתוני בריאות ממקורות מרובים כדי לחזות אילו מטופלים מעל גיל 65 - עם ריבוי מצבים כרוניים ועם משטר תרופתי מורכב - הם בעלי הסיכון הגבוה ביותר להידרדרות, לאשפוז ולגרימת עלויות כספיות בגין טיפול בריבוי תרופות שאינו מיטבי. הטכנולוגיה של FeelBetter, המופעלת בידי בינה מלאכותית ויכולות לימוד מכונה, ניתנת למינוף גם כדי לזהות את הצורך בהתערבויות קליניות פוטנציאליות ולהתאמה אישית משטרי תרופות. עם המטה הראשי בתל אביב, המשקיעים של FeelBetter כוללים את FirstTime Ventures, GoodCompany Ventures,Random Forest VC ו-Triventures.

לפרטים נוספים וליצירת קשר

Nicole Pariser
FeelBetter
E: [email protected]

Jacob Gnieski
Red Havas Health
E: [email protected]

מקור:FeelBetter

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Expereo רוכשת את Breeze Networks, ומשפרת עוד יותר את שיטות ה-SD-WAN/SASE שלה ואת נוכחותה בשוק הבריטי
Expereo, הספקית המובילה בעולם של פתרונות רשת מנוהלים, הודיעה על רכישת Breeze Networks, ספקית שירותים מנוהלים של טכנולוגיות SD-WAN/SASE. הרכישה מזינה את מסלול הצמיחה של Expereo, משפרת עוד יותר את שיטות העבודה שלה בתחום ה-SD-WAN/SASE, תוך שהיא מתבססת על מגוון השירותים המתרחב שלה לניהול פתרונות SD-WAN בקנה מידה גדול עבור שותפים ולקוחות ארגוניים רב לאומיים ברחבי הגלובוס.

Elektros תמנה מנהלי פרויקטים כהכנה לקראת התפעול של כלי רכב חשמליים
חברת Elektros (OTC PINK:ELEK), מובילה מתפתחת באספקת פתרונות שינוע חשמליים, הודיעה על תוכניות למנות מנהלי פרויקטים בחטיבות נבחרות כהכנה לשלב המסחור של החברה.

פרסי Stevie® מכריזים על הזוכים בפרסי העסקים הבינלאומיים® השנתיים ה-19 מרחבי העולם
3,700 מועמדויות הוגשו מארגונים ב-67 מדינות

כ-350 מנהיגי עולם מ-157 מדינות בעלות יחסים דיפלומטיים עם צפון או דרום קוריאה השתתפו בוועידה שהתקיימה ב-11-15 באוגוסט
פסגת המנהיגים הבינלאומית של UPF עוסקת בפיוס הקוריאני, בחופש הדת ובבריתות שלום חדשות באפריקה ובעולם

אנטרה ביו מספקת דגשים עסקיים ותוצאות כספיות לרבעון השני של 2022
Entera Bio Ltd, (נאסד"ק: ENTX), מובילה בפיתוח תרופות המתבססות על מולקולות גדולות שניתנות דרך הפה, הודיעה היום על תוצאותיה הכספיות והתפעוליות לרבעון שהסתיים ב-30 ביוני 2022.

Mary Kay Inc. ממשיכה בתמיכתה בהעצמת נשים בכנס אבן הפינה הבינלאומי של פורום הנשים בצ'ילה
מחקר בלעדי על התקדמות השוויון המגדרי ב-25 השנים האחרונות ב-18 מדינות באמריקה הלטינית נחשף

פלטפורמת Anomali מקדמת יכולות זיהוי ותגובה מונעות מודיעין ומונעת שיבושים עסקיים תוך מיטוב של הוצאות האבטחה
יכולות חדשות ממשיכות את ההתמקדות של Anomali כדי לאפשר לתאגידים ארגוניים להישאר צעד אחד לפני היריבים

רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים ב- Outset Medical, Inc.לעבור ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד משקיעים ב- Outset Medical, Inc.לעבור ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – OM

OKX ולינקדאין פרסמו יחדיו את דו"ח הכישרונות העולמי של תעשיית הבלוקצ'יין
*ההיצע והביקוש של כישרונות בתחום הבלוקצ'יין העולמי יוצא מאיזון בגלל חוסר במועמדים *הביקוש לכישרון ליבה עבר מהתמקדות בפיננסים להתמקדות טכנית

Insilico Medicine מכריזה על השקעה חדשה בהובלת חברת Prosperity7 Ventures הנתמכת בידי Aramco, ומביאה את סך המימון בסדרה D ל-95 מיליון דולר
* Insilico Medicineמכריזה על סגירת סבב סדרה D2 שלה, נתון שמביא את סך המימון מסדרה D ל-95 מיליון דולר, למרות חוסר הוודאות בשוק
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI