דף הבית רפואה ובריאות בריאות הנפש הגוף כזרם של אנרגיה
הגוף כזרם של אנרגיה
ד"ר זיו מאיר 06/11/09 |  צפיות: 1471

הגוף כזרם של אנרגיה

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "אבחון וטיפול בתמציות באך" 

הפילוסוף היווני הרקליטוס מן העיר אפסוס, האמין בעולם של שינויים תמידיים, ובעולם של התהוות פנימית. הוא קבע אמירה מעניינת לפיה "אינך יכול להיכנס פעמיים לאותו נהר" זאת מפני שהנהר זורם ללא כל הפסקה. בדומה לכך, אם היינו יכולים לראות את הגוף כמות שהוא באמת, לא היינו רואים אותו גוף פעמיים. הגוף רחוק מלהיות מסה מוצקה והוא נתון לשינויים מתמידים. השלד למשל, נראה חלק מוצק, אולם העצמות היום אינן העצמות שהיו בגופנו לפני שלושה חודשים. תאי הגוף מתחלפים באורח תמידי. אנחנו יוצרים לעצמנו כבד חדש כל ששה שבועות, עור חדש כל חודש, וביטנת בטן כל ארבעה ימים. למעשה תשעים ושמונה אטומים הנמצאים בגופנו לא היו בו שנה קודם לכן. המסקנה היא שהגוף שאנחנו יכולים לראותו ולגעת בו הוא למעשה זרם של אנרגיה. אותה שאלה נשאלת גם לגבי ה - MIND.

במשך מאות רבות עסקו פילוסופים בשאלה מהו טבעו של ה - MIND. חלקם הגיעו למסקנה כי ה - MIND הינו תופעה נפרדת מן המציאות הפיסית, והוא היבט של הרוחניות הנצחית של היחיד. אחרים החליטו ש ה - MIND  הוא רק פונקציה של המוח - ושמבחינה רפואית מדובר בעצם בפיקציה. למרות שאין אנחנו יכולים אף פעם לדעת את האמת המוחלטת, הרי שהפיסיקה המודרנית החלה להתקרב יותר ויותר להבנת טבעו של ה - MIND.

בשנות השבעים, הופיעה סדרה של גילויים אשר התרכזה בסוג חדש של כימיקלים רגעיים המכונים משדרי ניטרונים ופפטידים (חומצות אמיניות) ניטרונים. באותן שנים נחשבו כימיקלים אלה מהפכניים, כיוון שהם היוו את ההוכחה לכך שהעצבים אינם פועלים כמו מערכת טלגרף, כפי שנטו להאמין קודם, אלא שמערכת העצבים הינה כימיקלית במהותה.

הופעת משדרי הניטרונים מסמנת את האינטרקציה הקיימת בין ה - MIND והחומר כדבר נע וזורם, יותר מאשר אי פעם וקרוב הרבה יותר לדגם של נהר. הללו אף מסייעים למלא את הרווח אשר מפריד באופן ברור בין ה - MIND  לגוף, אחד מן הדברים המסתוריים ביותר עימו היה על האדם להתמודד מיום שהוא עמד על דעתו.

 

באופן מפתיע, נראה שדווקא, המחשבה, הלא חומרית, היא זו אשר מעוררת את הכימיקליים. "לחשוב".

גילוי מדהים אחר אשר תומך בקיום מציאות ה - MIND מעבר לחומר, הוא זה שקובע כי ניתן למצוא קולטני עצבים בחלקים אחרים של הגוף כמו העור, ובתאים הנמצאים במערכת החיסונית המכונים מונוסייטים. תאי דם "אינטליגנטים" שטים בכל הגוף, מקבלים ומעבירים מסרים והם רב גוניים כמו אלה הנמצאים במערכת העצבים המרכזית. משמעות הדבר היא, שכאשר אנחנו מאושרים, מדוכאים, מלאי כעס, או מאוהבים, או כל דבר אחר, אנחנו מייצרים כימיקלים במוח ובחלקים אחרים של הגוף, שחייבים אף הם להיות מאושרים, מדוכאים מלאי כעס, או מאוהבים.

יותר מכך,  אינסולין, שהוא הורמון אשר תמיד זוהה עם הלבלב, כיום ידוע שאף הוא מיוצר במוח. אין ספק אם כך שהזרימה והזיקה בין הגוף ל  - MIND הינן מציאות.

באך הבחין בין ה- MINDל- Soul כאשר מחלות, לדעתו הינן תוצאה של קונפליקט ביניהן, דהיינו קונפליקט בין הנפש לנשמה. כאשר המחלות למעשה מועילות לאדם, הן מלמדות אותו היכן מצויים הפגמים שבו, וכך הסבל שבהן הוא אמצעי מתקן, אנשים היכולים לקרא ולהבין את הסימנים המוקדמים יכולים לבטלם עוד בטרם התפרצותן. 

 לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק 

www.barakcollege.com


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI