דף הבית רפואה ובריאות רפואה משלימה תנודות מרפאות
תנודות מרפאות
ד"ר זיו מאיר 06/11/09 |  צפיות: 1251

תנודות מרפאות

 מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "אבחון וטיפול בתמציות באך"

באך האמין כי הפרחים המשמשים לתרופות הם "בעלי מערך גבוה יותר". שלא בדומה לצמחי מרפא רפואיים שתדר התנודה שלהם דומה לתדר של חומר, הרי שתדר הפעולה של תרופות צמחי באך, תואם את  התדר המשובח יותר של ה - MIND -הנפש. על ידי הצפת שטח האנרגיה שלנו בתדרים משובחים אלה, כל הישות שלנו (ה - MIND, הגוף והנשמה) מתמזגת עם הזרימה הקוסמית. הביטויים הבלתי הרמוניים של הרגשות השליליים אשר מאטים את הכושר התנודתי שלנו וגורמים לנו לחוש לא בטוב, הופכים באמצעות הטיפול בפרחי באך להיות שוב הרמוניים. כפי שאמר זאת באך עצמו: "האדם שב להיות הוא עצמו מנקודה בה הוא חדל להיות הוא עצמו".

ישנן שיטות ריפוי רבות אחרות שפועלות ברמה עדינה ועמוקה וגם בתנודות: לדוגמה הרייקי, ריפוי רוחני, ריפוי בצבעים, ריפוי בקריסטלים, ריפוי במוסיקה ועוד.

כדי לקבל תובנה נרחבת יותר של היעילות, או לחילופין הטיפול התנודתי בחומרים, נשוב לרגע לעולם המדעי. על אף העובדה שהתיעוד שלפנינו מתמקד בעקרונות של ההומיאופתיה, הוא חל גם על תרופות המופקות מפרחי באך בהתייחס לעובדה שהכמויות הפעילות הן מזעריות.

ב - 1987, זעזע ביולוג שתחום ההתמחות שלו הוא המערכת החיסונית של גוף האדם, את יסודות התיאוריה הרפואית הלא קוונטית, כאשר הוכיח שחומרים מסוימים המדוללים ברמה גבוהה, הם בעלי יכולת פוטנציאלית זהה לאותם חומרים הניתנים בכמויות גדולות יותר. באמצעות מבחנים שנערכו במעבדות, הראה ד"ר ז'אק בנווניסט שתאים חיים מושפעים מאימיונוגלובין E גם כשהוא ניתן בכמויות מדוללות כל כך, עד שנוצר מצב שרק מולקולה אחת נותרה בתמיסה שנבדקה במעבדה.

למרות העובדה שהגילוי של ד"ר בנווניסט יצא חוצץ נגד חוקי החומרנות, הרי שהוא חזר על הניסוי שבעים פעם וביקש ממדענים בישראל, קנדה ואיטליה לחזור עליו. התוצאה אצל כולם הייתה זהה.

אף כי הממצאים של ד"ר בנווניסט פורסמו בגיליון 1988 של המגזין "נייצ'ר" (מגזין בריטי), הביעו עורכי העיתון חוסר אימון בממצאיו. בנווניסט חיזק את הביטחון בשיטות הטיפול של ההומיאופתיה, אשר בה נעשה שימוש בכמויות מזעריות של חומרים נוגדים, על מנת לרפא את הגוף. חודש לאחר פרסום המאמר שתיאר את הניסוי שלח המגזין "נייצ'ר" צוות של מומחים לצרפת לסקר את הממצאים של ד"ר בנווניסט.

לרוע המזל, לא עלה בידו לחזור על תוצאות הניסוי שלו בהצלחה. היו ניסיונות שעלו יפה וחלק נכשלו. בתגובה מיהר המגזין לגנות את ממצאיו של בנווניסט וכינה אותם "דילול" תוך שהוא התעלם מן העובדה שעל הנייר המקורי של מחקרו, היו חתומים שנים עשר חוקרים נוספים מארבע מדינות.

לאור מה שכבר מצאנו בקשר לטבעו של ה - MIND ניתן לשאול האם ייתכן שהתנודות השליליות הנובעות מאנשים ספקניים שבחנו את הממצאים, עלולות היו להעמיד בספק את הניסויים? המגזין "נייצ'ר" לא השכיל לדווח על הניסויים שהצליחו. נראה שחלק מחברי הממסד הרפואי מסרבים בתוקף להתייחס למציאות הקוונטית.

לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק 

www.barakcollege.com


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI