דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים מסלול לתואר הנדסת מכונות
מסלול לתואר הנדסת מכונות
הדס כהן 08/11/09 |  צפיות: 688

הנדסת מכונות הינה אחת מהמקצועות הבודדים בהנדסה בהם נדרש ידע וניסיון גם מתחומים אחרים בהנדסה, כגון הנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת חומרים. בשילוב כל אלה עם נושאים הנלמדים בהנדסת מכונות, יוכל מהנדס המכונות לעסוק בתחומו ולהשתלב במגוון תפקידים כגון, מנהל ייצור, מהנדס אפליקציה, מתכנן ומנהל פרויקטים ועוד. תפקידים אלו יוצעו לו בתעשיות הגדולות ובארגונים וחברות מוכרים, כגון תעשיות הביטחון, התעשייה האווירית, אינטל, אמדוקס, חברת החשמל ועוד.

 

לימודי הנדסת מכונות מוצעים גם במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון באשדוד וגם בבאר שבע. לימודים אלו נמשכים ארבע שנים ומתמקדים בשתי התמחויות עיקריות, שהן מכטרוניקה ותיכון ועיבוד המוצר. בסוף השנה השנייה ללימודיו, יוכל הסטודנט לבחור את המסלול בו הוא רוצה להתמחות, זאת כפונקציה של ציוניו במקצועות הספציפיים להתמחות הנתונים על ידי מחלקת הנדסת מכונות. המסלול הראשון, מכרוניקה, בנוי על תוכנית לימודים המכילה מקצועות כגון, מערכות ייצור ממוחשבות, חוזק חומרים, אלקטרוניקה, מבוא לרובוטיקה ועוד מקצועות נוספים המשותפים להתמחות זאת, ואילו המסלול השני, תיכון ועיבוד המוצר, בנוי על תוכנית לימודים בה המקצועות הנלמדים הם, פיתוח אינטגרטיבי של מוצרים, התנהגות צרכנית ומחקר צרכנים, מבוא לחיישנים ומקרו מחשבים ועוד.

 

כמו בכל תחומי ההנדסה, גם בהנדסת מכונות, הסטודנט יבצע פרויקט גמר בשנה הרביעית ללימודיו. במסגרתו הוא ייחשף למקומות עבודה, הכוללים ארגונים ותעשיות גדולות, ואף יבצע את העבודה בצורה פיזית ומעמיקה כמהנדס מכונות מתנסה. החשיפה וההתנסות הן חלק עיקרי וחשוב להמשך מסלולו כמהנדס מכונות בעתיד ואף יקנו לו ניסיון בתחום זה. יתרה מזאת, הן גם יסייעו לו בכתיבתו של הפרויקט מתחילתו ועד סופו וישמשו כמענה על בעיות שעשויות להתעורר במהלך העבודה על הפרויקט.

עם סיום הפרויקט, הוא יוגש על ידי הסטודנט למחלקה, יוצג וייבחן על ידי הסגל האקדמי הבכיר ובעלי מקצוע וחוקרים מתחום הנדסה זו.

 

בגמר ארבעת שנות לימודיו של הסטודנט ומילוי חובותיו האקדמיים, הכוללים מעבר קורסים בציונים מסוימים והשלמת נקודות זכות, יוענק לו תואר Bsc ותוצע לו עזרה מקצועית והכוון תעסוקתי בתחום הנדסת מכונות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI