דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים לימודי הנדסת מכונות
לימודי הנדסת מכונות
הדס כהן 03/12/09 |  צפיות: 821

הנדסת מכונות הינה אחת מבין ההנדסות המצליחות לשלב מספר תחומים נרחבים הנוגעים למחשוב ובקרה, אוטומציה, רובוטיקה, מערכות מכטרוניות ועוד.

הנדסה זו כוללת את פיתוחן של מערכות מתקדמות המסוגלות לבקר ולפקח על תהליכים תעשייתים, ביצוע ותכנון של סימולציות שונות הנוגעות לתחום הבטיחות, הרפואה, ההיי-טק ותחומים רבים נוספים תוך כדי שילובם והטמעתם במגזרים ציבוריים ופרטיים.

 

משך הלימודים של הנדסת מכונות הינו ארבע שנים והיא נלמדת בכל מוסדות הלימוד השונים, החל מאוניברסיטאות ועד מכללות ברחבי הארץ.

ביצוע ההתמחות מתחיל מהשנה השלישית, כאשר בשנה ראשונה ושנייה נלמדים קורסים המשותפים לכלל הסטודנטים במחלקת הנדסת מכונות. קורסים אלו כוללים קורסי מבואות לפיזיקה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אנגלית, דינמיקה, סטטיקה, תכונות מכניות של חומרים, תכנות וגרפיקה הנדסית.

 

גם בהנדסת מכונות, כמו בכל הנדסה, ישנם מספר תחומי התמחות המשתנים ממוסד לימודי אחד לאחר, בהם יכול הסטודנט לבחור. בין מסלולי התמחות אלו, ניתן למצוא, הנדסה רפואית וביומכניקה, בקרה ומכטרוניקה, רובוטיקה וזרימה ומבנים.

 

כאשר בחירה בהתמחות של הנדסה רפואית וביומכניקה תכלול שילוב של נושאים נבחרים מתחום המכניקה ויישומן על מכשור וציוד רפואי. מבין הקורסים הנלמדים בהתמחות זאת, ניתן למצוא את תיכון מערכות רפואיות, מבוא לאנטומיה ופיזיולוגיה, ביומכניקה ועוד. ואילו בחירה במסלול בקרה ומכטרוניקה, תהיה בדגש על פיתוח מערכות ויישומן במעגלים אלקטרוניים, תוך כדי שילוב נושאים מתחום הרובוטיקה ומערכות אלקטרוניות מבוססות מחשב. התמחות זאת כוללת קורסים כגון, תורת המכונות, מכרוניקה, מבוא לבקרה ליניארית מודרנית ועוד. ההתמחות ברובוטיקה, הינה אחת מבין ההתמחויות המרתקות ומעניינות, זאת לאור התפתחות תעשייה זו מדי שנה. היא כוללת הכרה, תכנון וייצור של מערכות ייצור אוטומטיות, רובוטים לייצור ושרות ועוד. מבין הקורסים הנלמדים בהתמחות זאת ניתן למצוא, רובוטיקה, חיישנים ומפעילים ותיכון מכני. ואילו ההתמחות האחרונה, זרימה ומבנים, מכשירה את הסטודנטים בכל הקשור לתחום החומרים, ייצור, מבנים, זרימה ומעברי חום. התמחות זאת כוללת, קורסים כמו, זרימת דחיסה, תורת המכונות, עקרונות מעבר חום ועוד.

 

לאחר סיום ההתמחות והגשת פרויקט הגמר בשנה הרביעית, זאת במקביל לעמידה בתנאי מוסד הלימודים, יקבל הסטודנט תואר B.sc בהנדסת מכונות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI