מערכת אזעקה לבית
נכתב על ידי: Dikla
תאריך: 15/03/11


הבית החכם הוא למעשה הבית המודרני שמשמש לא רק כמקום מגורים, אלא משלב גם מגורים עם מקום בילוי, מקום עבודה ומרכז תקשורת שכולל טלפון, אינטרנט וטלויזיה.
מערכת אזעקה לבית היא למעשה אחת מתוך חמש תתי מערכות עקריות המרכיבות את מה שמכנים הבית החכם. רובם של תתי המערכות האלה מורכבים כחלק אינטגראלי בבתים החדשים הנבנים עתה.

מערכת שהולכת ותופסת חלק נכבד ממערכות הבית היא מערכת הטלויזיה במעגל סגור. מצלמות האבטחה ומצלמות הטלויזיה במעגל סגור הן הדרך היעילה ביותר לדעת על הנעשה בבית או בעסק עשרים וארבע שעות ביממה. המחשב והמצלמות לא מתעייפים ולא נרדמים לעולם.
מצלמות אלה מאובזרות גם במערכת הקלטה המאפשרת לא רק לצפות און ליין, אלא גם להקליט ולתעד את הנעשה. מערכת זו הופכת לחלק אינטגראלי של הבית, חלק ממצלמות חיצוניות המתאימות לתנאי מזג אויר קיצוני, מצלמות סמויות, אינטרקום עם מצלמה ועוד.

"מי זה דופק בדלת?" הייתה השאלה השגרתית במאה הקודמת... היום דפיקה בדלת התחלפה במערכת אינטרקום חכמה שגם רואה גם שומעת גם מקליטה. מערכת זו מתפקדת גם כמערכת עצמאית וגם משתלבת בערכות השונות המותקנות בבית.
מערכת אינטרקום מחוברת לטלוויזיה, או מצלמה עצמאית, מאפשרת לצפות בכל מי שנמצא בכניסה ומאפשרת לפתוח את הדלת על ידי לחיצה על קוד סודי.
המערכת הזו הפכה לסטנדרד בבתי דירות, משום שהיא מספקת מענה לצורכי הדיירים לראות מי מבקש להכנס למבואה.

בגלל ריבוי הפריצות לבתים גברה הדרישה אצל בעלי דירות להתקין מערכת אזעקה לבית שתתן התראה לפני פריצה ותרתיע את הפורצים תוך כדי השמעת אזעקה. לאחרונה מערכות אלה משמשות גם כמערכות בטיחות בפני דליפת גז או פריצת אש.
מערכת נוספת בבית היא מערכת השמע והקולנוע הביתי הכוללת מערכות וידאו, טלוויזיה ומקרנים. ולבסוף מערכת הבית החכם היא למעשה מערכת של שליטה ובקרה על מערכת אזעקה לבית כמו גם לכל שאר המערכות כמו למשל, תריסים חשמליים, תאורה שונה, השקיה בטפטוף, דוד חשמלי ועוד. מערכות שונות שניתן להפעילן מהמרכזייה של הבית החכם.
תעשיית ההיי טק והטכנולגיה הנלוית אליה מאפשרת היום לשלב את כל המערכות החכמות האלה למכלול אחד שלם.

למידע נוסף על מערכות אזעקה הכנסו למאמר הבא


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article15072.aspx