זוגיות טובה
נכתב על ידי: גלית רובני
תאריך: 16/04/12

זוגיות טובה ובריאה היא הדבר החשוב מכל לסיפוק מלא מהחיים. כשהיחסים נמצאים במשבר הרי שאפשר ללבן את הנושאים המפריעים לבני הזוג לפני שהולכים לרבנות.

זוגות רבים במשבר שואלים את עצמם האם ניסו כל דרך אפשרית להצלת נישואיהם? האם זהו זה, או שקיימת עוד אפשרות לכונן מחדש משהו טוב בתוך מה שהתערער? ייעוץ זוגי יכול לתת מסגרת מוצלחת לפתרון הבעיות שעלו במערכת היחסים. טיפול מציע לנו את הכלים לסיוע להם בהתמודדות משברים בחיי הזוגיות.

כל כך הרבה סיבות יכולות לגרום למשברים בין בני הזוג, החל משינויים קיצוניים בחיים כחזרה בתשובה ועד פערים בהתפתחות האישית. אך פרידה אינה תמיד הפיתרון. לפני שמפרקים את הזוגיות, ניתן לפנות למטפל מקצועי אשר יכול לעזור ולהשיב את הזוגיות למסלולה.

זוגות רבים בוחרים לנסות צעד קיצוני לדגומא פנייה לחוקר פרטי פתרון בעייתי אך לעתים זה יכול גם לעזור. פנייה אל חוקרים פרטיים צריך להיות פתרון במקרים קייצונים ויש לשקול דרכים אחרות לפני שתעשו את הצעד הזה.

הכרחי לזכור כיייעוץ זוגי אינו תרופת פלא ולא כל בעיה ביחסים הזוגיים ניתנת לפתרון במסגרת הייעוץ. הכל כרוך במאמץ משותף תחת הנחייה של איש מקצוע, שמכוונת לגשר על פערים. בכל מקרה טיפול זוגי אינו יכול לפשר ביןמצבים בהם בני זוג פשוט לא מתאימים, אבל מגלים זאת אחרי שמקיימים שנים רבות של מערכת יחסים.

עם זאת דעו שאילו אינכם שבעי רצון ושמחים מחייכם המשותפים, אילו לא תנקטו צעדים לשיפור המצב עלולים אתם להידרדר למצב שבו שהיחסים ידרדרו מאוד, והטיפול לא יהיה יעיל. אולם גם במקרה שבו במהלך הטיפול תחליטו דווקא להיפרד, יעוץ זוגי לפחות יכול לסייע להגיע לפרידה טובה ככל האפשר, וגם מזה יכול לצאת משהו טוב.

מחפשים מידע על משרד חקירות ייעוץ נישואים חזרו אל הבלוג שלנו ותזכו להזדמנות לקרוא מאמרים על יחסים וזוגיות או בקרו למדריך שלנו בו תוכלו לקבל מידע מגוון, טיפים חשובים ועוד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article28255.aspx