עגלות משולבות לתינוקות: מאפיינים ויתרונות
נכתב על ידי: אירה פינסקר
תאריך: 07/07/12

היסטורית, עגלות  לתינוקות היו מיועדות לשכיבה בלבד. למעשה, העגלות הראשונות היו עריסות על גבי גלגלים. עגלות כאלה היו מתאימות לתינוקות עד גיל חצי שנה בערך. כאשר התינוק היה מתחיל לגלות סקרנות ולנסות להתיישב בתוך העגלה השימוש בה הפך לקשה ואף מסוכן. חלק מהעגלות היו עמוקות, על מנת לוודא את בטיחות התינוק. החסרון בכך היה שתינוק סקרן לא היה יכול לראות את העולם בזמן נסיעה. מאוחר יותר הופיעו עגלות ישיבה עבור התינוקות הגדולים יותר. כיום ניתן לרכוש מערכת אחת שתשמש את התינוק מימיו הראשונים ועד גיל שנתיים-שלוש ואף יותר. עגלות כאלה נקראות עגלות משולבות.

עגלה משולבת מורכבת משלושה חלקים עיקריים: שלד העגלה, אמבטיה ומושב. אמבטיה משמשת את התינוקות הקטנים ומיועדת לשכיבה בלבד. המושב הוא בדרך כלל מושב מתכוונן המאפשר מצבי ישיבה שונים: מחצי שכיבה ועד לישיבה זקופה ב-90 מעלות. התקנת האמבטיה והמושב מתאפשרת ברוב הדגמים של העגלות המשולבות גם בכיוון הנסיעה וגם נגד כיוון הנסיעה. בדרך כלל את האמבטיה מתקינים נגד כיוון הנסיעה, על מנת לאפשר קשר עין בין האם לתינוק הקטן. את המושב מתקינים ברוב המקרים בכיוון הנסיעה, על מנת לאפשר לתינוק הסקרן לחקור את העולם.

היתרון הגדול של העגלות המשולבות הוא משך השימוש בהן. למעשה, ברכישת עגלה משולבת אתם רוכשים שתי עגלות: עגלת שכיבה לתינוק הקטן וטיולון לתינוק הגדול יותר. העגלה יכולה לשמש את הילד עד לגיל בו כבר לא יצטרך עגלה כלל. יתרון נוסף הוא האמבטיות הנוחות של העגלות המשולבות. הורים רבים משתמשים באמבטיות אלה, עם או בלי העגלה עצמה, כעריסות לתינוק הקטן.

עגלות משולבות הן עגלות כבדות יחסית. יש בכך יתרון של יציבות ובטיחות. יחד עם זאת, שימוש בעגלה כבדה עשוי להיות קשה למי שגר בבניין קומות ללא מעלית וללא אפשרות לאחסן את העגלה בחצר. רוב העגלות המשולבות מתאימות היטב לנסיעה בעיר, על גבי מדרכות אספלט או מרוצפות; הן מתאימות פחות לשימוש על משטחי דשא, דרכי עפר וכדומה.

לסיכום, עגלות משולבות מאפשרות להורים ולתינוק ניידות מהלידה ועד תום השימוש בעגלה. בכל שלב התינוק או הפעוט יהנה מעגלה המותאמת לצרכיו באופן אופטימלי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article30511.aspx