אחרי החגים מגשימים חלומות
נכתב על ידי: יסמין חיו
תאריך: 02/10/12

במקרים רבים, אנו זקוקים למסגרת מאוד מובנית וברורה כדי להצליח. הדבר בא לידי ביטוי בכך שרבים מאתנו מתכננים את השגת המטרות והיעדים שלהם על פי לוח השנה, ומגדירים תאריכים מסוימים שעד הגיעם יש לבצע משימה זו או אחרת. אם נקשיב, נשמע את עצמנו אומרים לא אחת: "בחודש הקרוב אקבע לי תור לבדיקת נקודות חן", או "בספטמבר אירשם למכון כושר", או אולי "אחרי החגים אתחיל דיאטה". לתכנן זה נהדר, הבעיה היא שיש מידת מה של דחיינות בהצהרות מן הסוג הזה. כל עוד אנו לא אומרים לעצמנו "עכשיו!", אנו בעצם דוחים את המשימות החשובות הדרושות לנו על מנת להגיע ליעדים - שמירה על בריאותנו, הרזיה, שמירה על כושר, ויעדים נוספים וחשובים לא פחות.

הדחייה נגרמת לא אחת מהסיבה הפשוטה שהיעדים שלנו לא תמיד ברורים לנו, ואולי אפילו מפחידים אותנו. אנחנו אולי יודעים שאנו רוצים לרזות אבל לא יודעים בדיוק כמה קילוגרמים, והתשובה לתעלומה זו מפחידה אותנו. וגם אם נדע - איך נצליח לעשות זאת? זה בטח יהיה קשה...

הסוד לקביעה מסודרת של יעדים שאפשר לעמוד בהם הוא ליווי של מאמן אישי. הליווי המקצועי של איש או אשת מקצוע המתמחים בליווי אנשים להצלחה, נותן סל שלם של יתרונות עבור כל אחד ואחת מאתנו:

  • בירור מהם המכשולים המונעים מאתנו להצליח - אם אדם כלשהו מאוד רוצה להצליח בתחום מסוים, נניח בקריירה, אך במקום להצליח הוא כל הזמן נכשל - סביר להניח שישנם מכשולים אשר מונעים את הצלחתו. אלה יכולים להיות מכשולים באישיות, למשל חוסר ביטחון עצמי, או ניהול כושל של הזמן, אול לחלופין מכשולים בתוך המשפחה כגון חוסר תמיכה או אף זלזול ביכולות. בתחילת התהליך של אימון אישי, המאמן יברר יחד אתך מהם המכשולים העומדים בדרכך, כדי שניתן יהיה לנטרל אותם ולהתגבר עליהם.
  • הגדרת יעדים ברורים בכל תחומי החיים - במקביל לבירור המכשולים, מגדירים מהם היעדים באופן מאוד ברור, כולל הגדרת לוח זמנים להשגתם. כאשר היעד ברור ונראה לעין, קל יותר לעבור את תהליך היישום.
  • ליווי ותמיכה בזמן משבר - המאמן האישי יהיה אתך לכל אורך הדרך ויקשיב לך ברגעים הקשים שבהם כמעט תישבר. לפעמים חוסר תמיכה הוא אחד המכשולים הקשים ביותר עבורנו בדרך אל ההצלחה, ולכן המאמן יתמוך בך בכל שלבי התהליך.
  • אימון מותאם אישית לשיפור דפוסי התנהגות - במהלך האימון תלמד כיצד לשפר את ההתנהגות שלך כך שהיא לא תהווה עוד מכשול בדרך אל היעדים שלך. תוכל כמובן להשתמש בכלים שתלמד בכל שלב ותחום בחייך.

 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33052.aspx