סדנת צחוק לאירועים
נכתב על ידי: אורי פנג
תאריך: 15/04/13

סדנת צחוק

צחוק הוא אחד מהתכונות החיוביות ביותר שקיימות לבני האדם. למעשה הצחוק הכרחי לנו מאוד ונחשב לתכונה חיובית. סדנת צחוק תורמת מאוד לבריאות ועוזרת למערכת החיסון שלנו בצורה טובה יותר. מעבר לכך הזרמת הדם מתבצעת בצורה יעילה יותר כאשר אנו צוחקים. הצחוק משחרר מאוד ויוצר הרגשה טובה.

סדנת צחוק

יוגה צחוק


לא משנה אם אנו צוחקים בצחוק מלאכותי או צחוק טבעי ההשפעה החיובית מתקיימת בכל מקרה. לסדנאות צחוק יש למעשה מטרה מסויימת והיא מועברת בעזרתם של בעלי מקצוע. לכל המגיעים לסדנת צחוק בפעם הראשונה זה נראה די מוזר בהתחלה לצחוק עם קבוצה ללא כל סיבה אך ברגע שמתחילים לצחוק עם יוגה צחוק, הצחוק מדביק את כולם ללא יוצאים מן הכלל.

יוגה צחוק

מקורה של סדנת הצחוק


הדרך הטובה ביותר מנסיון אישי שלי לצחוק ללא הפסקה בקלות היא להיזכר באירוע ממש מצחיק שקרה לכם ואז הצחוק יבוא לכם באופן טבעי. לי אישית קרה לא מזמן שהתפקעתי מצחוק יום שלם ולא הצלחתי לתפקד כיוון שנזכרתי באירוע ממש מצחיק שקרה לי. סדנת צחוק החלה להתפתח לראשונה בהודו ולאחר מכן התפשטה בכל העולם.

חשיבות סדנאות הצחוק


כיום אנשים כבר מודעים לחשיבות סדנאות הצחוק ולכן רבים מהם מתרגלים סדנת צחוק בשילוב של יוגה צחוק באופן קבוע. חשוב לזכור שיוגה צחוק עוזרת לבריאות הנפשית. בריאותינו הנפשית חשובה לא פחות מבריאותינו הגופנית ולכן חשוב מאוד גם לשמור על הנפש. ניתן לשלב סדנאות צחוק עם אירועים חגיגיים כמו ימי הולדת, בר מצוות, ימי גיבוש צוות עובדים ואירועים נוספים אחרים.

סדנאות לכל גיל


כמו כן סדנאות צחוק מתאימות לכל גיל אפילו לגיל הזהב. יש לציין שסדנאות צחוק רבות מתקיימות ברחבי העולם כולו ומועברות על ידי מדריכים מקצועיים. וזהו למעשה ההבדל בין קומיקאים מקצועיים לבין מדריכים מקצועיים בתחום סדנת צחוק שיש להם מטרה מסויימת.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article37526.aspx