על הקשר בין הרצת תוכנת סולידוורקס לייצור שקיות פלסטיק
נכתב על ידי: אבנר כהן
תאריך: 08/10/13

תהליך ייצור של פריט כלשהו אורך זמן ממושך, בין אם מדובר בסמארטפון מתקדם ובין אם מדובר בסך הכל בחטיף שוקולד. כמובן שלכל מוצר יש את פרק הזמן שאורך ייצור, אך בשורה התחתונה לא תראו אף מוצר שמרגע התכנון שלו ועד להוצאתו לשוק אורכים מספר ימים בלבד, אלא במינימום מדובר במספר חודשים, כשפעמים רבות זה אורך במשך שנים.

ייצור שקיות פלסטיק תוך שמירה על איכות הסביבה


לא בכדי מדובר בכל המוצרים. לעיתים דומה שמוצרים גדולים יותר, אפילו בגודל רב דוגמת מחשב או אפילו כלי רכב, הם המוצרים המסובכים יותר לתכנון. אז נכון שבדרך כלל כדי להרכיב אייפד ולהוציא אותו לשוק יהיה הרבה יותר קשה מאשר לייצר שקיות פלסטיק מתכלות שיוצאו לשיווק תוך כדי שמירה על איכות הסביבה, אבל בהחלט יש מוצרים קטנים יותר שדרך התכנון שלהם אורכת זמן רב בהרבה מאלה של המוצרים הגדולים.

אחד השלבים בהם נתקעים הכי הרבה במהלך ייצור של מוצר הוא שלב הכנת האבטיפוס. ניסוי וטעייה בשלב זה הוא גדול, כך שכל פתרון שיכול למזער או לצמצם ולו במעט את מרווח הטעויות, יתקבל בברכה.

הפתרון לאבטיפוס- תוכנת סולידוורקס


ואכן יש פתרון שכזה. ישנה תוכנה שמשמשת למעשה כמו מערכת הדמיה תלת מימדית המאפשרת ניסיונות חוזרים ונשנים להפעלת המוצר ותכנונו, מבלי הוצאת עשרות אבי טיפוס. בעזרת תוכנה זו, יוכלו המהנדסים שמתעסקים עם תכנונו ופיתוחו של המוצר לשרטט חלקים מורכבים, לנהל את המידע אותו צברו ולשתף בו האחד את השני, תוך ביצוע בדיקות וניסויים אודות המוצר.

תוכנה זו נקראת תוכנת סולידוורקס, בה משתמשים מהנדסים רבים עוד מתקופת הלימודים לתואר הראשון שלהם, זאת על מנת להבטיח שכבר החל מהעבודה הראשונה שלהם בשוק העבודה הם יוכלו להשתלב כראוי ולדעת בדיוק מה נדרש מהם.

פרט אליהם מתעסקים הסטודנטים במערכות נוספות דוגמת מערכת תיב"ם, ראשי תיבות לתכנון באמצעות מחשב, בנייה ועריכה של מודלים תלת ממדיים, ניהול ועריכה של הרכבת מוצר וכלים נוספים אותם הם רוכשים, אך למעשה אף אחד לא שימושי ובעיקר לא יעיל כמו תוכנת הסולידוורקס.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40047.aspx