יורם קראוס – מדברים על ניהול ופיקוח בניה
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 12/05/14


כולם יודעים שבניית בית היא הוצאה כלכלית מאד משמעותית עבור כל משפחה בישראל.
הוצאה זאת מושקעת על רקע מציאות לא פשוטה של הבנייה בארץ ובכל שנה מוגשות מעל ל3,000 תביעות על ליקויי בניה בדירות החדשות.

יורם קראוס
מלמד אתכם בכמה מילים כיצד תעמדו בתקציב ובלוחות הזמנים שקבעתם תוך בניית תכנית עבודה מסודרת ופשוטה.

מהיכן אפשר להתחיל?
יורם קראוס: "נקודת ההתחלה היא מאד פשוטה. רוב האנשים סומכים על הקבלן או על המהנדס במחשבה כי הכול יהיה בסדר, למרות שמדובר בפרויקט חייהם המשעבד את רוב חסכונותיהם. על פי נתוני התביעות בגין ליקויי בניה, אנו מסיקים כי אחוז גדול מרוכשי הדירות בישראל פועל באותה הדרך, ללא מודעות למציאות זו. האלטרנטיבה היא לשכור את שירותיו של מנהל פרויקט ולסמוך גם עליו."

כיצד מנהל פרויקט יכול לעזור לנו?

יורם קראוס: "מנהל פרויקט הוא איש מקצוע המכיר את כל התקנות, הנהלים והתרחישים האפשריים בתחום הבניה. תפקידו של מנהל הפרויקט הוא בעיקר לדאוג לאינטרסים שלכם מול בעלי המקצוע המעורבים בפרויקט של בניית הבית. הוא ידאג שתקבלו את התמורה ההולמת לכספים שאתם משקיעים, יוודא שהבניה מתבצעת על פי התכנון, יפקח על התקציב על מנת למנוע חריגות, ובסופו של דבר יבטיח לכם שקט נפשי. למרות הדעה הרווחת, מנהל פרויקט חוסך לכם כסף, שכן באמצעות ניהול נכון מנהל פרויקט יכול לחסוך עד 20% מעלויות הבניה."

עוד מוסיף יורם קראוס כי מנהל פרויקט יכול לסייע לכם לתפוס את ליקוי הבניה עוד לפני שנוצק הבטון או נבנה הקיר. מעבר לשקט הנפשי והחיסכון בעלויות, מנהל פרויקט חוסך לכם זמן יקר. רוב האנשים שבונים בית בישראל לא עומדים בלוחות הזמנים שנקבעו בשלב התכנון. לעומת זאת, רוב האנשים שבוחרים לעבוד עם מנהל פרויקט- מצליחים.

 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42822.aspx