העברת חולים לקבלת טיפול רפואי
נכתב על ידי: שאול תמרקין
תאריך: 08/09/14

אנשים שאינם חשים בטוב לרוב לא יכולים להגיע לבית החולים בעצמם כאשר הם צריכים לקבל טיפול רפואי או חלילה להתאשפז. גם אם יש רכב פרטי שאפשר להגיע איתו אל בית החולים, בדרך כלל מומלץ שלא לנהוג לבד כי אין לדעת מה יקרה לגוף בזמן הנסיעה.

העברת חולים באמבולנס

כאשר אין לאדם חולה אפשרות להגיע לבד לבית החולים ואם אין מישהו שיכול להסיע אותו ברכב הפרטי, ניתן להזמין שירות העברת חולים שניתן על ידי אמבולנסים פרטיים. אם כן, אמבולנס של מגן דוד אדום הוא לא האופציה היחידה. ובכלל, כאשר לא מדובר במצב חירום, אין סיבה להזעיק שירות של מגן דוד אדום.

העברה שלא במצבי חירום

כאשר אדם אינו נמצא במצב קריטי, העברת חולים על ידי אמבולנסים פרטיים הוא בחירה טובה ונכונה. הלא מגן דוד אדום לא ישקיע זמן יקר בחולה שאינו במצב רפואי קריטי, כי האמבולנסים והפרמדיקים צריכים להיות זמינים למצבי חירום.

מי שמעולם לא הזמין שירות העברת חולים שלא דרך מגן דוד אדום וודאי לא יודע שמדובר בשירות זהה לזה של מגן דוד אדום למעט העובדה ששירות זה ניתן שלא בעתות חירום. כלומר, האמבולנסים הפרטיים שמעבירים חולים לקבל טיפול רפואי מכל מקום בו הם נמצאים הם בדיוק כמו אמבולנסים של מגן דוד אדום, אך הם מיועדים בעיקר למתן שירות שאינו במצב חירום. כך קורה שהם נקראים בעיקר להעברה של אנשים תשושים לאחר אשפוז שלא יכולים עדיין לעמוד על רגליהם, למשל במקרה של קשישים שמשוחררים הביתה מבית החולים אחרי שעברו ניתוח ותקופת התאוששות.

בחינת מקצועיות השירות

חשוב לציין שנותני שירות של העברת חולים צריכים להיות עם רישיונות לפי חוק, על מנת שיוכלו לתפקד בצורה הראויה ולתת לחולים את השירות הרפואי הנדרש בעת הצורך. כלומר, נותני השירות למעשה צריכים להיות בעלי רקע רפואי והכשרה רפואית כמו זו של פרמדיקים, והרכבים בהם מובילים את החולים צריכים להיות עם כל הציוד הרפואי הנדרש.

אם אתם לא בטוחים מי עומד בכל התנאים, כדאי להתייעץ עם מי שהזמין את השירות בעבר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44017.aspx