דף הבית רפואה ובריאות רפואה העברת חולים לקבלת טיפול רפואי
העברת חולים לקבלת טיפול רפואי
שאול תמרקין 08/09/14 |  צפיות: 1654

אנשים שאינם חשים בטוב לרוב לא יכולים להגיע לבית החולים בעצמם כאשר הם צריכים לקבל טיפול רפואי או חלילה להתאשפז. גם אם יש רכב פרטי שאפשר להגיע איתו אל בית החולים, בדרך כלל מומלץ שלא לנהוג לבד כי אין לדעת מה יקרה לגוף בזמן הנסיעה.

העברת חולים באמבולנס

כאשר אין לאדם חולה אפשרות להגיע לבד לבית החולים ואם אין מישהו שיכול להסיע אותו ברכב הפרטי, ניתן להזמין שירות העברת חולים שניתן על ידי אמבולנסים פרטיים. אם כן, אמבולנס של מגן דוד אדום הוא לא האופציה היחידה. ובכלל, כאשר לא מדובר במצב חירום, אין סיבה להזעיק שירות של מגן דוד אדום.

העברה שלא במצבי חירום

כאשר אדם אינו נמצא במצב קריטי, העברת חולים על ידי אמבולנסים פרטיים הוא בחירה טובה ונכונה. הלא מגן דוד אדום לא ישקיע זמן יקר בחולה שאינו במצב רפואי קריטי, כי האמבולנסים והפרמדיקים צריכים להיות זמינים למצבי חירום.

מי שמעולם לא הזמין שירות העברת חולים שלא דרך מגן דוד אדום וודאי לא יודע שמדובר בשירות זהה לזה של מגן דוד אדום למעט העובדה ששירות זה ניתן שלא בעתות חירום. כלומר, האמבולנסים הפרטיים שמעבירים חולים לקבל טיפול רפואי מכל מקום בו הם נמצאים הם בדיוק כמו אמבולנסים של מגן דוד אדום, אך הם מיועדים בעיקר למתן שירות שאינו במצב חירום. כך קורה שהם נקראים בעיקר להעברה של אנשים תשושים לאחר אשפוז שלא יכולים עדיין לעמוד על רגליהם, למשל במקרה של קשישים שמשוחררים הביתה מבית החולים אחרי שעברו ניתוח ותקופת התאוששות.

בחינת מקצועיות השירות

חשוב לציין שנותני שירות של העברת חולים צריכים להיות עם רישיונות לפי חוק, על מנת שיוכלו לתפקד בצורה הראויה ולתת לחולים את השירות הרפואי הנדרש בעת הצורך. כלומר, נותני השירות למעשה צריכים להיות בעלי רקע רפואי והכשרה רפואית כמו זו של פרמדיקים, והרכבים בהם מובילים את החולים צריכים להיות עם כל הציוד הרפואי הנדרש.

אם אתם לא בטוחים מי עומד בכל התנאים, כדאי להתייעץ עם מי שהזמין את השירות בעבר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שאול תמרקין


 


מאמרים נוספים מאת שאול תמרקין
 
אחסנת תכולת דירה
אם יש לכם חפצים בדירה שאתם לא צריכים לעת עתה אך אינכם רוצים למכור אותם, שירות אחסנת תכולת דירה ייתן לכם את הפתרון המושלם.

שירותי הובלות במרכז
אתם עוברים דירה במרכז הארץ? שירותי הובלות במרכז יאפשרו לכם לחסוך את המאמץ הפיזי הנדרש כדי להזיז חפצים כבדים וארגזים.

רופא עיניים
כל מי שמרגיש כאבי ראש או עייפות לאחר צפיה בסרט או קריאת ספר ראוי שילך לבדיקת ראייה אצל רופא עיניים מקצועי באמצעות קופת החולים שלו. אולי הגיע הזמן למשקפי ראייה.

ניתוח עיניים להסרת משקפיים
ניתוח עיניים בלייזר יכול לסייע לאנשים להיפטר ממאגר משקפי הראייה שלהם ולהתחיל לראות הרבה יותר חד ומדויק גם ללא עזרת המשקפיים (או עדשות). הנה כמה דברים שכדאי לדעת, למי מכם ששוקל לעשות את הניתוח.

אדריכלות ועיצוב בישראל
אדריכלות ועיצוב בישראל צברו עם השנים מעמד גבוה יותר בשל העובדה שהם משפיעים על איכות המגורים שלנו. לפני שמוכרים או משכירים דירה ואם קונים דירה ישנה ולא משופצת, שני התחומים האלו נכנסים לתמונה.

פדיקור רפואי
טיפולים בציפורני הרגליים הם לא דבר חדש אך פדיקור רפואי הוא בהחלט ריענון בתחום זה שהחל לצבור פופולריות לפני מספר שנים ומאפשר טיפול בבעיות רגליים שונות ומניעה של בעיות כאלו לעתיד.

טיפול פנים מקצועי
רוצה להיראות יותר זוהרת ויפה? טיפול פנים מקצועי יעזור לך להשיג את המראה המושלם. אצל קוסמטיקאית מקצועית תוכלו לקבל את הטיפולים שמתאימים לך, לשפר את מרקם העור, לשמור עליו ולטפח אותו.

תקלות כיריים ודליפות גז
תקלות כיריים ודליפות גז לא רק פוגעות במידת היעילות של הכיריים שלנו בבית אלא גם מהוות מפגע בטיחותי. איך מגלים אם יש בעיה בכיריים והאם תמיד אפשר או כדאי לתקן אותה?

שיעורי עזר במתמטיקה להצלחה בבחינות
09/09/14 | חינוך אחר
אם הילד שלכם מתקשה במקצוע המתמטיקה, אין סיבה שילמד לבד. בעזרת שיעורי עזר במתמטיקה אתם יכולים לעזור לילד שלכם לעבור את המבחנים ואת הבגרות, ואולי אפילו בהצלחה.

ייעוץ סטטיסטי לתלמידי מחקר
09/09/14 | כלכלה
תלמידי מחקר שנדרשים להגיש עבודות עם חלק סטטיסטי יכולים להיעזר בשירותי ייעוץ סטטיסטי כדי לנתח נתונים של המחקר ולהציג את הנתונים בגרפים, טבלאות וכן הלאה. מדובר בשירות שחיוני לתוצאות המחקר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI