תקלות כיריים ודליפות גז
נכתב על ידי: שאול תמרקין
תאריך: 09/09/14

שימוש בכיריים

על אף שכיום יש כיריים חשמליים, נראה שכיריים מסוג גז הם עדיין הפופולאריים ביותר, והסיבה לכך היא שעלות צריכת גז היא הרבה יותר נמוכה מעלות צריכת חשמל. על כן, לרבים מאתנו יש, גם היום, כיריים חשמליים בבית.

תקלות בכיריים

היתרון של כיריים גז הוא גם החיסרון שלהם- הגז שעליו פועלים הכיריים. כאשר יש תקלה בכיריים, יש דליפות גז. במקרה של תקלות כיריים שעובדים על גז, יש לבני הבית בעיה חמורה בשני היבטים. דבר ראשון, אין להם אפשרות לחמם את האוכל שלהם או לבשל מנות חדשות דבר שני, והוא החשוב ביותר יש דליפות של גז שהן מפגע בטיחותי חמור ביותר.

איך מזהים תקלות ודליפות?

למרות שמכניסים ריח מיוחד לתוך גז לבישול כדי שבמקרה של דליפות גז אפשר יהיה להבחין בהן, לא תמיד מריחים את הדליפות ולכן אי אפשר לזהות אותן. במידה והדליפה היא במינון נמוך, יהיה קשה מאוד להריח את הגז שדולף כיוון שהוא יוצא מהר מפתחי הבית. וכך למעשה קורה מצב שבו יש דליפה של גז אבל לא יודעים עליה.

אז איך בכל זאת אפשר לזהות תקלה בכיריים ודליפה של גז? לשם כך נהוג לבצע בדיקה של הגז מדי שנה. כל מה שצריך לעשות זה להזמין הביתה בודק מקצועי ומוסמך שיעשה בדיקה ויאמר האם יש דליפה או לא.

מה עושים אם יש דליפה?

במידה ונמצאה דליפה בכיריים, הבודק מחויב לנתק את הגז עד אשר הבעיה תטופל. לצערכם, אם נמצא תקלה, הבודק לא יוכל לטפל בבעיה בעצמו. כדי להחזיר את החיבור לגז, עליכם להזמין טכנאי גז בקריות או לחילופין לקנות כיריים חדשים. אם מדובר בכיריים ישנים מאוד, משתלם יותר לקנות כיריים חדשים; המחיר עומד על כמה מאות שקלים בסך הכל.

החזרת החיבור לגז

לסיכום, דליפות גז הן בעיקר מפגע בטיחותי, ולכן הבודק חייב לנתק את החיבור שלכם לגז. אבל זה לא סופי! אחרי שתיקנתם את הכיריים או רכשתם כיריים חדשים, תוכלו להזמין בדיקה נוספת ואם נמצא שהכל תקין, תוכלו שוב להשתמש בגז.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44024.aspx