דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר תקלות כיריים ודליפות גז
תקלות כיריים ודליפות גז
שאול תמרקין 09/09/14 |  צפיות: 5047

שימוש בכיריים

על אף שכיום יש כיריים חשמליים, נראה שכיריים מסוג גז הם עדיין הפופולאריים ביותר, והסיבה לכך היא שעלות צריכת גז היא הרבה יותר נמוכה מעלות צריכת חשמל. על כן, לרבים מאתנו יש, גם היום, כיריים חשמליים בבית.

תקלות בכיריים

היתרון של כיריים גז הוא גם החיסרון שלהם- הגז שעליו פועלים הכיריים. כאשר יש תקלה בכיריים, יש דליפות גז. במקרה של תקלות כיריים שעובדים על גז, יש לבני הבית בעיה חמורה בשני היבטים. דבר ראשון, אין להם אפשרות לחמם את האוכל שלהם או לבשל מנות חדשות דבר שני, והוא החשוב ביותר יש דליפות של גז שהן מפגע בטיחותי חמור ביותר.

איך מזהים תקלות ודליפות?

למרות שמכניסים ריח מיוחד לתוך גז לבישול כדי שבמקרה של דליפות גז אפשר יהיה להבחין בהן, לא תמיד מריחים את הדליפות ולכן אי אפשר לזהות אותן. במידה והדליפה היא במינון נמוך, יהיה קשה מאוד להריח את הגז שדולף כיוון שהוא יוצא מהר מפתחי הבית. וכך למעשה קורה מצב שבו יש דליפה של גז אבל לא יודעים עליה.

אז איך בכל זאת אפשר לזהות תקלה בכיריים ודליפה של גז? לשם כך נהוג לבצע בדיקה של הגז מדי שנה. כל מה שצריך לעשות זה להזמין הביתה בודק מקצועי ומוסמך שיעשה בדיקה ויאמר האם יש דליפה או לא.

מה עושים אם יש דליפה?

במידה ונמצאה דליפה בכיריים, הבודק מחויב לנתק את הגז עד אשר הבעיה תטופל. לצערכם, אם נמצא תקלה, הבודק לא יוכל לטפל בבעיה בעצמו. כדי להחזיר את החיבור לגז, עליכם להזמין טכנאי גז בקריות או לחילופין לקנות כיריים חדשים. אם מדובר בכיריים ישנים מאוד, משתלם יותר לקנות כיריים חדשים; המחיר עומד על כמה מאות שקלים בסך הכל.

החזרת החיבור לגז

לסיכום, דליפות גז הן בעיקר מפגע בטיחותי, ולכן הבודק חייב לנתק את החיבור שלכם לגז. אבל זה לא סופי! אחרי שתיקנתם את הכיריים או רכשתם כיריים חדשים, תוכלו להזמין בדיקה נוספת ואם נמצא שהכל תקין, תוכלו שוב להשתמש בגז.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שאול תמרקין


 


מאמרים נוספים מאת שאול תמרקין
 
אחסנת תכולת דירה
אם יש לכם חפצים בדירה שאתם לא צריכים לעת עתה אך אינכם רוצים למכור אותם, שירות אחסנת תכולת דירה ייתן לכם את הפתרון המושלם.

שירותי הובלות במרכז
אתם עוברים דירה במרכז הארץ? שירותי הובלות במרכז יאפשרו לכם לחסוך את המאמץ הפיזי הנדרש כדי להזיז חפצים כבדים וארגזים.

רופא עיניים
כל מי שמרגיש כאבי ראש או עייפות לאחר צפיה בסרט או קריאת ספר ראוי שילך לבדיקת ראייה אצל רופא עיניים מקצועי באמצעות קופת החולים שלו. אולי הגיע הזמן למשקפי ראייה.

ניתוח עיניים להסרת משקפיים
ניתוח עיניים בלייזר יכול לסייע לאנשים להיפטר ממאגר משקפי הראייה שלהם ולהתחיל לראות הרבה יותר חד ומדויק גם ללא עזרת המשקפיים (או עדשות). הנה כמה דברים שכדאי לדעת, למי מכם ששוקל לעשות את הניתוח.

אדריכלות ועיצוב בישראל
אדריכלות ועיצוב בישראל צברו עם השנים מעמד גבוה יותר בשל העובדה שהם משפיעים על איכות המגורים שלנו. לפני שמוכרים או משכירים דירה ואם קונים דירה ישנה ולא משופצת, שני התחומים האלו נכנסים לתמונה.

פדיקור רפואי
טיפולים בציפורני הרגליים הם לא דבר חדש אך פדיקור רפואי הוא בהחלט ריענון בתחום זה שהחל לצבור פופולריות לפני מספר שנים ומאפשר טיפול בבעיות רגליים שונות ומניעה של בעיות כאלו לעתיד.

טיפול פנים מקצועי
רוצה להיראות יותר זוהרת ויפה? טיפול פנים מקצועי יעזור לך להשיג את המראה המושלם. אצל קוסמטיקאית מקצועית תוכלו לקבל את הטיפולים שמתאימים לך, לשפר את מרקם העור, לשמור עליו ולטפח אותו.

תקלות כיריים ודליפות גז
תקלות כיריים ודליפות גז לא רק פוגעות במידת היעילות של הכיריים שלנו בבית אלא גם מהוות מפגע בטיחותי. איך מגלים אם יש בעיה בכיריים והאם תמיד אפשר או כדאי לתקן אותה?

שיעורי עזר במתמטיקה להצלחה בבחינות
09/09/14 | חינוך אחר
אם הילד שלכם מתקשה במקצוע המתמטיקה, אין סיבה שילמד לבד. בעזרת שיעורי עזר במתמטיקה אתם יכולים לעזור לילד שלכם לעבור את המבחנים ואת הבגרות, ואולי אפילו בהצלחה.

ייעוץ סטטיסטי לתלמידי מחקר
09/09/14 | כלכלה
תלמידי מחקר שנדרשים להגיש עבודות עם חלק סטטיסטי יכולים להיעזר בשירותי ייעוץ סטטיסטי כדי לנתח נתונים של המחקר ולהציג את הנתונים בגרפים, טבלאות וכן הלאה. מדובר בשירות שחיוני לתוצאות המחקר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI