אלו מסמכים זקוקים לאישור נוטריוני
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 02/09/15

אלו מסמכים זקוקים לאישור נוטריוני?

במאמר זה ננסה לפרוט בניכם את מרבית המסמכים הנפוצים עליהם מדרשת חתימה של נוטריון,

אבל ראשית ננסה להסביר מהו אישור נוטריוני ולמה צריך אותו.

מסמכים מסוימים לא יהיו תקפים מבחינה חוקית אם לא תתלווה אליהם חתימה של נוטריון. הסיבה לכך היא למנוע מצב של הונאה. נוטריון למעשה מבטיח כי האדם שחתם על המסמך אינו מתחזה או כזה הנאלץ לחתום על מסמך בניגוד לרצונו, בדרך כלל מסמכים משפטיים ידרשו אישור נוטריונים.

דוגמאות למסכים הזקוקים לאישור נוטריוני:

סוג נפוץ של מסמך שמחייב אישור של נוטריון, הוא מסמך שמעביר את נכסיו של אדם אחד לאחר.

גם מסמכים רפואיים הם מסמכים שפעמים רבות מצריכים חתימה של נוטריון לדוגמא מסמכים רפואיים המהווים מעין "צוואות" של חולים המתארים לבני משפחתם איזה טיפול רפואי היו רוצים לקבל. על מנת למנוע מצב של סכסוך בן בני המשפחה או חוסר וודאות בנוגע לרצונו האמיתי של החולה, חשוב אכן לאמת שהמסמך נכתב מרצון על ידי החולה עצמו.

ייפוי כוח גם הם דורשים אישור נוטריוני. יפוי כוח למעשה הוא מסמך המעניק לאדם אחר את הסמכות לפעול בשמך. מסיבה זו ברור מדוע חשוב לוודא כי ייפוי כוח זה אכן ניתן מרצון ועל ידי מייפה הכוח על מנת למנוע הונאות.

אישור נוטריוני לאישור יציאה מהארץ לקטין:

ולבסוף, אחד המקרים השכיחים גם כן בהן יש צורך בחתימה של נוטריון הינה במצב של אישור יציאה מהארץ לקטין. ישנם מצבים בהם ההורים גרושים ואחד מן ההורים רוצה לצאת עם הקטין לחו"ל, במצב כזה נדרש אישור של ההורה הנוסף. לעיתים גם במקרים בו קטין יוצא מהארץ בליווי של מבוגר שאינו ההורה שלו , נדרש מסמך חתום על ידי ההורים המאשר זאת. מתוך חשש מחטיפות קטינים לחו"ל, פעמים רבות תתדרש חתימה של נוטריון המאשר את הסכמתו של ההורה ליציאה מהארץ , או במילים אחרות המאשר את אמינות המסמך המאשר את היציאה מהארץ.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46911.aspx