דף הבית חוק ומשפט תרגום משפטי אלו מסמכים זקוקים לאישור נוטריוני
אלו מסמכים זקוקים לאישור נוטריוני
הדס כהן 02/09/15 |  צפיות: 9419

אלו מסמכים זקוקים לאישור נוטריוני?

במאמר זה ננסה לפרוט בניכם את מרבית המסמכים הנפוצים עליהם מדרשת חתימה של נוטריון,

אבל ראשית ננסה להסביר מהו אישור נוטריוני ולמה צריך אותו.

מסמכים מסוימים לא יהיו תקפים מבחינה חוקית אם לא תתלווה אליהם חתימה של נוטריון. הסיבה לכך היא למנוע מצב של הונאה. נוטריון למעשה מבטיח כי האדם שחתם על המסמך אינו מתחזה או כזה הנאלץ לחתום על מסמך בניגוד לרצונו, בדרך כלל מסמכים משפטיים ידרשו אישור נוטריונים.

דוגמאות למסכים הזקוקים לאישור נוטריוני:

סוג נפוץ של מסמך שמחייב אישור של נוטריון, הוא מסמך שמעביר את נכסיו של אדם אחד לאחר.

גם מסמכים רפואיים הם מסמכים שפעמים רבות מצריכים חתימה של נוטריון לדוגמא מסמכים רפואיים המהווים מעין "צוואות" של חולים המתארים לבני משפחתם איזה טיפול רפואי היו רוצים לקבל. על מנת למנוע מצב של סכסוך בן בני המשפחה או חוסר וודאות בנוגע לרצונו האמיתי של החולה, חשוב אכן לאמת שהמסמך נכתב מרצון על ידי החולה עצמו.

ייפוי כוח גם הם דורשים אישור נוטריוני. יפוי כוח למעשה הוא מסמך המעניק לאדם אחר את הסמכות לפעול בשמך. מסיבה זו ברור מדוע חשוב לוודא כי ייפוי כוח זה אכן ניתן מרצון ועל ידי מייפה הכוח על מנת למנוע הונאות.

אישור נוטריוני לאישור יציאה מהארץ לקטין:

ולבסוף, אחד המקרים השכיחים גם כן בהן יש צורך בחתימה של נוטריון הינה במצב של אישור יציאה מהארץ לקטין. ישנם מצבים בהם ההורים גרושים ואחד מן ההורים רוצה לצאת עם הקטין לחו"ל, במצב כזה נדרש אישור של ההורה הנוסף. לעיתים גם במקרים בו קטין יוצא מהארץ בליווי של מבוגר שאינו ההורה שלו , נדרש מסמך חתום על ידי ההורים המאשר זאת. מתוך חשש מחטיפות קטינים לחו"ל, פעמים רבות תתדרש חתימה של נוטריון המאשר את הסכמתו של ההורה ליציאה מהארץ , או במילים אחרות המאשר את אמינות המסמך המאשר את היציאה מהארץ.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI