דף הבית חוק ומשפט תרגום משפטי אלו מסמכים זקוקים לאישור נוטריוני
אלו מסמכים זקוקים לאישור נוטריוני
הדס כהן 02/09/15 |  צפיות: 10087

אלו מסמכים זקוקים לאישור נוטריוני?

במאמר זה ננסה לפרוט בניכם את מרבית המסמכים הנפוצים עליהם מדרשת חתימה של נוטריון,

אבל ראשית ננסה להסביר מהו אישור נוטריוני ולמה צריך אותו.

מסמכים מסוימים לא יהיו תקפים מבחינה חוקית אם לא תתלווה אליהם חתימה של נוטריון. הסיבה לכך היא למנוע מצב של הונאה. נוטריון למעשה מבטיח כי האדם שחתם על המסמך אינו מתחזה או כזה הנאלץ לחתום על מסמך בניגוד לרצונו, בדרך כלל מסמכים משפטיים ידרשו אישור נוטריונים.

דוגמאות למסכים הזקוקים לאישור נוטריוני:

סוג נפוץ של מסמך שמחייב אישור של נוטריון, הוא מסמך שמעביר את נכסיו של אדם אחד לאחר.

גם מסמכים רפואיים הם מסמכים שפעמים רבות מצריכים חתימה של נוטריון לדוגמא מסמכים רפואיים המהווים מעין "צוואות" של חולים המתארים לבני משפחתם איזה טיפול רפואי היו רוצים לקבל. על מנת למנוע מצב של סכסוך בן בני המשפחה או חוסר וודאות בנוגע לרצונו האמיתי של החולה, חשוב אכן לאמת שהמסמך נכתב מרצון על ידי החולה עצמו.

ייפוי כוח גם הם דורשים אישור נוטריוני. יפוי כוח למעשה הוא מסמך המעניק לאדם אחר את הסמכות לפעול בשמך. מסיבה זו ברור מדוע חשוב לוודא כי ייפוי כוח זה אכן ניתן מרצון ועל ידי מייפה הכוח על מנת למנוע הונאות.

אישור נוטריוני לאישור יציאה מהארץ לקטין:

ולבסוף, אחד המקרים השכיחים גם כן בהן יש צורך בחתימה של נוטריון הינה במצב של אישור יציאה מהארץ לקטין. ישנם מצבים בהם ההורים גרושים ואחד מן ההורים רוצה לצאת עם הקטין לחו"ל, במצב כזה נדרש אישור של ההורה הנוסף. לעיתים גם במקרים בו קטין יוצא מהארץ בליווי של מבוגר שאינו ההורה שלו , נדרש מסמך חתום על ידי ההורים המאשר זאת. מתוך חשש מחטיפות קטינים לחו"ל, פעמים רבות תתדרש חתימה של נוטריון המאשר את הסכמתו של ההורה ליציאה מהארץ , או במילים אחרות המאשר את אמינות המסמך המאשר את היציאה מהארץ.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת אומנות מקצועית
02/08/22 | נשים - אחר
עולם הערכת האומנות הוא עולם המחייב אמינות, מקצועיות ודיוק ברמה גבוהה. הערכת אומנות מבצעים בשלושה שלבים שחשוב להכירם.

הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
02/08/22 | צרכנות
לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.

שווי יהלומים – כמה הם באמת שווים?
27/06/22 | צרכנות
בני האדם רוכשים תכשיטים בכל מיני עיצובים. אחד העיצובים המבוקשים הם תכשיטים משובצים ביהלומים. לרוב, מדובר ברכישות עבור אירועים מסוימים. אבל גם לעיתים עבור מתנות בלבד. לא בכדי נאמר שיהלום הוא חברה הטוב ביותר של האישה, אבל דעו שהוא חברו הטוב ביותר גם של הגברים, לא פחות.

הערכת תכשיטים עתיקים
עולם הערכת תכשיטים מדבר על תכשיטים שנשמרים באופן שלם ומושלם מתחילת המאה התשע עשרה ואף לפניה. יש תכשיטים שהוכחדו באופן מהיר ועל כן הם לא עמידים ברמה גבוהה. אותם החומרים שבהם השתמשו שוב ושוב על מנת לעצבם מחדש הפכו למודרניים מאד. כסף וזהב שהומרו לכסף, ופלטינה.

הערכת אומנות שכולם זקוקים לה
מי שלא מכיר את העולם של הערכת אומנות לא יבין עד כמה מדובר בעולם המחייב מקצועיות, אמינות ודיוק. אם למעשה אנחנו מפזרים את התהליך הזה, אפשר להמחיש אותו ב3 שלבים עיקריים. כך בקלות נמחיש, באמצעות הערכת ציור אומנותי.

הערכת אומנות אמיתית
הערכת אומנות מפוצלת לשלושה שלבים איכותיים על בסיסם אפשר להחליט לגבי שווי הערכת האומנות, והמחשה של השלבים. ההערכה מצריכה ריכוז, דיוק ותשומת לב משמעותית לפרטים קטנים וספציפיים. הדבר הוודאי ביותר בנוגע אל הערכות אומנות הוא שאין הערכה הדומה אחת לשניה. אך כל הערכת אומנות מתקיימת באותה השיטה ובאופן של התאמה אישית לסוג הפריט האומנותי. פסלים למשל עוברים תהליך אחר, וזוהי דוגמא קלאסית לכך שכל פריט עובר תהליך הערכה המותאם באופן אישי לפריט עצמו.

הערכת יהלומים – איך מבדילים בין אמיתי למזויף
03/05/22 | נשים - אחר
יהלומים הם בעלי מוניטין של תחליף לכסף ולהשקעות להרבה מאד שנים. זוהי הסיבה שהרבה אנשים מבצעים זיוף יהלומים, וזה לא מפתיע. ישנו זיוף מהסוג שאין בו כוונות זדון אלא תאווה לערכם הגבוה של היהלומים. ישנם גם זייפנים שיש להם כוונות זדון והם מרמים באופן משמעותי מאד כדי שהם יוכלו לקבל כספים בשווי מאד גבוה על יהלום מזויף כשהם מציגים אותו כאילו הוא יהלום אמיתי לכל דבר. זאת הסיבה שמקצוע כמו הערכת יהלומים הוא מקצוע שמחייב הרבה מאד מומחיות, נסיון, מקצועיות וותק ללא דופי.

שווי יהלומים – כי חשוב לדעת
12/04/22 | כללי
עולם היהלומים הוא עולם זוהר ויוקרתי. ממש כמו כל ליין אופנה, גם ליהלומים יש סגנונות, עיצובים ועולם תרבותי משלהם. כמו בכל עולם של תרבות ובמגוון סגנונות גם כאן יש צורך באנשי מקצוע המתמחים בתחום ומעריכים ברמה הכלכלית את היהלומים ושוויים. הערכת שווי יהלומים הוא מקצוע מאד מבוקש בפני עצמו אך דורש גם דיוק ומקצועיות ללא דופי.

תקני iso – תקן לכולם
28/02/22 | מיסים
בכל פעם שמדברים על תקני iso נראה שאנשים נלחצים ולא באמת מבינים במה מדובר. ולכן, חשוב שכל בעל עסק יכיר וידע מהו איזו. והכי חשוב, שיבינו שאין צורך כעת לנבור במליון סעיפים, אלא אפשר להבין את האיזו, בכמה ראשי פרקים.

שווי יהלומים – זאת הערכה אמיתית
יהלומים, עולם שלם של יוקרה. סגנונות מעניינים, עיצובים, ותרבות אצילה. אך כמו בכל עולם של תרבות גם כאן יש צורך באנשים המתמחים בהערכת האושר הזה, והעושר כמובן. ולכן, מקצוע בו מתבצעת הערכת שווי יהלומים הוא המקצוע המבוקש ביותר בעולם התכשיטים, ובכלל. יהלומים נרכשים במגוון סיטואציות, ולמגוון של אירועים. לפעמים סתם כדי לפנק, לפעמים לימי הולדת, ולפעמים לאירועים נוספים אישיים או ציבוריים. הם נרכשים מעוצבים בתכשיט, ואם הם נרכשים למטרה מסחרית הם נרכשים כמחצב טבעי. לא בכדי, אמרה מונרו שיהלומים הם החברים הטוב
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI