מה שחשוב לדעת על פוליסת חיסכון...
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 30/10/16

היא נכנסה בשנים האחרונות והיא יצרה תחרות רצינית את מול הבנקים. פוליסת החיסכון בכל מסלול שהוא היא פוליסה שנחשב כביטוח חיים, ולכן התשלום של המס שלה הוא כשעושים שימוש ברווחים. כולנו זוכרים בוודאי שעד לפני שכמה שנים הבנקים היו אלו ששלטו בכל מה שקשור לכסף שלנו מה שאומר שאם היינו צריכים הלוואה או רוצים לחסוך היינו חייבים לעשות את זה דרך הבנק, אך היום המצב שונה לגמרי. היום גם חברות פרטיות כדוגמת חברות ביטוח יכולות להציע לנו את המוצרים הללו. היום כבר לא חייבים לחסוך רק בבנקים ולא חייבים "להשכיב" את הכסף לתקופות ארוכות בלי היכולת להוציא אותו אם פתאום צריכים, אלא היום המצב שונה לגמרי וכדאי שנעשה שימוש במה שלטובתנו.

מסלולים שונים בהתאם להעדפה...

יש מסלולים שונים מהם ניתן לבחור. יש מסלולים מסוכנים יותר, מה שאומר שהכסף הלך להיות מושקע במניות עם סיכון ברמה זו או אחרת אך כמובן שהרווח הפוטנציאלי יכול להיות גבוה גם הוא, ויש מסלולים סולידיים יותר מה שאומר שהסיכון בהם הוא נמוך מכיוון שהחשיפה למניות מסוכנות מועטה אם בכלל אך גם הרווח שבהם נמוך. כל מסלול יכול להתאים למשקיעים שונים וכל אחד בוחר את מה שהכי מתאים לו בהתאם לאופי שלו.

לקחת את הכסף מתי שרוצים...

הבנקים היו בעבר "מחתנים" אותנו עם המסלול אותו היינו בוחרים. זה אומר שהיו תחנות יציאה אחת לכמה שנים וזה אומר שלא היו לנו יותר מידי אופציות. זה אומר שאם היינו צריכים את הכסף שיש לנו בחיסכון מוקדם מהמתוכנן היינו צריכים לחכו לתחנה הבאה או להוציא אותו ולשלם על כך קנסות. פוליסת חיסכון ברוב המקרים היא כזו שניתן לעשות שימוש בכסף מתי שרוצים וכל מה שצריך הוא התראה של ימים בודדים והכסף נכנס לחשבון הבנק. כבר לא צריך לתכנן מראש שנים קדימה ולא צריך לשלם קנסות מיותרים, כל מה שצריך הוא לדעת באיזו תוכנית נמצאים ומה היא כוללת בתוכה.

לקרוא את האותיות הקטנות...

לפני שבוחרים פוליסת חיסכון חשוב לקרוא את האותיות הקטנות או במילים אחרות את כל מה שהפוליסה כוללת. זה אומר שאם אתם לא מבינים בחסכונות כדאי לכם להתייעץ עם גורם מתאים, וגם אם תשלמו עכשיו מעט על כך בטווח הרחוק זה ישתלם לכם. ייעוץ הוא לא מילה גסה וכדאי לכם לקחת אותו בחשבון.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49997.aspx