כיצד לאפשר למאזינים לחפש פודקאסטים
נכתב על ידי: Yafator
תאריך: 20/01/22

למרות שפודקאסטים מאפשרים לכל אחד להפיץ מידע באינטרנט במהירות, הקלטות אודיו חסרות מרכיב מרכזי אחד. מנועי החיפוש אינם יכולים לקרוא אותם. ללא התועלת של טקסט עבור מנועי חיפוש לקריאה ולאחסנה, זה למעשה בלתי אפשרי לחפש פודקאסטים באמצעות גוגל או יאהו באותו אופן שבו היית מחפש בבלוגים או תוכן מקוון אחר. מפיקי פודקאסטים יעילים משתמשים בשלוש דרכים שונות כדי לאפשר למאזינים לחפש פודקאסטים תמלול אודיו טקסט טלפון.

ראשית, מאזינים רבים יכולים לחפש פודקאסטים על ידי חיפוש אחר מונחי מטא וחומרים אחרים המקודדים בהקלטת MP3. כאשר מאזינים מחפשים פודקאסטים במדריכים כמו PodcastAlley ו-PodcastDirectory, המידע הנוסף עוזר להם למצוא את הפודקאסטים שהם רוצים הרבה יותר מהר. השארת מידע זה מחוץ להקלטות הפודקאסט שלך עלולה להשאיר את הפודקאסט שלך סחף בין אלפי עדכונים לא ברורים אחרים בשרתי הספריות.

שנית, מספר הולך וגדל של אתרים מאפשרים למאזינים לחפש פודקאסטים על סמך תמלילים אוטומטיים. AOL ו-PodScope משתמשים בטכנולוגיית דיבור לטקסט כדי להמיר קובצי סאונד של פודקאסטים לתסריטים קריאים. עם זאת, מערכות דיבור לטקסט עדיין גורמות לקומץ שגיאות בכל הקלטה, ולא כל הקלטות הפודקאסט עשויות להיות ברורות מספיק כדי שהשרתים יזהו כל מילה במלואה.

לכן, מפיקים רבים פונים לדרך היעילה ביותר לאפשר למאזינים לחפש פודקאסטים - מתן תמלילים משלהם. תמלול פודקאסט יכול להיות מטלה רבת זמן. גם אם אתה זוכר את רוב המילים שדיברת במהלך הקלטת הפודקאסט שלך, זה יכול להיות מאתגר לעמוד בקצב עם עצמך, במיוחד אם אתה מקליד הרבה יותר לאט ממה שאתה מדבר תמלול ישיבות.

מפיקי פודקאסטים יכולים למצוא אנשי מקצוע מוכנים לתמלל הקלטות כדי שניתן יהיה לחפש אותם. שירותי תמלול רבים יכולים להמיר דיבור בפודקאסט לטקסט תמורת כשני דולרים לדקה מוקלטת. בעוד שפודקאסטים מסחריים עשויים להסתכל על העמלות הללו כעלויות עשיית עסקים, חובבים ובלוגרים יצירתיים עשויים להתכווץ במחיר כזה.

יזמים חכמים לקחו את האתגר לספק תמלול פודקאסטים במחיר סביר. בנוסף למציעים באתרי עבודה עצמאיים כמו Elance ו-RentACoder, יוצרי שירות CastingWords מציעים תמלולים זולים, החל מ-42 סנט לדקה מוקלטת. בקצב הזה, אתה יכול ליצור טקסט הניתן לחיפוש עבור פודקאסט של עשר דקות בפחות מהעלות של רוב הארוחות בעלות מזון מהיר.

CastingWords משתמשת במערכת ייחודית ליצירת תמלול פודקאסטים בזול. באמצעות שימוש ב-Mechanical Turk של אמזון כדי לחלק את הקבצים לחלקים קטנים יותר, CastingWords יכולה לגרום לעשרות עובדים עצמאיים להתמודד עם חלקים של פרויקט בו-זמנית, מה שמבטיח תפנית מהירה למפיקים שרוצים לאפשר למאזינים לחפש פודקאסטים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article61061.aspx