דף הבית רפואה ובריאות קוסמטיקה וטיפוח דיקור סיני במקום בוטוקס ?
דיקור סיני במקום בוטוקס ?
בועז יפת 24/12/08 |  צפיות: 5546

האם כבר נחשפת לשיטת הטיפול החדשה ?
במידה ולא,  נעים להכיר את הדיקור הקוסמטי.

פעם נוספת הוליווד היא זו שהפכה את שיודעים כבר מיליוני סינים זה אלפי שנים לטרנד החדש. 
שחקני הקולנוע אשר נואשו מהפרוצדורה הפלסטית שגרמה לקיבוע והקפאת הבעות פניהם ובכך פגעה בכישורי המשחק שלהם, הפכו את הדיקור הקוסמטי לשיטת הטיפול המועדפת כמחדשת את ברק העור וגורמת לחיזוק והרפיית שרירי הפנים .

שיטת הטיפול: דיקור קוסמטי
את דרכו סלל הדיקור הקוסמטי לפני שנים רבות כנישה טיפולית של הרפואה הסינית להשגת בריאות ויופי. בעלי המעמד הגבוה בהיררכית הקיסרות הסינית השתמשו בדיקור הקוסמטי כטיפול לשימור חיוניות ויופי הנעורים.

לפי הרפואה הסינית העור נקרא גם הריאה השלישית. העור כמעטפת האדם מסמל את הגבול החיצוני  בין האדם לסביבתו. העור מוזן מהאנרגיה של הריאות, נוזלי הקיבה, המעי הדק והמעי הגס, כליות ושלפוחית השתן. אם כך חיוניות עור הפנים, האלסטיות והברק שלו נובעים מאותה הזנה פנימית של נוזלים והשפעות חיצוניות סביבתיות. הדיקור הקוסמטי מאזן ומשפר את זרימת האנרגיה והנוזלים בגוף כולו ובמיוחד את עור הפנים.

השפעת הדיקור הסיני על האדם כבר מוכחת ואינה מונחת עוד על כף המאזניים.
הרפואה הסינית העתיקה מטפלת בתופעות עוריות שונות וכבר רבים המחקרים הקליניים 
המעידים על יעילות הדיקור בבעיות ומחלות עור שונות. הדיקור הקוסמטי המטפל בהזדקנות העור מגיע לאפקטיביות גבוהה ולתוצאות מרשימות.

לפני שניגשים לבחון אילו תוצאות ניתן להשיג באמצעות הדיקור הקוסמטי חשוב לתת את הדעת למספר שאלות .

ש: האם הדיקור הקוסמטי עוסק במתיחת פנים? 
ת: הדיקור הקוסמטי אינו מציג תוצאות מהירות כמו מתיחת פנים כירורגית אלא מביא לשינוי חיובי וארוך טווח המגיע באופן הדרגתי תוך מספר טיפולים בודדים.
הדיקור הקוסמטי אינו מתיימר להחליף את מתיחת הפנים הכירורגית. דיקור הקוסמטי הינו
אלטרנטיבה לגישה הניתוחית ואף משתמשים בשיטה זו לזירוז ההחלמה של שטפי הדם
ובצקות לאחר ניתוח שכזה .
ארגון הדיקור הקוסמטי האמריקאי שולל את המונח "מתיחת פנים" כחלק מתפיסת הדיקור הקוסמטי. הסיבה העיקרית לכך שהדיקור הקוסמטי אינו עוסק במתיחת פנים הינה אתית בבסיסה ומטרתה להישאר צמודים לתהליך הריפוי הטבעי.
אמנם, המודעות  לדיקור הקוסמטי חדשה בישראל אך מעלה התענינות רבה בקרב מטפלים ומטופלים.
ש: מהי השפעת הדיקור הקוסמטי?
ת: ישנם מספר גורמים להזדקנות עור הפנים במשך השנים. מתחים אישיים, חשיפה ממושכת לשמש, זיהום אויר ותזונה לא מאוזנת הינם גורמים עיקריים לעייפות עור הנעורים.
הדיקור הקוסמטי מטפל בהעלמת קמטוטים, ריכוך קמטים עמוקים, הזנת יובש הפנים -תהליכי התקרנות, חיזוק שרירי הפנים והלסת, הורדת שקיות העיניים ומיצוק טונוס העור.
תועלות הטיפול לא מסתיימות כאן.
מאחר והדיקור הקוסמטי מטפל במכלול מאפיינים לא מאוזנים של המטופל תחושת האנרגיה הכללית של המטופל עולה וכן ישנה ירידה בכמות המתחים הרגשיים.
תופעות כרוניות של שנים עשויות להתאזן ואף להיעלם.
מתוך הניסיון הטיפולי שהצטבר עד כה ניתן לראות הקלות משמעותיות בתופעות כגון: בעיות שינה, בעיות  במערכת העיכול, מתחים ושמירת משקל הגוף האופטימלי .

ש: מהי טכניקת האבחון והטיפול בדיקור הקוסמטי?
ת: הדיקור הקוסמטי הינו חלק בלתי נפרד מתפיסת הבריאות השלמה של האדם לפי הרפואה הסינית ולכן
האבחון הראשוני משלב שתי פנים:
1. בדיקת הדופק - אשר מעלה את תפקודם של כל האיברים ואילו הם שמזינים באופן ישיר את עור
הפנים. דרך הדופק ניתן לאבחן מהם האיברים והערוצים הדומיננטיים של האישה, מהן העוצמות והחולשות של כל אחד מהם.
2. אבחון פנים - בפני האדם ישנם אזורים הנשלטים ע"י איברים פנימיים שונים, לדוגמא: סביבת הסנטר נשלטת ע"י הכליות, איזור קמטי החיוך ע"י כיס המרה ועוד. קמטים , צניחה, נפיחות, עיגולים בעפעפיים התחתונים, שינויי צבע, יובש או שמנוניות במידה מוגזמת, כל אילו מעידים על חולשה בזרימת האנרגיה של איברים ספציפיים. אבחון הפנים מכוון אל האזורים בהם יש לטפל, להזין ולהניע את האנרגיה, הדם והנוזלים.
בתום האבחון נקבעת אסטרטגיית טיפול המשלבת מספר כלים: דיקור, פורמולות צמחי מרפא וקרם הזנה לשימוש יומיומי.
הטיפול מתחיל בדיקור ידיים ורגליים אשר מחזק את זרימת האנרגיה של איברי השליטה ולאחר מכן דיקור בנקודות הפנים משלים את הטיפול הרצוי.

ש: מהו משך הטיפול ?
ת: סדרת טיפולים בדיקור קוסמטי כוללת אבחון ראשוני ובהמשך 10-12 מפגשים בתדירות של 1-2 בשבוע .
לאחר סיום סידרת הטיפולים והגעה לתוצאה הרצויה מומלץ לעשות טיפול תחזוקתי אחת ל 4-6 שבועות .

יש לציין כי מעשנים ואנשים החשופים לשמש כדבר שבשגרה, משך השפעת הטיפול עשוי להתארך מלהופיע, לכן, לעיתים, יש להרחיב את מס' הטיפולים בהתאם. (יתכן שבמצב שכזה ימליץ המטפל להתחיל עם פורמולות צמחי מרפא או תכשירים הומיאופתיים) .

לסיכום: אם את עייפה, עורך ללא ברק, הקמטים מעמיקים ואינך רוצה לעבור ניתוח פנים, בוטוקס, הזרקת קולגן ועוד, הדיקור הקוסמטי יכול  להיות עבורך.
ללא צורך בזמן החלמה יחד עם הידע והניסיון של הרפואה הסינית ישנה עליה מתמדת ברמת המודעות להצלחת שיטה זו באספקטים רחבים וכתוצאה מכך עלייה בשימוש באמנות הדיקור הסיני הן במערב והן בארצינו בפרט.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 בועז יפת

בועז יפת - מנהל מרכז שנג לרפואה סינית                                           

מאבחן ומטפל ברפואה סינית, דיקור סיני, שיאצו, צמחי מרפא, תזונה, יועץ באסטרטגיה סינית, אסטרולוגיה סינית ואי צ'ינג.  

מפתח האבחון התלת מימדי - גישה חדשנית לאבחון העוצמות והחולשות של האדם המתבטאות בפן הפיזי המנטאלי והרגשי בשלבי החיים השונים.

מרצה במרכז שנג ובמכללות שונות לרפואה סינית . 


מאמרים נוספים מאת בועז יפת
 
שנת השור - אסטרולוגיה ורפואה סינית
האסטרולוגים הסיניים כמו חבריהם המערביים מתבוננים מזה שנים רבות במצבי השמים השונים. האסטרולוגיה הסינית מציינת את מאפייני השמים והאדמה בנקודות זמן שונות: שנה, חודש, יום ושעה. כל נקודה על ציר הזמן חוזרת על עצמה במקצבים קבועים, הרי אנו, היצורים החיים, נעים במעגליות אינסופית - שבה התחלה וסוף אחד הם.

התרבות הסינית מיחסת חשיבות רבה ל-12 החיות. כל שעה,יום ,חודש ושנה משקפים את איכויות 12 החיות ( עכברוש, שור, נמר, ארנב, דרקון, נחש, סוס, עז, קוף, תרנגול, כלב וחזיר) וכל אחת מהחיות פועלת בתוכנו, כל חיה וצידת המאפיינים שלה, הכוללת: מצבים פיסיים, רגשיים, רוחניים , נפשיים ומנטאליים, כיוון במרחב וכ


דיקור סיני במקום בוטוקס ?
פעם נוספת הוליווד היא זו שהפכה את שיודעים כבר מיליוני סינים זה אלפי שנים לטרנד החדש.
שחקני הקולנוע אשר נואשו מהפרוצדורה הפלסטית שגרמה לקיבוע והקפאת הבעות פניהם ובכך פגעה בכישורי המשחק שלהם, הפכו את הדיקור הקוסמטי לשיטת הטיפול המועדפת כמחדשת את ברק העור וגורמת לחיזוק והרפיית שרירי הפנים .

שיטת הטיפול: דיקור קוסמטי
את דרכו סלל הדיקור הקוסמטי לפני שנים רבות כנישה טיפולית של הרפואה הסינית להשגת בריאות ויופי. בעלי המעמד הגבוה בהיררכית הקיסרות הסינית השתמשו בדיקור הקוסמטי כטיפול לשימור חיוניות ויופי הנעורים.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI