דף הבית עבודה וקריירה קורות חיים מבנה של קורות חיים
מבנה של קורות חיים
ג'וב סיטי 05/12/10 |  צפיות: 15150

כישורים אישיים וניסיון תעסוקתי אינם מספיקים עבור קבלה לעבודה. במהלך חיפוש עבודה במודעות לוח דרושים מועמדים נדרשים לשלוח קורות חיים המציגים את עצמם ואת הניסיון התעסוקתי שלהם- בתחום זה, הכול עובר דרך מיתוג אישי נכון ובנייה נכונה של קורות החיים. מהו מבנה נכון של קורות חיים הנשלח למעסיק?

ראשית, מומלץ לדאוג לסידור נכון של קורות החיים עוד לפני שלב חיפוש עבודה באתרי לוח דרושים. קורות החיים צריכים להתחיל מפרטים אישיים עליכם – שם מלא, כתובת, מספר טלפון מעודכן, וכן גם דואר אלקטרוני.

במהלך חיפוש עבודה במודעות לוח דרושים ניתן למצוא מעסיקים רבים שההשכלה של המועמד חשובה שלהם עבור איוש משרות בחברה. לכן, לאחר שהצגתם את הפרטים האישיים, יש לכתוב את ההשכלה שרכשתם במסגרת קורסים אקדמיים, קורסי העשרה, וכן גם לימודים בתיכון – במידה ולמדתם במגמה מסוימת או שסיימתם לימודים בהצטיינות, ציינו זאת בקורות החיים.

בעבודות רבות הקשורות לניהול דרושים עובדים בעלי רקע פיקודי בתחום. לכן, עבור ביצוע מוצלח של חיפוש עבודה, ציינו מה עשיתם בשירות הצבאי. במידה והתפקיד שביצעתם היה קשור במידה מסוימת לעבודה, מומלץ לציין זאת.  

לאחר מכן מגיע הקטע החשוב ביותר בקורות החיים – הניסיון התעסוקתי שלכם. במהלך חיפוש עבודה במודעות לוח דרושים תוכלו למצוא מעסיקים רבים אליהם דרושים עובדים בעלי ניסיון בעבודות מסוימות. נסו לערוך את הניסיון התעסוקתי שלכם בהתאם למשרה אליה אתם מגישים מועמדות – עבור איוש משרות בעולם ההייטק, לדוגמה, סננו עבודות זמניות שעשיתם כגון עבודות מלצרות וניקיון.

לאחר שציינתם את הניסיון התעסוקתי, סיימו את קורות החיים עם כישורים נוספים שיש לכם שלא באו לידי ביטוי בקטגוריות שכתבתם עד כה: נהוג לציין את השפות השונות שאתם דוברים ובאיזו רמה, כישורים שיש לכם על תוכנות ספציפיות במחשב, ועוד. סיימו את קורות החיים עם הפנייה להמלצות במידת הצורך.

באתר ג'ובסיטי, לוח הדרושים של ישראל, ניתן למצוא מדי יום מגוון מודעות דרושים הפונות אל עובדים מרחבי הארץ עבור איוש משרות בחברות וארגונים. דרך שירותי האתר ניתן למצוא מגזין מיוחד המציע טיפים נוספים לכתיבה נכונה של קורות חיים, וכן עצות לחיפוש עבודה יעיל שיניב הצלחה במהלך איוש משרות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ג'וב סיטי


 


מאמרים נוספים מאת ג'וב סיטי
 
חיפוש עבודה של משרות זמניות באינטרנט
רבים מאיתנו מחפשים תעסוקה זמנית, בדרך לטיול הבא מסביב לעולם או הכנסה כספית בזמן חופשת הסמסטר. משרות זמניות רבות קיימות בשוק התעסוקה הישראלי, וקיימים סקטורים שונים שניתן למקד בהם את חיפוש העבודה בתוך אתרי לוח דרושים. רשת האינטרנט מאפשרת כיום מציאה של משרות רבות בקלות רבה, ותוך יצירת קשר עם המעסיק באופן ישיר דרך האתר.

חיפוש עבודה במכירות
היתרון הגדול של עולם המכירות הוא היכולת של עובדים למצוא תעסוקה בתחום, גם ללא ניסיון. זאת כנראה הסיבה לכך שבמהלך חיפוש עבודה באתרי לוח דרושים ניתן למצוא משרות רבות בתחום המכירות שאליהן דרושים עובדים. העבודות בתחום מתחלקות למכירות בחנויות, איוש משרות ניהול מכירות, וכן תחום המכירות הטלפוניות המתקיים במגוון מרכזי מכירה ברחבי הארץ.

חיפוש עבודה לסטודנטים
סטודנטים רבים נדרשים לשלב חיפוש עבודה עם התואר האקדמי שלהם. רובם לא יכולים להשתלב בתוך משרות מלאות, כך שבמסגרת חיפוש עבודה באתרי לוח דרושים הם נוהגים לחפש את העבודות שיתאימו לסדר היום הצפוף של הלימודים. כיצד למצוא את העבודה המתאימה עבור סטודנטים?

כיצד לשפר את קורות החיים?
המומחים טוענים שהדרך להשתלבות במסגרת משרות שנמצאו במודעות לוח דרושים במסגרת חיפוש עבודה עוברת במיתוג נכון. מעומדים למשרות שונות צריכים לשווק את עצמם ואת הניסיון התעסוקתי שלהם על מנת להרשים את המעסיק ולגרום לו לקבל את העובד לתפקיד אשר אליו דרושים עובדים. הדרך למיתוג ושיווק נכון מוצגת בקורות החיים – שם המועמד מציג את הניסיון שלו. כיצד לשפר את קורות החיים ולבצע מיתוג נכון?

מבנה של קורות חיים
כישורים אישיים וניסיון תעסוקתי אינם מספיקים עבור קבלה לעבודה. במהלך חיפוש עבודה במודעות לוח דרושים מועמדים נדרשים לשלוח קורות חיים המציגים את עצמם ואת הניסיון התעסוקתי שלהם- בתחום זה, הכול עובר דרך מיתוג אישי נכון ובנייה נכונה של קורות החיים. מהו מבנה נכון של קורות חיים הנשלח למעסיק?

איך מוצאים אתר דרושים טוב?
כאשר אתם מעוניינים לערוך חיפוש עבודה ומתחילים לבדוק מודעות דרושים שונות, אתם תוהים באיזה אתר כדאי לבחור. אתרים רבים מבטיחים שתמצאו משרות מהר ויש בהם לוח דרושים אשר נראה אטרקטיבי ומעודכן. אז באיזה אתר כדאי לבחור על מנת למצוא את העבודה הבאה שלכם?

איך עורכים חיפוש עבודה יעיל?
במהלך הקריירה, עובדים רבים מחליפים את המקצוע שלהם ובמסגרת תהליך חיפוש עבודה מחפשים משרות במסגרת לוח דרושים המופיע בעיתונות ובאינטרנט. כאשר מחפשים מודעות דרושים יש צורך לערוך חיפוש ממוקד, יעיל ואפקטיבי. מטרתו של מאמר זה היא להבהיר לכם כיצד תוכל לחפש עבודה כך שתמצאו בסופו של תהליך את המשרה המתאימה בדיוק עבורכם.

כיצד לחפש עבודה בצורה יעילה?
חיפוש עבודה הוא עבודה בפני עצמה. יש לה מגוון מתודות ושיטות, כל אחד עם דרך הזהב שלו, אולם כל הדרכים מובילות אל מספר כללים בסיסיים שמשפרים את הסיכויים למציאת עבודה באתרי לוח דרושים. למרות מגוון משרות שקיימות בשוק העבודה, נדמה שכללי הזהב האלה תקפים לגבי כל שוק ותחום באשר הוא.

איך לכתוב קורות חיים?
מעוניינים לערוך חיפוש משרות כדי למצוא את העבודה הבאה שלכם? רוצים למצוא מודעות דרושים כדי למצוא ג'וב עם שכר יותר? אתם כבר גמרתם את התואר ובא לכם להתחיל כבר לעבוד? אחד הדברים החשובים ביותר בכל תהליך חיפוש העבודה הוא קורות החיים. מדוע קורות החיים חשובים? חשיבותם של קורות החיים טמונה בשאלות כמו ארגון וסדר, פרטים מדויקים והיענות ויזואלית של קורות החיים לעינו של הקורא אותם.

חיפוש עבודה ממוקד – הדרך למציאת עבודה
נמאס לכם מהעבודה שלכם ומחפשים עבודה חדשה? מסיימים את התואר ורוצים להתחיל לעבוד במשרה מלאה? מטפלת בילדים ורוצה עבודה במשרה חלקית? חיפוש עבודה בתחום ההתמחות שלך יניב לכם מדי יום משרות רבות ושונות בערים שונות ובתחומים מגוונים. אז איך בוחרים? מה עושים כדי להתכונן? איך בדיוק כותבים קורות חיים?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI