דף הבית ספורט וכושר גופני יוגה 10 סיבות מדוע לעשות יוגה ?
10 סיבות מדוע לעשות יוגה ?
מירב אשכנזי 16/03/11 |  צפיות: 14288

1. בריא ועושה טוב לגוף ומונע נזקים בעתיד.

2. יוגה מרגיעה, השימוש בנשימה מפיג מתחים.

3. בתירגול אחד עובדים גם על הגוף וגם "מסדרים את הראש" חסכון גדול בזמן.

4. היוגה מלמדת למקד ולכוון את המחשבות - הדבר היחיד שתלוי בנו ועליו יש לנו שליטה.

5. זו דרך להתפתח באופן אישי ועצמאי ולגלות את היכולות שלנו.

6. בתרגול היוגה אין שיפוט, אין ביקורת, אין תחרות, יש תהליך. מזוית ראיה כזו האדם יכול רק להתקדם קדימה וליצור שינויים חיוביים בחייו.

7. את היוגה אפשר להתאים לכל אחד, אין סוף להתקדמות ואין מצב שאי אפשר להתחיל איתו.

8. תירגול יוגה הנלמד כראוי משנה את מצב התודעה ומזמין שקט לחיים - זהו שקט מבורך דבר שחשוב כל כך בחיי היום יום העמוסים.

9. תרגול היוגה מאפשר צמיחה והתפתחות באותה מידה דרך התרגול אנו לומדים מהי אחריות אישית לגופנו ולחיינו בכלל.

10. זה כיף גדול לתרגל יוגה הנאה ושיחרור הם רק חלק מהתחושות הטובות הנלוות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מירב אשכנזי

מאת מירב אשכנזי

מורה בכירה ליוגה , מטפלת ומנחה בדימיון מודרך וNLP

אתר הבית : www.MeravYoga.com

דוא"ל : [email protected] 


מאמרים נוספים מאת מירב אשכנזי
 
אימון אישי לשינוי עם NLP וטיפול בדימיון מודרך
16/03/11 | NLP
הנחת היסוד שמחשבה יוצרת מציאות ואם האדם יקבל את הוראות השימוש להפעלת מוחו כדי שיחשוב ידמיין וירגיש חיובי כך תהייה לו יותר שליטה על חייו, יותר אפשרויות בחירה גם ברגעים של קושי או מחלה

שינוי הרגלים בעזרת NLP
16/03/11 | NLP
אחת הנחות היסוד שמהוות את המפתח לשינוי הרגלים היא שמאחורי כל התנהגות קיימת כוונה חיובית. גם עם ההתנהגות היא שלילית יש לעשות זיהוי והפרדה בין התנהגות או הרגל עצמו לבין הכוונה שממנה ההרגל נוצר

מה זה NLP ?
16/03/11 | NLP
NLP זה למעשה "הוראות הפעלה לשימוש המוח האנושי שלנו". מטרת השיטה הלימוד והאימון היא לתת לאדם כלים להכניס שינוי לחייו ולעזור לו להשתחרר מרגשות, מחשבות והתנהגויות שליליים ומצד שני לאפשר לו ליצור כל תחום בחייו ולחוות אותו ממקום של בחירה אישית תוך כדי אימוץ הרגלים מחשבתיים רגשיים התנהגותיים טובים יותר.

10 סיבות מדוע לעשות יוגה ?
16/03/11 | יוגה
מאמר קצר המפרט את עשרת הסיבות מדוע ככדאי לעשות יוגה

יוגה בשילוב עם NLP ודימיון מודרך
16/03/11 | יוגה
שעורים פרטיים שבהם התרגול מתבצע לפי היכולת האישית של המתרגל ובהתאם לצרכיו ומטרתו. יתרון טיפולי גדול בשעורים הניתנים אחד על אחד הן בהתקדמות הפיסית וגם בהתפתחות האישית. בשיעורים אלו אני משלבת דימיון מודרך וNLP ומקנה למתרגל כלים מנטלים חשובים בנוסף לכלים הפיזיים שהיוגה נותנת .

יוגה טיפולית אימון אישי
16/03/11 | יוגה
שעורים פרטיים שבהם התרגול מתבצע לפי היכולת האישית של המתרגל ובהתאם לצרכיו ומטרתו. יתרון טיפולי גדול בשעורים הניתנים אחד על אחד הן בהתקדמות הפיסית וגם בהתפתחות האישית. אימון אישי ביוגה מאוד מתאים לאנשים שלא עסקו בפעילות גופנית מסיבות שונות ורוצים לשנות את אורח חייהם.חלק מהיתרונות באימון אישי ביוגה זה ההתאמה שמתבצעת שגורמת למתרגל לאהוב את התרגול הגופני ולהנות מימנו.

אשטנגה יוגה - 8 איברי היוגה
16/03/11 | יוגה
מתאר את הדרך להשגת היוגה בשמונה איברים (שלבים) שאותם יש לטפח בו זמנית באופן קבוע.דרך זו מציגה את הנחות היסוד והפילוסופיה של תרגול היוגה כשמטרתה לקדם אושר בריאות ושפע בכל תחומי החיים.

אשטנגה יוגה
16/03/11 | יוגה
האשטנגה ויניאסה יוגה היא שיטת יוגה דינאמית מאוד, אנרגטית שמשלבת דגש תנועתי יחד עם נשימה עמוקה שיטת תרגול זו אקטיבית מאוד, יוצרת חום פיזי - דבר
שמייעל את תהליך הניקוי והטיהור של הגוף. היא מתאימה לכל מי שרוצה לשפר את היכולת התנועתית שלו מעצם שילוב הנשימה עם התנועה הריכוז והמיקוד משתפרים ומצב התודעה משתנה. מתרגלי האשטנגה יוגה חווים העצמה באנרגיות, בויטליות, בכוח, בגמישות ובתנועה.


האתה יוגה - שיעור מנצח !
16/03/11 | יוגה
יש לציין שכשאומרים האתא יוגה באופן כללי מתכוונים ליוגה שעוסקת בהיבט הפיזי, אימון הגוף, תחזוקו, וטיהורו. כך שלמעשה כל סיגנונות היוגה במיגוון השיטות שמתמקדים באימונים גופניים ניקראים האתא יוגה.
מטרת האתא יוגה היא לאזן את זרימת האנרגיה ולשלב בין הכוחות הפועלים על מנת לתחזק את הגוף, להתאחד ולהכיר את העצמי העליון, להכיר את כוחות היקום ולחוות הרמוניה ויצירה.


מהי יוגה ?
16/03/11 | יוגה
ליוגה משמעויות רבות וזוויות רבות להבנה ישום ולמידה. יוגה היא טכניקה, פילוסופיה אחת מבין שש דרשנות (אסכולות) שמקורן בהודו ומטרתן להראות ולכוון את האדם להבין ולהכיר את עצמו. על ידי אימון יוגה המתרגל מחזק ומתחזק את גופו מבפנים החוצה, מאמן את מוחו ומכיר את תודעתו. יוצר קשר עם מחשבותיו, מקבל את הכלים לשנות את מה שרצוי ולהכיר חוויות אנרגטיות ומעצימות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI