דף הבית חוק ומשפט ירושה חשיבות כתיבת צוואות לנשים חד הוריות
חשיבות כתיבת צוואות לנשים חד הוריות
אקסטרה - קידום אתרים בגוגל 17/01/12 |  צפיות: 4348

ברור שכתיבת צוואה היא חשובה ביותר. אבל יש בעיות שקיימות במסגרות של אמהות או אבות חד הוריים וחשוב לתת את הדעת על נושא זה. הורים חד הוריים חשוב שיבטיחו בצוואות שלהם את הירושה לילדיהם, זאת במידה ואכן הם רוצים שילדיהם יהיו היורשים החוקיים הבלעדיים שלהם. במקרה בו כל הנושאים הדרושים יוסדרו, יינתן צו קיום צוואה במהרה והילדים יוכלו להמשיך בחייהם.

בעיות שיכולות לקרות במקרה של משפחות חד הוריות
הבעיה המהותית ביותר שיכולה לקרות ויש להתמודד איתה בצוואות של הורים חד הוריים היא מה יעלה בגורל הילד אם לא ימלאו לו עדיין  שמונה עשרה שנים במועד פטירת ההורה החד הורי שמגדל אותו.

הסיבה לכך היא חשובה מאוד. קיימים מקרים של גירושים שנעשים מתוך סכסוכים קשים, אלימות, לפעמים בן הזוג שאינו מגדל את הילד אינו ראוי להיות הורה מגדל אך דיונים אלא לא בהכרח הגיעו לבתי המשפט ולא תמיד ידוע מצבו של הורה שאינו מגדל את הילד. במקרים כאלה שהורה מגדל מעוניין לקבוע אפוטרופוס לילד שלו כדאי שיכין צוואה מראש.

צוואות שכאלה כדאי לערוך לאחר התייעצות מוקדמות עם משפחה וחברים וכמו כן להתייעץ עם עורכי דין כדי שיהיה תוקף לצוואה וגם הסכמה עתידית של האפוטרופוס העתידי. לא תמיד סבים או סבתאות יכולים לגדל את הילד מפאת גילם או מצב בריאותם. חשוב גם שהילד יכיר את האפוטרופוס המיועד ויהיה ביניהם קשר קבוע  וידוע.

סוגיית הרכוש
בעיה נוספת היא מה יקרה עם הרכוש של הילד אם עודנו קטין או אפילו בהיותו מעל גיל שמונה עשרה. מי יסייע לו בלקיחת האחריות והשמירה על  הרכוש שקיבל. במקרים כאלה הסדרת הנושא בצוואה יכול לפתור דילמות עתידיות. קרנות עתידיות, טיפול עו"ד או קרוב משפחה שמבין בנושאי כספים יכול למנוע מפח נפש גדול וסיוע לילדים שנותרו ללא הורים בשמירה על הרכוש שנותר להם.

אימהות המחליטות ללדת מתרומת זרע
קיימות משפחות הוריות שהאימהות מחליטות ללדת ללא בן זוג ועושות הזרעה מבנק הזרע. גם במקרים כאלה חשוב שתקופות  ההיריון של נשים אילו תהיה מגובה בצוואות שתהיה בהן חשיבה על עתידו של הילד ומציאת מסגרת מתאימה עבורו אם יקרה משהו במהלך ההיריון או הלידה. זה כבוד גדול לאחים או לאדם להיבחר כאפוטרופוס נבחר וחשוב להסדיר את הנושא במסמך צוואה, לבחור את האדם שמוקיר ומעריך את הבחירה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אקסטרה - קידום אתרים בגוגל


 


מאמרים נוספים מאת אקסטרה - קידום אתרים בגוגל
 
מנעולן בחולון – לקבל את כל השירותים במהירות
מנעולן בחולון אשר סיים לימודי מנעולנות, עבר הסמכות, קיבל את כל האישורים הדרושים (כך שהוכח כי אין לו עבר פלילי) וצבר ניסיון וותק אשר מאפשר לו לפרוץ את כל סוגי המנעולים, לזהות כל בעיה ולפתור אותה, יהיה מנעולן איכותי. כמו כן, חייב המנעולן להיות אדם אדיב, שירותי, ישר ולגבות מחירים הוגנים.

מה בדיקת סיגמואידוסקופיה?
20/05/13 | רפואה
לפי נתונים של האגודה למלחמה בסרטן מדי שנה מתגלים בישראל חולים נוספים במחלת המעי הגס. רבים מהחולים מתים מהמחלה מדי שנה. לפיכך, חולים רבים יכולים לקבל טיפול אצל גסטרואנטרולוג מומחה בתחום שיבצע בדיקה כוללת במסגרתה הוא יוכל לראות האם קיימים גידולים, פוליפים במעי הגס.

כיצד תשמרו על המצלמה שלכם מתחת למים?
24/04/13 | צילום
המהפכה הדיגיטלית לא רק תרמה לאנשים ביבשה, אלא גם לאנשים שמצלמים מתחת למים. כיום ניתן לראות מצלמות איכותיות אשר דחקו את מצלמות הפילם המסורתיות ושינו את פני הצילום מתחת למים. בעת הצילום מתחת למים חשוב מאד להגן על המצלמה, ולכן כדאי לרכוש כיסוי מגן שיאפשר לצלם מבלי לפגוע במצלמה.

מתגוררים באזור המרכז? היכן למצוא חברת התקנת פרקטים במרכז
16/01/13 | ריהוט
בשנים האחרונות ניתן לראות כי יותר אנשים מבינים כי התקנת פרקטים משתלמת להם ומשקיעים בהתקנת פרקטים. באזור המרכז ניתן לראות חברות רבות המבצעות עבודות התקנת פרקטים ומאפשרים לאנשים ליהנות מתחושה נעימה ונינוחה בבית. מתגוררים באזור המרכז?מה היתרונות של חברת התקנת פרקטים- במאמר שלפניכם.

קורות חיים 2.0 - קורת חיים בוידאו
מחפשים עבודה? שולחים קורות חיים אבל לא מוזמנים למשרות שאתם רוצים? לא מוזמנים לראיונות עבודה בכלל? מה דעתכם לנסות גישה אחרת? קורות חיים בוידאו הם בהחלט השלב הבא בעולם חיפוש העבודה.

מהם היתרונות של דק סינטטי?
15/01/13 | ריהוט
בחירת דקים מחומרים לא איכותיים יכולים לגרום לכאבי אש רבים. לפני שאתם מתחילים לבחור דקים, כדאי לכם לראות סוג נוסף של דקים- דקים סינטטיים. דקים סינטטיים מתאימים למזג האוויר הישראלי ומהווים אלמנט יפה לגינה.

מה היתרונות של וילונות ונציאניים?
לא רק בתים מאובזרים וילונות אלא גם משרדים, בתי קפה ובתי עסק שונים-כולם זקוקים לוילונות. וילונות מגנים מפני השמש, וכך הם מווסתים את כמות האור וגם מגנים מפני האור החודר לחדרים. וילונות ונציאנים נחשבים הפופולרים במיוחד.

היכן ניתן למצוא ריהוט גן במבצע?
30/12/12 | ריהוט
ריהוט גן בבית מאפשר לנו ליהנות מהגינה, הן למטרת אירוח והן למטרת בילוי בחיק המשפחה. בעבר ריהוט גינה היה עשוי מפלסטיק ולא יוחס לו כל חשיבות ואילו כיום בעקבות השינוי בבית, רבים מבינים כי הגינה הפכה לחלק משמעותי.

כיצד תלחמו בזיהומים?
כיום ניתן לראות עלייה בשיעור החיידקים העמידים בפני תרופות אנטיביוטיות במקומות שונים בעולם,לרבות בישראל. חיידקים הם הגורמים להתפרצות זיהומים בגוף האדם. אם נדבקתם באחת מהמחלות הזיהומיות ואתם מחפשים טיפול, המאמר הבא נועד עבורכם.

החשיבות של ביטוח הובלות דירה
27/12/12 | מעבר דירה
בשעה טובה ומוצלחת קניתם דירה ואתם מעוניינים להיכנס אליה. כיום ישנן חברות הובלות שונות המציעות שירותי הובלה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI