דף הבית נשים בריאות נשים כל מה שרצית לדעת על המרכיבים הפעילים בתכשירים קוסמטיים
כל מה שרצית לדעת על המרכיבים הפעילים בתכשירים קוסמטיים
orit 21/03/12 |  צפיות: 14314

בשנים האחרונות חלה התפתחות עצומה בתחום המרכיבים הפעילים בתכשירים הקוסמטיים, מתוך הכרה שעור פנים צעיר ורענן משדר הצלחה, יוקרה, חיוניות ושמחה. תכשירים יעילים ויוקרתיים הם ערובה לתכשירים בעלי איכות, בטיחות וחדשנות. ההיצע הנוכחי של מוצרי הקוסמטיקה בשוק העולמי בכלל, והישראלי בפרט כולל מוצרים רבים התואמים להשקפה זו, שמיוצרים תחת תנאי מחקר ופיקוח קפדניים ומכילים מרכיבים איכותיים ובעלי סבילות גבוהה לעור הפנים או הגוף, וכמובן שאינם מהווים סיכון לאדם ולסביבה.

כמו כן, התכשירים החדשניים מוקפדים מאוד גם בצורת האריזה שלהם, הם ארוזים בד"כ באריזה שיעילה בשמירת החומרים הפעילים ונוחה לשימוש גם מבחינת הסטריליות שלה. בנוסף, רצוי שניחוח התכשיר ישדר יוקרה ומריחתו תהייה נעימה, אך יחד עם זאת רצוי שיהיה ממקור טבעי ויתעמעם (ויתנדף) לאחר מריחתו.

חומרים פעילים רבים וחדישים נכנסו לשימוש הקוסמטי לאחרונה, חלקם ממקור טבעי, חלקם מהידע המתפתח בביוטכנולוגיה וחלקם כתוצאה ממחקרים שנעשו בשנים האחרונות ושנועדו למצוא פיתרון לבעיה ספציפית כמו הבהרת העור, אקנה לסוגיו, הזדקנות העור, "שקיות" מתחת לעניים וכו'... במדור זה בחרתי להתייחס לשימוש בחומרים מהטבע. חברות הקוסמטיקה מחפשות ללא הרף חומרים חדשניים, יעילים וטבעיים יותר. הפעם אתמקד בפירות העל.

פירות העל הם פירות המכילים ערכים תזונתיים וקוסמטיים מעולים כמו ויטמינים, מיקרו-מינרלים, חומצות שומן חיוניות וכו'... ובו זמנית ניחנו ביכולת נוגדת חמצון גבוהה. פירות אלה מועילים מאוד לבריאות ויחד עם זה תורמים מאוד לשיפור מראה העור.  לכן, נעשה בהם שימוש נרחב בתחום הקוסמטיקה בתכשירים ובטיפולים המבטיחים תועלת והנאה כאחד. רשימת פירות העל היא ארוכה בגלל שהשכם וערב מתגלה פרי חדש בעל תכונות טובות עוד יותר מהידוע. ענבי שועל- נפוצים באירופה, עשירים מאוד באנתוציאנינים נוגדי חמצון חזקים, משמשים גם כמקור לאומגה 3 ו-6 המעודדים את התחדשות התאים, ממריצים ומחזקים את מחזור הדם הנימי. גוג'י- מקורו בהרי ההימלאיה. פרי יער אדום המכיל 18 חומצות אמינו, 27 חומצות שומן ו-21 מיקרו-מינרלים, ויטמינים A, B1, B2, B6, C  ובטא קרוטן.

הפרי פועל למניעת הזדקנות העור, ממצק ומעניק ברק. אסאי- פרי יער שחור, הצומח על עצי דקל הגדלים בדרום אמריקה. עשיר בחומצות שומן חיוניות, אומגה 3,6,9 , ויטמין C , פוליפ נולים, מינרלים (סידן, זרחן, אשלגן), מחייה וממצק את כל סוגי העור, נחשב לנוגד חמצון חזק.

אסרולה- גדלה בדרום אמריקה ובאיים האנטילים. בעלת ריכוז גבוה של ויטמין C (פי 20 מתפוז), עשירה בויטמינים A, B1, B6 ובמינרלים (ברזל, סידן, זרחן, אשלגן ומגנזיום). נוגדת חמצון חזקה וממצקת את העור. רימון- גדל לאורך אגן הים התיכון. מכיל ריכוז גבוה של נוגדי חמצון. לשמן גרעיני הרימון יכולת אנטי- דלקתית חזקה מאוד. עשיר בחומצה פוניקית (אומגה 5) נדירה מאוד, חומצה זו ממריצה את ייצור תאים קרטינוציטם המעודדים את התחדשות העור. כמו כן, קיים שימוש באוכמניות, מנגו, פטל, חמוציות, ענבים ועוד... חברות רבות מנצלות את התכונות הנהדרות והמועילות של פירות אלה, משלבים אותם במוצריהם, ומפתחים בעזרתם טיפולים המאפשרים לעכב את סימני הזמן ולהילחם בהזדקנות העור בבטיחות, בבריאות וביעילות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 orit

אורית קימחי

מדריכה ראשית , יונקה פאריז 


מאמרים נוספים מאת orit
 
טיפים יעילים לחידוש וניקוי עור הפנים לקראת האביב
טיפים יעילים לניקוי עור הפנים לקראת האביב

כל מה שרצית לדעת על המרכיבים הפעילים בתכשירים קוסמטיים
כל מה שרצית לדעת על המרכיבים הפעילים בתכשירים קוסמטיים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI