דף הבית רוחניות גרפולוגיה גרפולוגיה - ייעוץ וגישור לאנשי עסקים
גרפולוגיה - ייעוץ וגישור לאנשי עסקים
סער שני 29/03/12 |  צפיות: 19362

גרפולוגיה - מקצוע שמאפשר לעשות הבדל בחיים של אנשים בתקופות בהן יש התלבטות: בבחירת המועמד המתאים לתפקיד, בבחירת מקצוע, בן זוג וככלי עזר משמעותי עבור השופטים בנושא של השוואת מסמכים.

בנוסף, הגרפולוגיה היא כלי מגשר ומחבר לפתרון חילוקי דעות, אי הסכמות, וקשיים בתקשורת.

בשנים האחרונות התנסיתי בייעוץ באמצעות הגרפולוגיה לאנשי עסקים. החל מאנשי עסקים צעירים וכלה בקונצרנים ובחברות רב לאומיות.

כתב היד הוא "העט של המוח". היד לא מסוגלת לכתוב אפילו אות אחת ללא הפקודה שמגיעה  מהמוח. לכן, יש קשר הדוק וישיר בין השניים והפקודות הניתנות מהמוח לאצבעות, או לפעמים לפה או לרגל מבוססות על אישיות של הכותב.

הגרפולוגיה התפתחה מאד בעשרות השנים האחרונות ועדין נמצאת בתהליך של מחקר העמקה והתמחות. כפי שפעם רופא המשפחה ידע הכל מהידע הרפואי שהיה זמין כך בתחילת ההתפתחות של הגרפולוגיה, כל הגרפולוגים ידעו משהו מכל תחום. אולם זה היה ידע מוגבל בתחומים רבים והרופא עסק ברפואה פנימית, רפות ילדים, רפואת שינים וגניקולוגיה. לא היו התמחויות וכל הרופאים עסקו בכל התחומים. היום כל רופא חייב לעבור התמחות ולעיתים קרובות עליהם לעבור תת התמחות. ניקח לדוגמה את רופאי השיניים היום יש להם מומחים לכל תת תחום. מומחה להשתלות, מומחה לאורטודנטיה, לסתימות, לשורש, לניתוחי חניכים ועוד ועוד...

התפתחות הגרפולוגיה בשלושת העשורים האחרונים

כך גם חל שינוי במשך שלושת העשורים האחרונים בתחום הגרפולוגיה. ככל שנתבקשתי יותר לתת כיוון במו"מ נוכחתי שלמעשה כי כולנו מנהלים מו"מ כל היום ורוב היום:

מה לקנות בסופר? באיזה סופר?

לאן לצאת לבלות,

לאיזה זוג הורים לנסוע השבת

איזה ערוץ לצפות בטלויזיה (הויכוח המוכר על השלט..)

איך לחנך את הילדים

האם לתלות את הכביסה? ומי יתלה?

האם להפסיק לעשן?

וכל אלה ועוד הרבה  לפני שהגענו למפגש הטעון עם השותף, הבעל, האישה, עם המוכר, הקונה, הבוס או העובד...

כולנו  מנהלים גם משא ומתן עם עצמנו, מתלבטים, מתווכים ואפילו רבים עם עצמנו...

מו"מ יכול להיות מתיש, מייאש וקשה מנשוא. חלק בלתי מבוטל מהמעורבים נוטשים את הזירה בכעס רב, אכזבה ועם תחושות קשות של האשמה, אכזבה או הרגשת כשלון.

והנה גיליתי כי בעזרת הגרפולוגיה אנחנו יכולים להגיע באופן מידי למוקד המדויק של חילוקי הדעות ולאותו חלק באישיות של אחד ממנהלי המו"מ שמעכב את התהליך.

התהליך יכול להפוך לעיתים קרובות לאירוע חד פעמי.  אירוע בו יצאו כולם מרוצים ותחושת סיפוק והישג.

רק מי שלקח את האחריות על עצמו ופנה ליעוץ הוא גם זה שיקבל את הנתונים ואיתו נבדוק מה הוא יכול לעשות להצלחת המו"מ.

אותו נועץ צריך להבין תחילה שמדובר בזה שהעסקה חייבת להיות WIN-WIN.  הוא חייב לצאת מתוך נקודת הנחה שהעסקה או כל מו"מ אחר חייב להיות לטובת כולם.

גרפולוגיה יכולה לעזור בתהליך של מו"מ לא רק ככלי איבחוני אלא ובעיקר ככלי שמסוגל למקד את התהליך בין שני אנשים או יותר בצורה מדויקת. שיטה זו מנבאה למעשה התנהגות, נקודות תורפה, מניעים ורגישויות אצל הנפשות הפועלות ומכאן ניתן היעוץ הנקודתי והממוקד לאופן התפתחות התהליך.

גרפולוגיה - כלי עזר במו"מ

לפני כמה שנים פנה אלי איש עסקים אשר היה מעורב בעסקים רב לאומיים. אותו אדם נקלע למבוי סתום עם אדם אחר בתפקיד מקביל. העסקה היתה חשובה לכולם ועלתה על שרטון לאחר כמעט שנתים של ניהול משא ומתן.  מהתבוננות בכתב ידו של איש העסקים המקביל מצאתי כי החוש המשפחתי שלו הוא הדבר הכי חשוב בחייו. הסתבר שהוא נישא בגיל יחסית מבוגר,  שיש לו 3 ילדים קטנים והוא נוטה לעזוב הכל על מנת להגיע הביתה בזמן כדי לראות אותם לפני שהם הולכים לישון. כמו כן הסתבר שהוא עצמו גדל ללא אב ובתנאים קשים והוא רגיש מאד לנושא המשפחתי. הלקוח שלי אישר מיד ואף הביא את ההסבר לכך רק שהוא לא חשב "להשתמש" בעובדה זו כנקודת תורפה.

הצעתי ללקוח שלי לארגן מפגש עם המשפחות וללא עניבות. המפגש אורגן ביום העצמאות כשבועים מאוחר יותר. הלקוח שלי הזמין את השני ליום העצמאות כמה ימים מאוחר יותר. למזלו ההוא הסכים. הם לחצו ידים מעל המנגל בגינה והעסקה נסגרה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 סער שני


 


מאמרים נוספים מאת סער שני
 
הדגשים בבחירת בית מלון בארץ
30/07/12 | בתי מלון
איך נדע לבחור לאיזה בית מלון כדאי להזמין את החופש הקרוב? המבחר הרב של בתי מלון בארץ מקשה על הבחירה וגם האיכות הגבוהה של רובם. מה שצריך לקבוע הוא המיקום והמרחק, סוג החופשה: רומנטית או משפחתית, סגנון השירות והארוחות שמועדפים על ידכם ובסוף גם המחיר.

למה לבחור בייעוץ משכנתא?
15/07/12 | משכנתא
ההוצאה הכי גדולה של כל משק בית בישראל היא סביב רכישת הדירה, ולכן כאשר נזקקים להלוואה מהבנק, זו ההלוואה המשמעותית ביותר שתהיה לנו. האינטרס הברור של כולנו צריך להיות אחד: השגת עסקת משכנתא טובה, המותאמת לצרכים וליכולות שלנו כמו כפפה ליד. ייעוץ משכנתא הוא הכלי המרכזי שלנו לצורך זה. ייעוץ משכנתא טוב הוא ייעוץ חוץ בנקאי עם אינטרס ברור לטובתנו ולא לטובת הבנק המלווה. גם כלכלנים ואנשי עסקים נעזרים ביועצי משכנתאות שזו ההתמחות שלהם.

מרכזיות טלפון – כלי לניהול התקשורת בארגון.
25/06/12 | ניהול ידע
ניהול הידע והמידע שמגיע לארגון שלכם, חייב להיות מסודר ואפקטיבי, בעידן המודרני מקובל להתנהל בעזרת המחשבים האישיים. מרכזיות טלפון חכמות שקיימות בשוק מאפשרות להעביר את כל התקשורת למחשב האישי. מרכזיות טלפון הן אינן מותרות כיום. כל ארגון חייב מרכזייה.

מהן הדרכים הנכונות לפתיחת עסק חדש?
במאמר זה תמצאו את תמצית הטיפים הראשונים לפתיחת עסק חדש. מה צרי להכין ומה צריך לקחת בחשבון כאשר חושבים על פתיחת עסק.

חתונה בגני אירועים בשרון
מהן הנקודות החשובות שכדאי לבחון לפני שבוחרים גן אירועים לחתונה. יש כיום מבחר גדול של גני אירועים באזור השרון ולכל זוג יכול להתאים קריטריון אחר. על מנת להגיע לאירוע חוויתי גם למשפחה וגם לזוג עצמו, כדאי לבחון מראש את כל הפרמטרים החשובים.

מרכזיות IP
24/04/12 | חומרה
מהו המצב בשוק מרכזיות הטלפון לעסקים כיום. איזו מרכזיה לעסק מומלצת ומה הקשר לרשתות האלחוטיות.

גרפולוגיה - ייעוץ וגישור לאנשי עסקים
29/03/12 | גרפולוגיה
בעשורים האחרונים הגרפולוגיה התפתחה מאוד ואף נוצרה בה תת התמחות לגישור וייעוץ לאנשי עסקים. גם בענייני ניהול העובדים וגם בענייני שיפור יכולות של משא ומתן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI