דף הבית חוק ומשפט כללי רשת מרפאות פרופורציה זכתה בתביעה שהגיש נגדה הרופא רוני מוסקונה
רשת מרפאות פרופורציה זכתה בתביעה שהגיש נגדה הרופא רוני מוסקונה
Dikla Hanan 19/09/12 |  צפיות: 3991

תביעתו של ד"ר מוסקונה כנגד רשת מרפאות פרופורציה (וכללית אסטתיקה), הוגשה בשנת 2008. בתביעתו טען מוסקונה לפגיעה בפרטיות כתוצאה מכך שחיפוש שמו הפרטי בגוגל, העלה תוצאות נוספות בדמות קישורים ממומנים לאתרי האינטרנט של החברות הנתבעות.

בכתב ההגנה שהגישה רשת מרפאות פרופורציה בייצוגו של עורך-הדין אופיר יוסף, הכחישה הרשת את טענותיו של ד"ר מוסקונה לפגיעה בפרטיות והבהירה כי השימוש שעשתה בשמו כמילת מפתח הינו חוקי לחלוטין, שכן הוא אינו מוזכר בגוף המודעה שהעלתה ואף לא באתר האינטרנט שלה.

בתיה מאור, סמנכל"ית השיווק של רשת מרפאות פרופורציה:

"עצם דחיית התביעה על ידי בית-המשפט מאשרת כי השימוש שנעשה על ידינו בדף התוצאות של גוגל, (Google Adwords ), היה שימוש חוקי ולגיטימי מן היום הראשון. הבחירה של ד"ר מוסקונה בתביעת גוף כמו "רשת מרפאות פרופורציה", למשל, על פני גופים אחרים בהם מוזכר שמו בהקשרים שונים ומגוונים, יש בה כדי ללמד על כוונתו הלא תמימה של התובע עצמו בקידום האינטרסים שלו. דחיית התביעה על הסף אינה רק זכייתנו שלנו כי אם זכייתו של כל גוף או אדם המבקש לפרסם ולהתפרסם באופן לגיטימי ובכלים השונים העומדים לרשותו ויש לפסיקה זו השפעה ניכרת על מגוון האינפורמציה המוצגת לציבור הרחב המבקש למצוא מידע ברשת".

עורך-הדין אופיר יוסף המייצג את רשת מרפאות פרופורציה מוסיף: "התביעה התיימרה להפסיק שיטת פרסום המקובלת ומוכרת כחלק מכללי התחרות ההוגנת בכל העולם ומועילה בסופו של דבר לצרכן. בפסה"ד, היה ביהמ"ש ער לניסיון לחסום תחרות לגיטימית ולקבל "מונופול פרסומי", באצטלה של הגנה על פרטיות השם. ביהמ"ש העדיף שיקולים של חופש הביטוי (לרבות המסחרי) וחופש המידע, במיוחד בשים לב למאפייני האינטרנט בכלל ומנוע החיפוש גוגל בפרט".

פסק הדין הדוחה את התביעה, ניתן בבית המשפט המחוזי של תל אביב ע"י השופט יהודה פרגו, בתאריך 11.9.12


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Dikla Hanan


 


מאמרים נוספים מאת Dikla Hanan
 
החורף כבר כאן- זה הזמן לטיפולי האסתטיקה השיקומיים
זה נכון שהקיץ כבר די מאחורינו, אבל אותותיו ניכרים על גבי העור שלנו כמעט באופן מובהק. מי יותר ומי פחות, כולנו זקוקים לשיקום כזה או אחר של איברי הגוף שניזוקו מקרני השמש והאויר היבש- וזה בדיוק הזמן לסקור את כל הטיפולים המומלצים, שמיטיבים עם הגוף בעיקר בעונה הקרה ומכינים אותנו באופן מושלם לקיץ הבא:

הפתרון המיידי והיעיל ביותר בהעלמת וורידים מהרגליים , כבר כאן!
10/12/12 | רפואה
נשים וגברים רבים סובלים מוורידים ברגליים; תורשה גנטית לא מוצלחת במיוחד, עמידה ממושכת על הרגליים מכורח המקצוע, אפקט לוואי של היריון או בעיה חמורה בזרימת הדם, הדליות הן לא רק תופעה אסתטית מביכה, כזו שעלולה להוביל לבעיות בריאות של ממש!

היזמית והמעצבת הצעירה אמנדה קרמר בבשורה להורים שוחרי העיצוב:
כשמתבוננים בזירת עיצוב מוצרי התינוקות הישראלית הרוויה, קשה להתעלם ממעצבים שהם יוצאי דופן באופן כזה שמותיר אותך מתפעל בכנות. אמנדה קרמר, בעלת המותג AMANDA K, היא ללא ספק מעצבת כזו. ריפודי העגלות הייחודיים שהיא מוציאה תחת ידה, הם החותמת המוחלטת לכך שעם קצת מעוף והרבה תעוזה, היצירתיות שלך יכולה להיות עסק שמסב הנאה גם לרבים אחרים

רונן תורג'מן מונה לסמנכ"ל תפעול ופיתוח עסקי של רשת המרפאות פרופורציה
רונן תורג'מן, (47), מונה לסמנכ"ל התפעול ופיתוח עסקי של רשת מרפאות פרופורציה, המתמחה ברפואה אסטית ופלסטית המונה 12 סניפי מרפאות בפריסה ארצית.

רשת מרפאות פרופורציה זכתה בתביעה שהגיש נגדה הרופא רוני מוסקונה
19/09/12 | כללי
תקדים בבית המשפט המחוזי בתל-אביב: דחה את תביעתו של ד"ר מוסקונה כנגד "רשת מרפאות פרופורציה" פסיקתו של כבוד השופט יהודה פרגו מהווה תקדים חשוב ויש בה כדי ללמד שיעור עקרוני פשוט בזכות למידע, חופש הביטוי והחופש לפרסום.

פותחים שנה בארוחת חג צפופה תחת נורת ניאון חזקה במיוחד?...
ערב ראש השנה הוא החג המשפחתי והקרוב ביותר שיש לנו. אולי, קרוב מידי, פיזית. הישיבה המשפחתית סביב אותו שולחן חג עלולה לעתים להיות לא רק חמה ומחבקת אלא גם מעט ביקורתית ומלחיצה... המירוץ האמיתי הוא לא בהכרח אחרי מתנת החג הנכונה עבור המארחים, אלא דווקא עבור עצמך. בכתבה הבאה מרוכזים מגוון הטיפולים המהירים והיעילים שישדרגו בן רגע את המראה שלך לזוהר ומלא חיות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI