דף הבית בית משפחה וזוגיות חיות בית על אילוף כלבים ומאלפי כלבים מקצועיים
על אילוף כלבים ומאלפי כלבים מקצועיים
אילוף-כלבים 24/12/12 |  צפיות: 4037

כאשר אנו מכניסים כלב לביתנו, אנחנו מקבלים לחיק המשפחה בעל חיים נפלא ונאמן, שקל לאהוב וכיף לקבל ממנו אהבה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שכלב איננו בן אדם. אין זאת אומרת שהוא שווה פחות מאיתנו, אלא שהוא פשוט אחר. הוא רואה את העולם אחרת, מבין אותו אחרת, יש לו צרכים ורצונות משלו והתנהגויות שמבוססות בחלקן על האישיות הפרטית שלו, ובחלקן מעצם היותו נצר גאה למשפחת הכלביים. אם נקפיד לזכור זאת ולנהוג בהתאם, החיים המשותפים עם ידידנו, בעל ארבעת הרגליים, יהיו הרבה יותר טובים.

למה אילוף כלבים?

אילוף כלבים נועד לשרת כמה מטרות: המטרה העיקרית והחשובה מכולם, היא ליצור מערכת יחסים טובה, ותקשורת נכונה וברורה בין הכלב לבינינו. כאשר אנחנו מבינים את הכלב והוא - אותנו, החיים ביחד יהיו הרבה יותר טובים ומהנים, לכלב וגם לנו; האילוף מאפשר לנו לעודד את הכלב להתנהג בדיוק באותה הצורה שבה אנו מצפים ממנו, וגם שלא יתנהג בצורה בלתי רצויה. למשל, איננו רוצים שהכלב המשפחתי יקפוץ על אורחים חדשים, לא יהיה ממושמע, ינהג בתוקפנות. אנחנו כן מעוניינים שהכלב יהיה שמח ועליז, קשוב לנו וממושמע; מטרה נוספת של אילוף כלבים היא לאתר קשיים הם סובל הכלב, להבין ממה הם נובעים, ולטפל בהם.

אילוף זה מקצוע

לפני שנחפש מאלף עבור הכלב המשפחתי, חשוב לדעת שישנם סוגים רבים של מאלפים, אשר פועלים בשיטות שונות. אילוף כלבים מקצועי, לא משנה באיזו שיטה, חייב להתבצע על ידי אדם שאנו מרגישים איתו בנוח, וכך גם הכלב שלנו. מאלף מקצועי, על פי רוב, ירצה לפני תחילת האילוף להגיע אל בית המשפחה ולבחון את התנאים שבהם חי הכלב, ואיך הוא מתנהג בסביבתו הטבעית. אילוף כלבים מקצועי אמור לטפל לא רק בסימפטום, אלא גם בשורש הבעיה. למשל, כלב תוקפני ואגרסיבי עשוי לנהוג כך בגלל חרדת נטישה, בגלל התעללות, דומיננטיות וסיבות אחרות, וחשוב להתייחס לכך.

לפני שתבחרו מאלף, חשוב שתבדקו עד כמה המאלף שלפניכם מנוסה ועד כמה הוא מקרין ביטחון ביחסו לכלב. מאלף לא מנוסה או בלתי מקצועי, שלא משדר ביטחון, יתקשה להגיע לתוצאות הרצויות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אילוף-כלבים


 


מאמרים נוספים מאת אילוף-כלבים
 
חינוך גורים ואילופם
24/01/13 | חיות מחמד
באמצעות אילוף כלבים, ניתן לא רק להקנות לכלב הרגלים נכונים ומשמעת, אלא גם מעניקים לכלב תחושה של ביטחון ושמחה. כלב, כחיית להקה מטבעה, מאושר כאשר הוא יודע את מקומו, וכשהוא מבין מה מצופה ממנו.

על אילוף כלבים ומאלפי כלבים מקצועיים
24/12/12 | חיות בית
כאשר אנו מכניסים כלב לביתנו, אנחנו מקבלים לחיק המשפחה בעל חיים נפלא ונאמן, שקל לאהוב וכיף לקבל ממנו אהבה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שכלב איננו בן אדם. אין זאת אומרת שהוא שווה פחות מאיתנו, אלא שהוא פשוט אחר.

בעיות נפשיות לכלב? מאלף כלבים טוב הוא גם פסיכולוג.
24/12/12 | חיות בית
האם כלבך מרבה לנבוח? נושך? חופר? לועס דברים שהוא לא אמור ללעוס? האם הוא אגרסיבי, היפראקטיבי או עצבני? האם הוא פאסיבי ומדוכדך, ביישן או פחדן? מתנהג בצורה אובססיבית, למשל ברדיפה אחרי זנבו?

אילוף כלבים – עדיף כשהם גורים, אבל אפשר גם אחרת...
28/11/12 | חיות בית
כל בעלים של כלב צריך להיות ער להתנהגות של כלבו ולדעת להכווין אותה במקרה הצורך. קל יותר לטפל בכלבים מאולפים, הם גורמים לפחות בעיות ופחות נזקים, והחיים שלהם מאושרים יותר. כמו שאת החינוך שלנו בני האדם אנחנו מתחילים בגיל הרך, גיל שבו אנחנו פתוחים במיוחד להסתגל לסביבה שלנו ולעצב את האינטראקציה שלנו איתה, כך נכון הוא הדבר לגבי אילוף כלבים.

אילוף כלבים – בבית או אילוף מקצועי?
28/11/12 | חיות בית
היתרונות של אילוף כלבים בבית הם ברורים. אם משקיעים בתקשורת עם הכלב ועוברים איתו באופן אישי את תהליכי האילוף, הדבר נותן לכלב את ההזדמנות להיקשר לבעלים שלו. כלב הוא יצור חברתי ולהקתי שיודע לזהות את הזולת היטב, וכבעלים אתם תרצו בסופו של דבר שהוא יראה בכם את "מנהיג הלהקה", יהיה ממושמע ונאמן לכם ולא ירגיש שהוא שולט בכם או צריך להתנגד לכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI