דף הבית אינטרנט והחיים ברשת ניהול תוכן תרגום טקסטים
תרגום טקסטים
kinneret 28/07/13 |  צפיות: 12924

תרגום טקסטים משמעו העברת הטקסט משפת המקור שהנה השפה בה נכתב הטקסט לשפת היעד שהנה השפה אליה מעוניינים לתרגם, על מנת שאנשים שלא דוברים את שפת המקור יוכלו להבינו. בעל המקצוע העוסק בתחום התרגום הכתוב נקרא מתרגם ובעל המקצוע המתמחה בתרגום מדיבור תוך כדי הדיבור או מיד לאחריו נקרא מתורגמן.

תרגום טקסטים רלבנטי לתחומים רבים בחיים שלנו. פעמים רבות אנו קוראים ספר או מאמר שתורגמו משפת המקור לשפה אחרת שאנו שולטים בה, עלוני המידע של תרופות שאנו צורכים, חוברות הפעלה של מכשירים שונים יתורגמו לשפות שונות ועוד.

בדומה, תרגום טקסטים טוב הוא בדרך כלל תרגום שמקפיד על העברת המשמעות של הטקסט המקורי עד כדי שניתן לחשוב כי הוא נכתב מלכתחילה בשפה אליה תורגם. מלבד זאת חובה להדגיש כי מלאכה זו איננה טכנית בלבד אלא לא פעם היא מחייבת גם העברה של רעיונות מתרבות אחת לאחרת ולכן מתרגם איכותי יצטרך לא רק שליטה גבוהה במיוחד בשתי השפות אלא גם היכרות עם התרבויות אליהן הן שייכות.

בנוסף, תרגום איכותי ייעשה לרוב על ידי מתרגם ששולט לא רק בשפות אלא גם בתחום המקצועי אליו שייך המסמך. תרגום של טקסטים טכניים או מדעיים שונה מזה של מסמכים משפטיים. טקסטים משפטיים מאופיינים לא רק בלקסיקון שונה אלא בניסוח אחר ולעיתים גם במונחים הלקוחים משפות אחרות כדוגמת ארמית או לטינית. לכן לא פעם תרגום טקסטים משפטיים ייעשה על ידי עורך דין הדובר את שתי השפות ומומלץ אף כי עורך דין העוסק בתחום אליו שייך המסמך.

כאן גם המקום לציין כי כאשר מגישים תרגום של מסמך משפטי למוסד רשמי כדאי לבדוק אם נדרשת גם הצהרת מתרגם או אישור נוטריון על התרגום. הצהרת מתרגם היא הצהרה של המתרגם שהוא שולט בשתי השפות והיא שונה בתכלית מאישור נוטריוני.

מעוניינים בשירות תרגום טקסטים, היכנסו לאתר של "לאה חובל – שירותי כתיבה":

http://www.lea-on-line.com/


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 kinneret


 


מאמרים נוספים מאת kinneret
 
כל המידע הרלבנטי על ייעוץ לפרישה
רבים מאתנו לא נוהגים להקדיש מחשבה רבה לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה ולהכנסה שלנו באותם ימים. כל זאת בדרך כלל תוך כדי הנטייה להאמין שנוכל גם בלי להיערך מראש לשמור על רמת החיים הנוכחית שלנו גם בתקופה זו.

מדוע כדאי לקבל ייעוץ משכנתאות בצפון
10/11/14 | משכנתא
רכישה של דירה ראשונה, החלפה של דירה ישנה בחדשה (משפרי דיור) או מחזור משכנתא קיימת שנלקחה בעבר – כולם צעדים רציניים וחשובים שלא כדאי לעשות בלי להתייעץ עם המומחים. גם באזור צפון הארץ.

עיצוב גינות קטנות
30/04/14 | גינון
כמו כן, עיצוב גינות קטנות בדרך הנכונה על ידי איש המקצוע המתאים מאפשר לבעלים לנצל את המתחם בדרך הטובה ביותר כך שיהיה נעים ושימושי, כל זאת לפי הטעם, התקציב, יכולת האחזקה ושיקולים נוספים.

גינות מעוצבות - שימוש וסגנונות עיצוב
26/03/14 | גינון
בעת תכנון הגינה וההחלטה על הסגנון העיצובי הרצוי, יש לקחת בחשבון גם את האקלים ואת מבנה הגינה, כך שהצמחייה והריהוט שייבחרו, יתאימו וניתן יהיה ליהנות מהגינה לאורך שנים. נקודה נוספת חשובה היא האחזקה של הגינה, גם אותה חשוב לתכנן מראש. אם אינכם רוצים לתחזק את הגינה בעצמכם, בוודאי תרצו להביא גנן מקצועי, כדי לשמור על מראה הגינה, זוהי עלות שיש לקחת בחשבון בעת התכנון.

לימודי רוקחות בחו"ל
התוכניות המציעות לימודי רוקחות בחו"ל קיימות היום במדינות השונות גם בשפה האנגלית, עובדה שמקלה על הסטודנט הזר ומאפשרת לו ללמוד באותה אוניברסיטה ברמה גבוהה וללא צורך בהשקעה נוספת של למידה בשפה זרה.

עיצוב גינות נוי
27/02/14 | גינון
גינה מעוצבת, מביאה את הטבע אלינו הביתה ולכן, רובנו חולמים על גינת נוי יפה בביתנו, בה נוכל לשבת ולהירגע מיום עבודה ארוך ולארח חברים בסופי שבוע. עיצוב גינות נוי, דורש ידע ויצירתיות, כך שרצוי לפנות לאיש מקצוע שיסייע לנו בעיצוב הגינה. אם ברצונכם לקבל הצעת מחיר לתכנון גינה, תוכלו להשאיר את פרטיכם האישיים באתרים השונים של מעצבי גינות ונציג יחזור אליכם תוף זמן קצר.

משכנתאות
27/02/14 | משכנתא
משכנתא היא זכות קניינית על נכס מקרקעין בה הנכס משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה ולכן למעשה נמצא בבעלות הגוף המלווה ומשועבד אליו. משכנתא חייבת לפי חוק המקרקעין תשכ"ט-1969 להיות רשומה בלשכת רישום המקרקעין שנכס נמצא באזור השיפוט שלה על מנת שתהיה תקפה לפי הדין.

נדל"ן בארה"ב
27/02/14 | נדל"ן
לפני שמחליטים על נכס מסוג זה להשקעה כדאי לבדוק מספר דברים. ארה"ב מורכבת ממספר מדינות שלכל אחת מהן וייתכן בחלק מהמקרים גם לערים מסוימות מיקרו כלכלה משלהן שיכולים להשפיע על היציבות של התשואה מהנכס. יחד עם זאת, כדאי גם לזכור שמשקיעים שהם סולידיים יחסית עלולים לטווח הארוך לסבול מבעיות בתשואה בגלל ריבית נמוכה. בעיה עקרונית נוספת לאדם בודד שלא נעזר בשירותים של חברה מקצועית היא ניהול הנכס, האחזקה השוטפת שלו, השכרתו ועוד.

משרד רואי חשבון בירושלים - מידע מקיף על שירותי המשרד
30/12/13 | ניהול
פרמטר חשוב נוסף בעת בחירת משרד רואי חשבון בירושלים, הוא צוות העובדים בו. יש לבחון את מידת המקצועיות, הידע והניסיון של רואה החשבון או הצוות המטפל בכם. כמו כן, מוטב לבחון את מידת השירותיות, האדיבות והאפקטיביות שלו. בצורה זו, תוכלו לראות האם אתם מקבלים את התמורה המלאה לכספיכם.

עיצוב גינות נוי - פסטורליה
גינה היא בדרך כלל שטח אדמה הצמוד בדרך כלל למתחם בנוי שמשמש לגידול פירות, ירקות, פרחים ועוד. על אף האמור, לאורך השנים התפתחו גם סגנונות עיצוב גינות נוי שהדגש בהם הוא באסתטיקה של השטח ולכן הוא מוסיף גם לא מעט למראה החיצוני של המבנים שהגינה נמצאת בסמוך אליהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI