דף הבית מדעי הטבע מדעי הטבע - אחר המסגרת המחייבת של לימודי הנהלת חשבונות
המסגרת המחייבת של לימודי הנהלת חשבונות
הדס כהן 16/04/15 |  צפיות: 13281
בכל ארגון אנו יכולים למצוא מישהו שמתעסק עם החשבונות. אחרי הכול אי אפשר לנהל ולו עסק קטן אפילו אם לא יודעים כמה שילמנו לספקים לאורך השנה, מהו סכום המכירות של העסק, האם המאזן של החברה אכן מאוזן, וכיו'. לכן למנהל החשבונות יש חלק חשוב בכל ארגון.

חשוב לדעת שאי אפשר סתם כך לעסוק בהנה"ח. זאת מאחר ומדובר במקצוע מסודר שבו יש לדעת כיצד לרשום נתונים בחובה או בזכות בהתאם לפקודות שהומצאו כבר לפני שנים רבות. לכן לימודים בצורה מקצועית ומעבר מבחנים תחת פיקוח של משרד הכלכלה, הם הדרך לתעודה ולעבודה בהנה"ח.

המסלולים שמהם ניתן לבחור

כשמדברים על לימודי הנהלת חשבונות חשוב מאוד לדעת שמדובר על שם מעט כולל לאפשרויות הלימוד והתעסוקה של מקצוע זה. הכוונה היא לכך שבארגונים שונים אנו יכולים למצוא מנהלי חשבונות ברמות שונות. זאת מאחר והדבר תלוי במסלול הלימוד ובניסיון.

כך, ניתן לראות כיצד אפשר להתחיל ללא כל ידע מוקדם ללמוד הנה"ח חשבונות סוג 1+2, ולאחר שעוברים את המבחן החיצוני ניתן לגשת לראיונות עבודה ולהתחיל לצבור ניסיון. בעלי ניסיון בתחום יכולים כבר לגשת למסלול לימודים של הנה"ח סוג 3 ולהכיר את המקצוע בצורה נרחבת ומעמיקה יותר.

אפשרויות תעסוקה מגוונות ביותר

לאחר תום הלימודים בהצלחה יכולים רבים למצוא את עצמם עומדים בפני מגוון אפשרויות תעסוקה בכל רחבי הארץ. מאחר ומדובר במקצוע שתמיד יש בו צורך (גם עם כניסת המחשבים לחיינו בצורה מאסיבית), הרי שמנהל חשבונות טוב הוא נכס לכל ארגון.

הצלחה בלימודים במוסד מכובד כמו מכללת אורט יכולה להוביל את בוגרי לימודי הנהלת חשבונות למשרדים של רואי חשבון, למחלקות החשבונות בחברות ובמפעלים גדולים, ולעוד מקומות בהם יעבדו כשהם יכולים גם בעתיד להרחיב את הידע לתחומים כמו ייעוץ מס, חשבות שכר, ניהול כספים ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים
01/03/24 | חתונות
עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

הערכת תכשיטים
01/03/24 | עיצוב
בין אם בחרנו לרכוש תכשיט כמתנה יוקרתית, ובין אם קיבלנו את התכשיטים בירושה, אין ספק כי מדובר בפריטים העשויים להיות שווים כסף רב. בכדי לוודא שאכן מדובר בתכשיטים כאלו, חשוב ומומלץ לקחת אותם לבדיקת הערכה מקצועית ומהימנה, שתצביע על השווי המדויק של כל תכשיט

שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI