דף הבית רוחניות גרפולוגיה שינויים בכתב היד
שינויים בכתב היד
מירב יחזקאל סילביאנו 18/05/09 |  צפיות: 3962

אנשים תמיד פונים אליי ואומרים לי:

ותי , אותי לא תצליחי לנתח, כתב היד שלי משתנה כל הזמן, אכתוב לך משהו עכשיו, ובעוד שעה, ואת תחשבי שזה שני אנשים שונים.... ואת יודעת מה? אפילו האותיות שלי, פעם נראות בצורה אחת ופעם בצורה אחרת לגמרי.. מה?! יש לי פיצול אישיות הא?! ובכן איש חכם,פילוסוף יווני בשם הראקליטוס אמר כי הכל זורם, הכל בתנועה ולכן הכל משתנה כל הזמן ומכאן נגזרה טענתו כי "האני" שנמצא כאן ועכשיו הוא לא אותו "אני" אשר יהיה כאן בעוד מס' דקות, כי במהלך מספר הדקות האלו עברתי משהו ומכאן נוסף לי משהו - התחדשתי.

תורת הגרפולוגיה היום נחשבת למדע - לא מדובר במדע מדוייק כמו המתמטיקה או הפיזיקה אלא הגרפולוגיה נכנסת אל הנישה של המדעים הלא מדוייקים כמו הפסיכולוגיה,הסוציולוגיה  והכלכלה כלומר, סוגי המדעים הנתונים לפרשנות...ע"פ תורת זו (וכמו גם בתורות רבות ונוספות) האיבר האחראי על כל תפקודינו הוא המוח - הוא תמיד הראשון, לדעת,לפענח,להרגיש, לתת פקודות, לטפל וכמו כן לשמור את המידע בתאי הזכרון, המודע ותת המודע. ולכן כאשר אנו מבצעים את הפעולה המוטורית הפשוטה הנקראת כתיבה נפרשת בפני הגרפולוג מפה המכילה את כל עקבותינו....ובכן,מאחר והמוח  הוא שעומד מאחורי כל תיפקודינו,והוא זה המעבד עשרות אלפי נתונים בשנייה אחת,הסיטואציה בה אני כותבת דו"ח למעביד שלי, או דו"ח למס' הכנסה היא אינה שוות ערך לסיטואציה בה אני אכתוב מכתב אהבה ליקיר לבי,  סביר להניח כי בסיטואציה הראשונה אני נמצאת במצב של:  חוסר סבלנות, עצבנית,לא בדיוק יש לי את הרצון להשקיע בזה עכשיו - לא מדובר במשהו שאני בוחרת ורוצה לעשות ולכן גם כתב ידי יראה בהתאם: מהיר, עצבני, בדר"כ לא מושקע ...בעוד שבסיטואציה השנייה, אני אתיישב לי בחדר, אנעים לי את הזמן במוזיקה טובה,סביר להניח אהיה אחרי מקלחת מרעננת,רגועה, כולי מבסוטה ומכוונת מטרה - מכתב לאהוב לבי,  יש לי את הסבלנות, אני בוחרת ורוצה להשקיע ולכן כתב היד שלי יראה בהתאם:יפה, עגול יותר מבסיטואציה הראשונה, מושקע...זה רק טיבעי ומתבקש שהמוח שלנו יעביר את המסר המוטרי בצורה שונה, טיבעי שכתב היד ישתנה, גם אם מדובר היה בהפרש של שניות או דקות ספורות בין סיטואציה אחת לשנייה, שכן בסיטואציה הראשונה אני עובדת על "אוטומט" אין לי שום מעורבות ריגשית, והסיטואציה השנייה כל כולה רגש..

ובעניין שינוי האותיות- נושא זה מתחלק לשני מצבים:

1. לעיתים אנחנו רואים אות בכתב ידו של מישהו אחר, "נדלקים" עליה ומחליטים לאמץ אותה.הידעת ?!  כי כל אות בשפה מסמלת תכונה או מצב כלשהו? לכן, כאשר אני רואה אות אשר מוצאת חן בעיני אצל אדם אחר ואני מחליטה שאני מאמצת אותה, הדבר יעיד כי המוח שלי זיהה את התכונה הזו כנחוצה לי, והוא מאותת לי לאמץ אותה, שכן ע"פ תורת הגרפותרפיה אימוץ האות לאורך זמן יביא עימו את אימוץ התכונה- מה שנקרא כתיבה יוצרת מציאות.תהליך הטמעת האות כשלי בכתב היד יקח זמן, הרי הכתיבה נעשת באופן אוטומטי, ללא מחשבה תחילה, וכאשר רוצים לשנות אות ספציפית, יש ממש לשים לב לכל מילה, האם היא מכילה את האות שאני רוצה לשנות  או לא, ולכן ניראה בכתב היד, גם את האות המקורית וגם את האות "המאומצת". כאשר לא יהיה זכר בכתב היד לאות המקורית-  משמע רכשתי את התכונה שכ"כ היתה נחוצה לי.

2. אות אשר משתנה בכתב היד שלי-  סתם כי ככה "יוצא" לי...כפי שציינתי כל אות מסמלת תכונה או מצב מסויים, וכאשר, ללא כל כוונה תחילה, האות מתחילה להישתנות- משמע הכותב עובר תהליך של שינוי כלפי התכונה/המצב שמסמלת אותה האות.לדוגמא: אם נתבונן בכתב ידו של אדם אשר לא נמצא בזוגיות והמצב הזה טוב לו, אנו נראה את האות ד' (האות המסמלת זוגיות בכתב היד), בעלת בלון קטן יחסית- אם בכלל, ככל שהמצב ישתנה לכיוון החיפוש אחר הזוגיות - כך יתרחב ויגדל הבלון באות. אנחנו ממש ניראה את תהליך השינוי הרגשי שעובר הכותב בכתב ידו.

לסיכום:  טענתו של הראקליטוס עומדת כאן איתנה,יציבה וזקופה! "האני" שלי - המוח שלי  הוא דינמי, משתנה מרגע לרגע, מעבד אין סוף נתונים, מדלג מחוויה אחת אל השנייה.... למעשה אם כתב היד לא היה משתנה בהתאם אז היה מוגדר המצב כ"לא נורמאלי"... למזלי, עד היום לא נתקלתי בתופעה שכזו...


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מירב יחזקאל סילביאנו

נעים להכיר: 

שמי מירב בת 32, נשואה לארז ומתגוררת בראשון לציון.

בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותקשורת -  "המכללה למנהל"

בעברי התעסוקתי נגעתי בתחומים של: ניהול והפקת אירועים, קשרי שימור לקוחות,

הדרכה והסברה.

 היום- מומחית לגרפולוגיה מבית אילון בן יוסף 


מאמרים נוספים מאת מירב יחזקאל סילביאנו
 
רוחניות בכתב היד מאת מירב יחזקאל סילביאנו
22/06/09 | גרפולוגיה
"באמצע שנות ה- 90 טבע דניאל גולדמן את המושג "אינטלגנציה רגשית", עניין זה
ערער את הבטחון ביכולתו הבלעדית של ה- IQ למדוד את מנת המשכל של האדם.
בתחילת המאה העשרים ואחת הולכות ומצטברות ראיות לקיומה של אינלגנציה נוספת,
חשובה לא פחות – אינטלגנציה רוחנית.
האינטלגנציה הרוחנית שלא כמו מנות המשכל,הקיימות במחשבים, או אינטלגנציה ריגשית
המתקיימת בבעלי חיים מפותחים – ייחודית לבני האדם, ולטענת המחברים היא הבסיסית
בשלוש האינטלגנציות – היא קשורה לעצם הצורך של האנושות לחפש משמעות.
האינטלגנציה הרוחנית היא שעומדת לרשותינו כשאנחנו מפתחים את הכמיהה והיכולת לקלוט
משמעות,חזון


אהבה והתאהבות בכתב היד
09/06/09 | גרפולוגיה
כל כך הרבה נכתב ונאמר על האהבה:

"שני דברים לא ישתנו
לא אז, לא להבא: דרכי זרימת המים
ומוזרות ומתיקות דרכי האהבה"
(שיר עם יפני).

" שימני כחותם על ליבך, כחותם על זרועך,
כי עזה כמוות אהבה, קשה כשאול הקנאה
רשפיה רשפי אש שלהבותיה.
מים רבים לא יכבו את האהבה ונהרות לא ישטפוה..." (שיר השירים).

כל אלו הם רק חלק קטנטן ממגוון השירים,המשפטים, והסיפורים שנכתבו עליה – על האהבה. כולנו ללא יוצא דופן וללא יוצא מן הכלל רוצים בה, מקווים לה, עורגים וכמהים לה...


אבחון אישיות וסגנון התקשורת ע"פ כתב היד
09/06/09 | גרפולוגיה
הוגה דיעות הודי בשם קירשנמורטי טען כי "קיים הבדל גדול ומהותי בין לדעת את הדרך
ובין ללכת בדרך..."
למעשה המשפט הנ"ל מדבר על הפער בין המחשבה לבין העשייה בפועל – אם אשאל כל אדם
איך הוא חושב שיתנהג בסיטואציה מסויימת, הוא ישר ישלוף לי: "אני, אני הייתי מגיב ככה ועושה ככה"
אבל בפועל, כשמגיעים אל הסיטואציה הדברים אינם פשוטים כמו שהם נראו קודם...
ולראייה כל אדם במדינת ישראל חושב ומאמין כי הוא היה יודע לנהל את המדינה הרבה יותר טוב
האומנם?!?!
את סגנונות האישיות והתקשורת אני מחלקת לשתי קבוצות עיקריות:
אלה אשר בשבילם לא קיים כל הבדל, לא קיים פער, אצלם ה"צריך" וה "רוצ


שינויים בכתב היד
18/05/09 | גרפולוגיה
אנשים תמיד פונים אליי ואומרים לי:
"אותי , אותי לא תצליחי לנתח, כתב היד שלי משתנה כל הזמן, אכתוב לך משהו עכשיו, ובעוד שעה, ואת תחשבי שזה שני אנשים שונים.... ואת יודעת מה? אפילו האותיות שלי, פעם נראות בצורה אחת ופעם בצורה אחרת לגמרי.. מה?! יש לי פיצול אישיות הא?!"


הגרפולוגיה כמדע
18/05/09 | גרפולוגיה
הגרפולגיה היא כלי מדעי לכל דבר, ולראייה, שיטת האבחון וההשמה בהרבה מאד ממקומות העבודה, נעשית בעזרתו של כלי זה. אמנם, לא מדובר במדע מדוייק כמו המתמטיקה או הפיסיקה אלא, למעשה תורת הגרפולוגיה נכנסת אל הנישה של המדעים הלא מדוייקים כגון: הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והכלכלה – כלומר, סוגי המדעים הנתונים לפרשנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI