דף הבית פיננסים וכספים כלכלת משק בית מדריך להשוואת מחירים בענפי הביטוח
מדריך להשוואת מחירים בענפי הביטוח
חיים כהן 15/08/15 |  צפיות: 12604

מי מאיתנו לא עמד בסופר מרקט והתלבט אם לבחור מוצר כזה או מוצר כזה? למה שלא נוכל לבצע השוואת מחירים לביטוח בדיוק באותה צורה?

אנו מקבלים  מדי יום אינספור החלטות, בין אם הן מהותיות למהלך חיינו ובין אם הם על בסיס טעמים חד פעמיים.

כשנרצה לבצע השוואת מחירים לביטוח האם השוואה על בסיס מחיר בלבד תשחק את התפקיד העיקרי?

 

אנו מודעים לכך כי קיים קושי בקבלת החלטה בסביבות בהן התועלת והמאפיינים אינה זהה. במציאות, החלטה על סמך מחיר בלבד, יכולה להיות רק במקרים בהם התועלות זהות.

ננסה להעלות דוגמה מעולם הביטוח בשוק הישראלי, נתמקד לשם המחשה בענף ביטוח הנסיעות לחו"ל. נניח ואתם מתכננים ליסוע לטיול של כמה שבועות בחו"ל הכולל בין היתר הליכה ממושכת במקומות רחוקים. ונניח וקיבלתם 2 הצעות, הראשונה מחברת הראל  בה המחיר עבורכם הוא 4$ ליום, אל מול החברה המתחרה - נניח ביטוח ישיר, בעלות חודשית של 2.15$ ליום. כמובן שבעולם בו אין הבדל בין החברות ושתיהן נותנות במציאות כמו גם על הנייר את אותה תוצאה, יהיה טיפשי מצידנו לא לבחור את הזול יותר.

עכשיו ננסה להוסיף פרט מהותי, נניח ונתח השוק של חברת הראל בתחום ביטוח הנסיעות לחו"ל הינו 38% אל מול 1% בביטוח ישיר.  האם עדיין הייתם לוקחים סיכון של במקרה והלכתם לאיבוד באחד הטיולים, שחברת ביטוח ישיר תדאג לחלץ אתכם?

- התשובה היא ככל הנראה שלא! הסיבה היא חוסר ניסיון ואי יכולת בהתמודדות עם תביעה ביטוחית. ההחלטה שלכם היא דיי ברורה! - אנו נעדיף תמיד את בעל הניסיון על פני מתלמד או משהו בקנה מידה זהה.

על אף שהשוואת מחירים לביטוחים הינה תהליך נכון וחכם, אנו ממליצים לזכור כי המחיר ברוב המקרים אינו משחק תפקיד אלא האיכות, על כן, אנו ממליצים לפנות לסוכן הביטוח האישי שלכם,


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים כהן


 


מאמרים נוספים מאת חיים כהן
 
השוואת ביטוחי חיים
שלשה סוגי ביטוח חיים ישנם: פוליסת 'ריסק', 'חיסכון' והשלישית היא הפוליסה המעורבת במאמר הבא ננסה להסביר את ההבדלים ביניהם

השוואת מחירי ביטוח ושרותים פיננסים
אם אי פעם ניסיתם לעשות השוואה בין שני מוצרים או יותר ונעזרתם ברשת על מנת לקבל אינדיקציה, המאמר הזה בשבילכם.

מדריך להשוואת מחירים בענפי הביטוח
מי מאיתנו לא עמד בסופר מרקט והתלבט אם לבחור מוצר כזה או מוצר כזה? למה שלא נוכל לבצע השוואת מחירים לביטוח בדיוק באותה צורה?

השוואת מחירי ביטוח חיים
איך יכול להיות שבשנת 2015, בעולם בו המידע הינו נגיש לכל, עדיין לא קיימת דרך לעשות השוואת מחירי ביטוח חיים קלה ונוחה?

הידעת? ביטוח סיעודי קבוצתי הולך להתבטל בסוף השנה
במהלך 2013 פרסם המפקח על הביטוח תקנות בהן החל מהשנה הבאה 2014 חברות הביטוח לא יוכלו לבטח בביטוח קבוצתי לחברות ולארגונים את רובד הביטוח הסיעודי. כמובן שימים עברו והמפקח החליט לדחות את החלת החוק לתחילת 2015.

למה באמת צריך סוכן ביטוח? האמת שחברות הביטוח הישירות משתלות להסתיר מכם.
כבר יותר מעשור, בכל הפסקת פרסומות בערוצים המסחריים חברות הביטוח הישירות "אוכלות לנו את הראש" וטוענות "למה לממן סוכן?" וכדאי לעשות ביטוח באופן ישיר ולחסוך בכסף.

איפה לעשות חיסכון לילד? האם חיסכון פיננסי בחברת ביטוח, פקדון בבנק או קרן נאמנות?
במאמר זה ריכזנו את אפיקי חיסכון אשר עומדים לרשותנו בתקופת ריביות נמוכות, ומה היתרונות והחסרונות. איך תעזרו לילד לקנות דירה, להוצאות החתונה, או ללימודים באוניברסיטה?

כפל ביטוח, מהו?
בעולם בו אנו מקבלים שירות ממס' רב של גופים בתחום הביטוח, קיימת שכיחות גבוהה יותר לכפל ביטוח. כפל ביטוח למעשה הינו מצב בו למבוטח 2 ביטוחים אשר מטרתם להגן מפני אותו סיכון
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI