דף הבית חוק ומשפט ייעוץ משפטי מתי יש צורך בשירותי תרגום נוטריון
מתי יש צורך בשירותי תרגום נוטריון
הדס כהן 06/04/16 |  צפיות: 11910

אם אתם מנהלים עסקים וגם כאנשים פרטיים מן השורה יוצא לאנשים רבים להזדקק לפתע לשירותים של תרגום נוטריון. אנשים מחפשים במצב כזה נוטריון באזור שלהם כמו לדוגמא נוטריון בתל אביב או נוטריון באזורים נוספים בארץ. כדאי לפני שאתם פונים אל נוטריון לדעת מעט יותר על תרגום נוטריון וכן מתי יש צורך בשירותי תרגום נוטריון.

מעבר לתרגום משפטי רגיל

אנשים טועים לחשוב כי תרגום נוטריון הוא תרגום משפטי רגיל לכול דבר. זה לא מדויק. בתחום התרגום יש תרגומים המתאפיינים בתחומים שונים יש למשל תרגומים רפואיים שבהם יש צורך בשליטה בתחום הרפואה ובמושגיו, וכמו כן יש תרגום משפטי שעדיף שיתבצע על ידי משפטן או עורך דין. רק משפטן או עורך דין יכירו את אוצר המילים האופייני לתחום המשפטי. מדרגה אחת מעט התרגום המשפטי נמצא תרגום נוטריון.

מתי צריך תרגום נוטריון

תרגום נוטריון הוא לא תרגום משפטי רגיל. ההבדל נובע ראשית מהמטרה של המסמך המתורגם כאשר מתרגמים מסמכים משפטיים רגילים כמו תכתובת בין צדדים או אפילו חוזה, תרגום משפטי רגיל ברמה טובה יספיק בהחלט. אבל אם המסמך מיועד להיות מסמך רשמי. כלומר המסמך מיועד בשלב כלשהו להיות מוגש בפני רשות רשמית כלשהי או בפני בית המשפט, יש דרישה לרוב שהתרגום יהיה תרגום נוטריון.

מאפיינים ודרישות תרגום נוטריון

תרגום נוטריון הוא בעל מאפיינים ודרישות מסוימות, זה תרגום מדויק במיוחד, שמעביר את המשמעות המשפטית בצורה מדויקת ומתאים והולם את הדרישות החוקיות מתרגום נוטריון כזה. נוטריון בתל אביב או נוטריון באזור אחר שעוסק בתרגום נוטריון ידע לבצע את התרגום בצורה בה החוק דורש. נוטריון שמבצע תרגום נוטריוני עבורכם משפת מקור לשפת יעד ישלוט בשתי השפות וגם יכיר את המערכות המשפטיות ששתי השפות האלה מתארות. זה מה שמייחד תרגום נוטריוני על פני תרגום משפטי רגיל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI