דף הבית חוק ומשפט הוצאה לפועל נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
עידן שלומן 12/07/20 |  צפיות: 6304

פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

הפתרון הזה היה רלוונטי עד לספטמבר 2019 טרם נחקק חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שנועד להסדיר את המצב בין חייב והנושים שלו בדרך מהירה, אפקטיבית ומתקדמת הרבה יותר מאי פעם בעבר. על החוק החדש שמשנה לחלוטין את כללי המשחק בעולם העסקי – במאמר הבא.

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא השם החדש של מה שנקרא במשך שנים ארוכות "פשיטת רגל" וגרר קונוטציות שליליות וגם התנהל בצורה הרבה יותר אגרסיבית כנגד החייב גם אם לא היה אפקטיבי במיוחד עבור הנושים. החוק החדש הגיע על מנת לתקן את כל העיוותים של החוק הקודם בעניין זה.

החוק מגדיר בזמן (עד4 שנים לכל היותר) את סיומו של כל התהליך בין החייב לבין הנושים שלו בהתדיינות מול בית משפט השלום ובהסתמך על המלצות של הממונה על התיק. לאחר פניה לקבלת צו הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי בעזרת עורך דין פשיטת רגל נערכת בדיקה מקיפה של כל נכסיו, הונו ורכושו של החייב (בארץ ומעבר לים), והליך זה על מנת שימוצה בצורה הטובה ביותר יתארך עד שנה לכל היותר.

לאחר ריכוז כל הממצאים אודות יכולותיו הפיננסיות של החייב, מועבר התיק הדן בעניינו אל בית המשפט במסגרת דו"ח מסודר עם המלצות כיצד ניתן יהיה לדאוג להחזר חובות עבור הנושים השונים, כאלו שיעמוד בהם החייב מבלי לקרוס כלכלית לאורך כל התהליך. בכל זמן הטיפול בתיק מוגן החייב במסגרת הקפאת הליכים מכל תהליך משפטי אחר בעניין החובות שלו (עיקולים, הוצאה לפועל וכדומה).

בשלב הבא פוסק השופט את פסיקתו בתיק ומהם התנאים עבור החייב על מנת שיקבל הפטר חובות ויוכל לחזור לעולם ללא חובות אלו. בד"כ מדובר על פריסה של תשלומים (עד 36) שיפסוק לטובת הנושים בחלוקה ביניהם על פי חלקם היחסי בהיקף החובות.

במידה ועמד החייב בכל הנדרש ממנו, אז יזכה לקבל הפטר מחובותיו ויוכל לחזור גם לעולם העסקי, גם למעמד החברתי הקודם שלו וגם סביר להניח בקרב המשפחה הקרובה החיים יחזרו למסלולם.

סיכום דבר – חדלות פירעון ושיקום כלכלי

החוק החדש מאפשר לחייבים אשר צברו את חובם בתום לב "לחזור לחיים" ולהשתקם כלכלית בדיוק כפי שמצוין בכותרת החוק. רק בדרך זו התיק יגיע לסיומו במהירות המרבית עם פתרון כלכלי סביר לנושים ופתרון כלכלי ונפשי הטוב ביותר עבור כל חייב שכזה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
פרחים לבנים: אלגנטיות ויוקרה בזר שלך
29/01/23 | צרכנות
זרי פרחים לבנים נחשבים יוקרתיים ואלגנטיים במיוחד. אין זה אומר שזרי פרחים בצבעים אחרים לא יכולים לשדר משהו דומה, אך הצבע הלבן תמיד נחשב ליותר נקי, טהור ויוקרתי ביחס לצבעים אחרים. זאת הסיבה מדוע זרי פרחים לבנים נחשבים מבוקשים מאוד לאירועים חשובים או יוקרתיים.

איך להתמודד עם ביקורת שלילית בפייסבוק?
אחד המצבים הכי קשים לכל בעל עסק היא ביקורת שלילית בפייסבוק. כולנו אוהבים לקוחות ממליצים או ביקורות חיוביות אך לעתים יש לקוחות שאינם מרוצים, מתחרים שמחפשים כיצד להכפיש או סתם גולשים עם יד קלה על המקלדת שיוצרים שיימינג ללא סיבה מוצדקת. התנהלות נכונה שלכם תוכל לנטרל את הביקורת השלילית ואפילו לחזק אתכם בעיניי הגולשים שנחשפו אליה.

מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI