דף הבית ספורט וכושר גופני פיתוח שרירים קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 17/12/21 |  צפיות: 3299

יוסי אדרי מנתניה הוא אלוף האלופים בתחרות מר ישראל: "עשור אני מחכה לגביע"

יוסי אדרי קם בכל יום ב-4 בבוקר, ויתר על דייטים, בילה שעות בחדר הכושר ואכל 6 ארוחות ביום – הכול כדי לזכות בתואר הנכסף. "היה שווה לחכות 40 שנה כדי להגיע ליום הזה", הוא אומר וחושף את הדיאטה המיוחדת שלו.

מאת: דניאל סלגניק: 03.09.21, 07:32

יוסי אדרי בן ה-40 מנתניה זכה בתואר הנכסף "אלוף האלופים" בתחרות "מר ישראל" של IFBB (הפדרציה הבינ"ל לפיתוח גוף וכושר). אדרי, אשר עובד בעיריית נתניה באגף רובעים ושכונות וכמאמן כושר אישי, חזר לעולם פיתוח הגוף לפני שלוש שנים, לאחר הפסקה ארוכה של שמונה שנים, על מנת להגשים חלום ולזכות בתואר היוקרתי ביותר בעולם פיתוח הגוף הישראלי.
מחמאות מאנשים "אני עוסק בפיתוח גוף כבר עשרים שנה", מספר אדרי, "תמיד אהבתי ספורט. גלישה, קראטה, ריצה. אבל תמיד קיבלתי מחמאות מאנשים שיש לי גוף יפה ושאני נראה טוב ואהבתי מאוד את התגובות שאנשים נתנו לי. זה לא היה רק הקטע של להיראות טוב ולהיות חתיך, אלא גם הקטע של להיות בעל גנטיקה טובה עם גוף טוב.
בצבא הייתי בחיל האוויר, והדבר היחידי שראיתי היה חדר כושר, שזו הייתה הפעילות שלי. התחלתי להתאמן ולראות תוצאות. אמרתי לעצמי שהקטע של פיתוח גוף מושך אותי ואני רוצה להיכנס אליו וגם לזכות במקום ראשון בתחרויות. כשהשתחררתי, נרשמתי לחדר כושר, שם הכרתי את אחד המאמנים הוותיקים שהדריך אותי איך להיכנס לתחרויות".
במהלך השנים קטף אדרי מספר תארים בתחרויות שונות לפיתוח גוף בישראל, ביניהם מקום ראשון בתחרות "מר ישראל" בקטגוריית משקל ספציפית, אך לפני מספר ימים זכה לראשונה בתואר "אלוף האלופים" בתחרות - המנצח הגדול מכל קטגוריות המשקל בתחרות. אחרי שקטף מספר תארים, החליט ב-2010 לקחת הפסקה מעולם פיתוח הגוף, וחזר אליו לפני כשלוש שנים במטרה לזכות בתואר.
"החלטתי לחזור לעולם הזה כדי להגשים חלום, ולקראת התחרות האחרונה לקחתי את זה למקום אחר", אומר אדרי, "אלו היו אימונים הרבה יותר קשים. שניים-שלושה אימונים ביום. זה היה לוותר על בילויים, על חברים. לקום ב-4-5 בבוקר, ללכת לעבודה בלחץ. אחרי העבודה ללכת לחדר כושר. לאכול שוב, להכין את הארוחות. לא היו לי חיים. עכשיו כשזכיתי באלוף האלופים, אני מתרגש ממש. אני עשור מחכה לגביע הזה. זה היה חלום, זה הגביע שכל כך ציפיתי לו. היה שווה לחכות 40 שנה להגיע ליום הזה".
מה מקבל הזוכה? "אני לא מקבל כמעט שום דבר חוץ מכבוד, פרסום ומוניטין. הגביע הזה נתן לי יותר מוטיבציה וכבוד. הוא העניק לי מורל וגרם לי להרגיש שאני שווה משהו ושאני יכול להמשיך להתאמן ולשבח את המתנה שקיבלתי, את הגוף הזה והגנטיקה הזאת. לא כל אחד מקבל דבר כזה".
מחיר כלכלי מה ההכנה גבתה ממך? "זה דרש ממני הרבה השקעה כספית. זה גובה מחיר כלכלי כבד, חצי השנה האחרונה עשתה לי חור בכיס. ההשקעה של התוספים, החלבונים, זה גם אומר פחות ללכת לעבודה ולהרוויח עוד כסף כדי להתאמן במקום זה. הקניות, הוויטמינים, האוכל, פגישות הייעוץ, זה המון כסף.

חוץ מהמחיר הכלכלי, יש פה הרבה ויתורים על פגישות עם חברים ובילויים. אני לא זוכר שבחצי השנה האחרונה יצאתי לטיולים, בתי מלון - אפילו לים. כל זמן פנוי שהיה לי פשוט הקדשתי לחדר כושר, לשבת לקרוא מאמרים, להתעסק עם האוכל ולבשל לעצמי. זה פשוט לוותר על חיי החברה שלי. לא יצאתי לדייטים. הלכתי לישון כמו תינוק בשעה 10 בערב וקמתי ב-5 בבוקר".

מה התפריט של מישהו שמתאמן ל-"מר ישראל"? "זה משתנה, אבל לדוגמא בחודש האחרון, מתחילים צמצומים משמעותיים מבחינת פחמימות. התפריט שלי היה שש ארוחות קטנות, כאשר כל ארוחה מורכבת מוס פלסטיק רגילה של אורז מבושל ו-150 גרם של חזה עוף. זה בערך קילו בשר ביום. אתה גם לוקח אבקות חלבון או טונה במים כהשלמות אם אתה צריך. בחודש האחרון אתה מתאמן גם שני אימונים ביום, אימון אחד של קרדיו בבוקר ואחרי הצהריים אימון של כוח. אתה בערך מבלה בחדר כושר שעתיים וחצי - שלוש שעות ביום".

מה המטרה הבאה? "לא לעצור. אני דיברתי עם יו"ר האיגוד של IFBB, המטרה שלי היא להתקדם לחו"ל, אני רוצה לטוס לחו"ל ולהעלות עוד 5-10 ק"ג מסת שריר. אני רוצה להתחרות במשקלים יותר כבדים, ולהביא הביתה גביע".

מפריע לך שאתה צריך לממן מכיסך הכל? "זה לא שמפריע לי שהכל נופל עליי. אני מתמודד ומבין שזה מה שצריך לעשות ואני עושה את זה, ואני לא הפסקתי מאז שהתחלתי להתחרות, הוצאתי המון כסף עד עכשיו. כן הייתי רוצה שהאיגוד ייתן קצת פוש לספורטאים שזוכים במקומות הראשונים מבחינת תמריצים"

הרגשת שאתה מייצג את נתניה, העיר שלך, בתחרות? "בטח. אני מאוד גאה בעיר שלי. ובכלל לא הייתי יכול לעשות את זה בלי הרבה אנשים שמלווים אותי, כמו כנרת מנטין מהעירייה שמתחשבת בצרכים שלי ומלווה אותי בכל מה שאני צריך, ראש העירייה, ההורים שלי, קובי עזרא התזונאי שלי שהלך איתי לאורך כל הדרך ללא כל תמורה, בן חור רחיניאן שמלווה אותי בתחרויות ותומך בי. אני מאוד לייצג את נתניה. אני חי פה, ואני רוצה להמשיך להיות פה ולגור פה, ורק לעשות פרסום חיובי לעיר ולשים אותה על המפה".

מקור: https://netanya.mynet.co.il/local_news/article/h139ababy


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא, יוסי אדרי, פיתוח גוף, פיתוח שרירים, תחרות מר ישראל, תחרות מר ישראל יוסי אדרי מנתניה הוא אלוף האלופים בתחרות מר ישראל: "עשור אני מחכה לגביע", היה שווה לחכות 40 שנה כדי להגיע ליום הזה", הוא אומר וחושף את הדיאטה המיוחדת שלו

דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת
21/11/21 | השמנת יתר
דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת. המחקר, שנערך בעכברים, הראה שלתזונה (כולל קלוריות כללית ומאזן מאקרו-נוטריינטים) הייתה השפעה גדולה יותר על ההזדקנות והבריאות המטבולית מאשר לשלוש תרופות הנפוצות לטיפול בסוכרת ולהאטת ההזדקנות. הממצאים מתפרסמים ב- Cell Metabolism.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI