דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת: סיפור אהבה – מרגש, נוקב, משחק משובח– תיאטרון בית ליסין
ביקורת: סיפור אהבה – מרגש, נוקב, משחק משובח– תיאטרון בית ליסין
חיים נוי 05/12/22 |  צפיות: 738

ביקורת: סיפור אהבה – מרגש, נוקב, משחק משובח– תיאטרוןבית ליסין

מאת חיים נוי

סיפור אהבה , העולה בתיאטרון בית ליסין, היא הצגה מרגשת ונוקבת, מהולה באירוניה ובעיקר משחק מעולהובימוי ותנועה מופלאים, מעברים בין התמונות שהם מחול אחד ארוך, קסום וענוג.

הבמאי המעולה עידו רוזנברג הצליח ללהטט עם להקת השחקנים המוכשרת והתוצאה היא חוויה תיאטרלית שלא מותירה עין יבשה , מהולה בצחוק ודמע.

המחזאי והשחקן אלכסי מישליק כתב את המחזה לפני כשנתיים ומהולים בו טיפות והשראה מהסרט הנודע באותו השם, אך בכך תם הדימיון. העלילה עוסקת בז'וסטין , בחורה סטרייטית גמורה המתאהבת בקטיה, בחורה לסבית והשתיים מוצאות עצמן בסיפור אהבה כמו באגדות. קטיה נכנסת להריון ואולם יממה לפני הלידה ז'וסטין נעלמת מחייה. קטיה מגדלת את הילדה , כאשר לאחר 12 שנים חרב עליה עולמה והיא מגלה שחלתה במחלה ממארת וימי חייה ספורים. עליה למצוא בית חם לילדה והיא מנסה לגייס לעזרתה את אחיה שחווה אף הוא אסון כבד, כאשר אשתו ההרה נהרגה בתאונת דרכים כשהוא היה ליד ההגה. בעקבות זאת, הוא התדרדר, איבד את פרנסתו והפך אלכוהוליסט , ההוזה את אשתו המנוחה לצידו כל העת, בשל קריש דם המצוי בראשו.

העלילה מסתבכת והולכת עד לסיום של סיפור האהבה הטרגי הזה.

אגם רודברג נפלאה בתפקיד ז'וסטין והיא מגישה משחק מוצלח, אמין ומרגש. אגם מצליחה להזדהות עם הדמות של ז'וסטין במשחק איכותי.

יעל וקשטיין מגלמת את קטיה במשחק משובח ועם יכולת תיאטרלית מעולה והדמות האומללה שהיא מגלמת היא אמינה ומרגשת מאוד.

שלומי טפיארו מגלם את ויליאם, אחיה של קטיה, ומשחקו פשוט מופלא. הטקסט השנון והמוצלח שהושם בפיו הוא נופת צופים והדמות שהוא מעצב נהדרת ומהווה עונג לצפייה.

נעה רביקוביץ' מגלמת באורח מצוין וגונבת את ההצגה בדמות ילדתה של קטיה. נעה, בוגרת תלמה ילין ותיאטרון צהל, מצליחה לגלם את דמות הילדה הקרועה בין הטרגדיה של אימא לבין חוסר הודאות להמשך דרכה בחיים והיא מפתיעה במשחק מוצלח מאוד וטקסט שנון וראויה למחיאות כפיים מיוחדות.

טליה לין רון מגלמת נהדר רופאה, מלצרית ועובדת סוציאלית ומשחקה יפה מאוד ,אמין ונעים.

גיל זגורי המוצלח מגלם מספר תפקידים ואת דמות הרופא החייב לבשר בשורת איוב ומשחקו הוא מעולה.

דניאל חבקוק מוצלחת מאוד בתפקיד קלייר אלמנתו של ויליאם ומשחקה אמין, יפה מאוד, מקצועי ומשיב רוח רעננה בתפקיד של דמות דימיונית.

המיוחד בהצגה הם המעברים בין הסצנות. במקצב קולח, במעין ריקוד שזור בתנועה נפלאה של כל המשתתפים, בשלל דמויות והסטת אביזרים, משתלבים התמונות בין קטע לקטע. חויה לעיניים.

התרגום של אלי ביזאווי קולח ומוצלח. שני טור עצבה תפאורה פרקטית ומצומצמת אך נפלאה. אורנה סמורגונסקי עצבה תלבושות יפות. ניר שלו לוגסי אחראי לעיצוב המוזיקה הנהדרת. קרן גרנק עצבה תאורה ראויה. תומר יפרח עצב את התנועה המקסימה שהיא חויה בפני עצמה.

אין ספק כי מדובר בהצגה שתהיה להיט ובמיוחד בזכות המשחק המעולה והעיצוב התיאטרלי של המשחק והתנועה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – כפיר בולוטין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים



 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
רוזן, יועץ למשקיעים בעל שם, מעודד את משקיעי Intel Corporation לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים בעל שם, מעודד את משקיעי Intel Corporation לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – INTC

רוזן, היועץ הגלובלי המדורג במקום הראשון, מעודד את משקיעי Inari Medical, Inc. לקבל ייעוץ
רוזן, היועץ הגלובלי המדורג במקום הראשון, מעודד את משקיעי Inari Medical, Inc. לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – NARI

Nyxoah מודיעה על הצעה להנפקה של מניות רגילות
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תחילתה של הצעה להנפקה ציבורית חתומה בארה"ב, שעשויה לכלול מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארצות הברית, כולל בתוך האיחוד האירופי. כל המניות הרגילות מוצעות על ידי Nyxoah ואין בעלי מניות מוכרים בהצעה המוצעת.

ביקורת: החופש של ג'קי – דרמה קומית מוצלחת על מהות החופש – תיאטרון בית ליסין
26/05/24 | תיאטרון
החופש של ג'קי, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא דרמה קומית מוצלחת, העוסקת במהות החופש ועל חיים הפטורים מכל עול כספי ומצוקת קיום בבית הכלא. הבמאי עידו רוזנברג להטט עם להקת שחקנים מוכשרת והתוצאה היא הצגה קומית מרגשת ומבדחת על משפחה, בדידות וקשיים כלכליים מול המציאות בבית הכלא.

רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את משקיעי Li Auto Inc. לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את משקיעי Li Auto Inc. לקבל ייעוץ לפני מועד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך עם תקופת ייצוגית מורחבת – LI

התראת מועד סופי למשקיעי BLUE: רוזן, יועץ למשקיעים מוביל, מעודד את משקיעי BLUEBIRD BIO Inc לקבל ייעוץ
התראת מועד סופי למשקיעי BLUE: רוזן, יועץ למשקיעים מוביל, מעודד את משקיעי BLUEBIRD BIO Inc לקבל ייעוץ לפני המועד החשוב של 28 במאי בתביעה ייצוגית בניירות ערך – BLUE

התראת מועד לתביעה נגד LUNA: רוזן, משרד עורכי דין מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים של Luna Innovations Incorporated לקבל ייעוץ
התראת מועד לתביעה נגד LUNA: רוזן, משרד עורכי דין מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים של Luna Innovations Incorporated לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך שהוגשה לראשונה על ידי החברה – LUNA

Nyxoah מודיעה על תמחור ההנפקה
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תמחור הנפקה לציבור בחיתום בארה"ב, הכוללת מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארה"ב, כולל בתוך האיחוד האירופי, של 5,374,755 מהמניות הרגילות שלה במחיר הנפקה של 9.25 דולר (8.54 אירו) למניה, לפני הנחות חיתום ועמלות.

דאק קריק טכנולוגיות חוגגת עם אלופות החדשנות expert.ai ו-Cognizant ב- Hatch-a-Thonשל Formation '24
מבין 40 נרשמות, המועמדות הסופיות בתחום שותפות הפתרונות expert.ai, Glia ו-Milliman, והמועמדות הסופיות מבין חברות האינטגרציה Cognizant, Coforge ו-Capgemini הציגו את הפתרונות החדשניים שלהן שמטרתם לפשט את תעשיית הביטוח

Mary Kay מעניקה מענקים לחמישה מדענים צעירים שאפתנים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי Regeneron
מרי קיי Mary Kay Inc., מעודדת תאגידית התומכת בחינוך STEM ונוער שרודפים אחרי חלומותיהם, העניקה לאחרונה שלושה מענקים לחמישה מדענים בולטים בבתי ספר תיכוניים, שנבחרו מתוך כמעט 2,000 משתתפים המייצגים כמעט 70 מדינות, עם מענקים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי של רגנרון (ISEF) בלוס אנג'לס.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI