דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת: השחקנים-זמרים יושבים עם הצופים ושרים סשה ארגוב - הקאמרי
ביקורת: השחקנים-זמרים יושבים עם הצופים ושרים סשה ארגוב - הקאמרי
חיים נוי 15/12/22 |  צפיות: 539

ביקורת: השחקנים-זמרים יושבים עם הצופים ושרים סשה ארגוב - הקאמרי

מאת חיים נוי

תצורה כזו של מופע מוזיקלי טרם ראינו. הקהל יושב במעגל בכמה שורות באולם הקטן בתיאטרון הקאמרי וביחד עימו מסבים11 שחקנים-זמרים. הפסנתרן מתחיל והזמרים פותחים בשירה הרמונית ומספרים את השירים של סשה ארגוב. העיבודים הם לעיתים סוערים ולפעמים סולידים ושלווים. מדי פעם קם אחד הזמרים או הזמרות ומשמיע את השיר שלו או שלה והלהקה מצטרפת . החלל נבלע בתוך סאונד מקהלה מהפנט. השירים נמשכים והקהל מצטרף בזמזום או בשירה והכל מתערבב בתמהיל מוזיקה מוכרת , הלחנים של סשה ארגוב.

ארגוב היה חתן פרס ישראל בזמר עברי ונחשב לאחד מגדולי המלחינים בתחום הזה. הוא מת בגיל 80 , בשנת 1995. ארגוב עבד תחילה לפרנסתו כקופאי בבנק ואחר כך עבד בחנות לממכר ספרים רוסיים. הוא הלחין מאות רבות של שירים שהפכו לנכס צאן ברזל בזמר העברי. הוא חיבר הצגות מוזיקליות ושירים ללהקות צבאיות, מחזות זמר ושירים לזמרים רבים.

יוצר המופע גון הלוי , הבמאי, המנהל המוזיקלי ונגן הפסנתר, להטט עם להקת השחקנים-זמרים המוכשרת והתוצאה היא ערב מוזיקלי נעים ויוצא דופן, כאשר הזמרים מתחלפים ויושבים כל העת לצד הצופים.

במהלך הערב חולפים ביעף שירים ענוגים ובהם שיר אליפלט, כשאת אומרת לא, ככה סתם, אהובתי לבנת צוואר, חורשת האקליפטוס, פתח לנו שער, על תורן ספינתי ועוד רבים ויפים ונעימים למשמע.

הלהקה מורכבת מבוגרי בית צבי ברובם, בוגרי אקדמיה למוזיקה , שחקנים בתיאטראות רפרטוארים, חלקם בתפקידים מרכזיים. חלקם זהו להם מפגש חדש ונרגש עם אולם התיאטרון וקהל ביקורתי.

ראוי לציין את הזמר והשחקן זהר בדש (תפקיד ראשי בעלובי החיים בהבימה יחד עם אמיר דדון). זהר בעל קול מרשים ועצמתי, מקצוען ובעל יכולות ווקליות נהדרות.

גל חזאז (תפקיד מרכזי בלעבור את הקיר בבית ליסין) בעלת יכולת משחק ושירה מצויינים. לגל יש קול אלט-לירימלטף והביצועים שלה דרמטיים ומוצלחים מאוד.

שרון בן דרור (תפקידים מרכזיים במחזות זמר בבית צבי ותיאטרון מסחרי) מצוידת בקול ענוג וביכולת משחק ושירה נפלאים.

הגר פז (מהמחזמר תרגיע בבית צבי) מעולה בביצוע השירים ויש לה הופעה יפה מאוד על הבמה המוזיקלית.

קארין שניידר נפלאה בשירה ובהעמדה של השירים. גבריאלה שטרנפלד (הבימה) בעלת גון קולי משובח וביצועים ענוגים. אליה וקס עם קול נעים ויפה. עדן גולדמן בעל נוכחות במה מוצלחת ויכולת ביצוע משובחת. גל זק , אסף לוי ועומרי רוקסה מרטיטים ומרגשים בביצוע השירים.

אין ספק כי מדובר בתיאטרון מוזיקלי מוצלח ובעל פוטנציאל. אני באופן אישי לא כל כך מתחבר לביצועים ועיבודים הקוטעים שירים או המשנים את הקצב או המוזיקה המקורית ועם זאת גון הלוי מתגלה כאשף מוזיקלי, נגן וירטואוז , המצליח לכנס בהצלחה את הלחנים הנודעים למסגרת שמעניקה לקהל חוויה תיאטרלית ומוזיקלית יפה ומרגשת.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – עומר הדר


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
תחרות Huawei ICT הגלובלית לשנת 2022-2023 נערכה בשנזן - 146 צוותים מ-36 ארצות ואזורים זכו בפרסים
‏ב-27 במאי 2023 הסתיים השלב השביעי של תחרות הגמר Huawei ICT בשנזן לשנת 2022-2023. זהו האירוע הראשון אשר מתקיים פיזית מאז 2019, ושיאו היה תחרות בין מועמדי הגמר ב-146 צוותים מ-36 ארצות. לפני תחרות הגמר, למעלה מ-120,000 סטודנטים מלמעלה מ-2000 אוניברסיטאות ב-74 ארצות ואזורים ברחבי העולם לקחו חלק בתחרות ICT.

התראת דדליין סופי לתביעה נגד HSAI: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים בקבוצת Hesai לקבל ייעוץ
התראת דדליין סופי לתביעה נגד HSAI: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים בקבוצת Hesai לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב של 6 ביוני בתביעה ייצוגית בניירות ערך שהגישה החברה – HSAI

תאריך יעד חשוב למשקיעי BIRD: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים ב- Allbirds, Inc לקבל ייעוץ
תאריך יעד חשוב למשקיעי BIRD: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים ב- Allbirds, Inc לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב של 12 ביוני בתביעה ייצוגית בניירות ערך – BIRD

רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד את המשקיעים ב- Cutera, Inc לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד את המשקיעים ב- Cutera, Inc לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – CUTR

הודעת מועד אחרון לתביעה נגד MPW: משרד עורכי הדין רוזן המוכר ברחבי העולם מעודד את המשקיעים ב- Medical Properties Trust, Inc. שצברו עודף הפסדים מעל 100 אלף דולר להבטיח ייעוץ
הודעת מועד אחרון לתביעה נגד MPW: משרד עורכי הדין רוזן המוכר ברחבי העולם מעודד את המשקיעים ב- Medical Properties Trust, Inc. שצברו עודף הפסדים מעל 100 אלף דולר להבטיח ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב של 12 ביוני בתביעה ייצוגית בניירות ערך - MPW

התראת המועד האחרון לתביעה נגד GWGHQ: רוזן, יועץ גלובלי מדורג במקום הראשון, מעודד את המשקיעים ב- GWG Holdings, Inc שצברו עודף הפסדים העולים על 100 אלף דולר להבטיח ייעוץ
התראת המועד האחרון לתביעה נגד GWGHQ: רוזן, יועץ גלובלי מדורג במקום הראשון, מעודד את המשקיעים ב- GWG Holdings, Inc שצברו עודף הפסדים העולים על 100 אלף דולר להבטיח ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – GWGHQ

Berliner Tageszeitung: תלונה פלילית בברלין, גרמניה, נגד אילון מאסק וטוויטר בגין הונאה אפשרית לרעת המשתמשים
עיתון ברלינר צייטונג BERLINER TAGESZEITUNG מדווח היום כי הוגשה תלונה פלילית נגד אילון מאסק למשרד התובע הכללי בברלין, מספר תיק: 253 UJs 1012/23, בטענה כי מאסק חייב את כרטיסי האשראי של משתמשי טוויטר אך השעה חשבונות טוויטר מאומתים מבלי לתת כל סיבה.

חברת 'גיא קרפנטר' מבית התאגיד הבינלאומי 'Marsh McLennan' תרכוש את Re Solutions, ברוקר ביטוח המשנה העצמאי המוביל בישראל
חברת 'גיא קרפנטר' (Guy Carpenter ) מבית התאגיד הבינלאומי 'Marsh McLennan'(NYSE: MMC) חברה גלובלית מובילה המתמחה בביטוח משנה וסיכון, הכריזה היום שתרכוש את Re Solutions, ברוקר ביטוח המשנה העצמאי המוביל בישראל. תנאי העסקה, הצפויה להיסגר מאוחר יותר במהלך הרבעון, לא סופקו.

כריס מקלוסקי מצטרף לדאק קריק כמנהל תפעול ראשי
דאק קריק טכנולוגיות - Duck Creek Technologies, ספקית הפתרונות החכמים המגדירה את עתיד ביטוחי הרכוש והנפגעים (P&C) ותעשיית הביטוח הכללי, הודיעה היום על צירופו של כריס מקלוסקי (Chris McCloskey) לצוות ההנהלה שלה כמנהל תפעול ראשי.

Hitachi Energy חותמת על הסכמים עם ENOWA וחברת החשמל הסעודית לתכנון ופיתוח השלב הראשון של מערכת ההולכה מלאת החזון באזור NEOM
שיתוף פעולה להאצת הפיתוח של NEOM בערב הסעודית עם עד 9 ג'יגה וואט של יכולת הולכת חשמל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI