דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת מחזמר: השנה היפה בחיי – תוסס, מבדר, חוויה מוזיקלית – תיאטרון הבימה בשיתוף תיאטרון חיפה
ביקורת מחזמר: השנה היפה בחיי – תוסס, מבדר, חוויה מוזיקלית – תיאטרון הבימה בשיתוף תיאטרון חיפה
חיים נוי 20/02/23 |  צפיות: 463

ביקורת מחזמר: השנה היפה בחיי – תוסס, מבדר, חוויה מוזיקלית – תיאטרון הבימה בשיתוף תיאטרון חיפה

מאת חיים נוי

המחזמר השנה היפה בחיי, העולה בתיאטרון הבימה ובשיתוף תיאטרון חיפה, הוא תוסס ומבדר ומעניק חוויה תיאטרלית ומוזיקלית לצופים. השירים והלחנים קליטים ומוצלחים מאוד וכל ההפקה היא מקצועית, ללא רגע דל, בבואה של הפקה בווסט אנד או ברודווי.

היוצר והמוזיקאי אוהד חיטמן הצליח לכתוב מחזה, פזמונים ולחנים נהדרים , בידור לשמו. הבמאי משה קפטן, המנהל האומנותי בהבימה, הצליח ללהטט עם להקת שחקנים מהמעלה הראשונה והתוצאה היא – סוף סוף מחזמר שתענוג לצפות בו.

ייתכן שהמחזמר מעט ארוך וניתן היה לוותר על קטעים מסוימים וייתכן גם שניתן היה לעדן את העלילה. אבל, לסיכומו של דבר ולדעתי – מדובר במחזמר ברמה בינלאומית , קולח ומוצלח.

העלילה עוסקת בזוג צעיר, דנה ורוני, המצפים לבן בכור. אימו של רוני, שוש, טרחנית מצויה, סבורה שיש לקרוא לו על שם הסבא יעקב ואילו אימה של דנה, סילבי, מעוניינת בשם הסבא מכלוף. לבסוף נבחר השם אריק ואולם העקיצות בין האימהות גוברות וגם בחיי הזוג הצעיר נפערים תהומות המעיבים על הנישואין. גם ידידיהם בן ואודי, שני גאים, מתמודדים עם בעיות זוגיות ובטיפול בתאומים שלהם. רוני נפרד בעל כורחו מדנה ומוצא ניחומים במלצרית החביבה נועה. ואולם הסחרחורת של כל נפתולי העלילה מגיעה לבסוף לסיום מלווה כמובן בשירים וריקודים נלהבים.

לי בירן מגלם את רוני והוא מעולה במשחק וביכולות ווקאליות. אין ספק שיש לו כישרון תיאטרלי והוא מוצלח מאוד. רוני דלומי מגלמת נפלא את דנה, בת הזוג. רוני כובשת את הבמה במשחק ובשירה והיא חיית במה מוצלחת.

מיקי קם היא בית ספר מהלך למשחק ולמחזמר והיא כובשת את הבמה במשחק,בתנועה וביכולות ווקאליות מופלאות. הקטע של ד"ר רות הסקסולוגית הוא מלאכת מחשבת של ביצוע ותנועה מלוים בשירה מדהימים.

אורנה דץ זמרת מקצועית ושחקנית טובה מאוד ,מגלמת מצוין את סילבי אימה של דנה והיא יודעת היטב את המלאכה בכיבוש הבמה ובעיצוב הדמות והיא נהדרת.

יואב מילשטיין גונב לעתים את ההצגה בדמות אודי , ידיד בני הזוג. הופעתו היא מוצלחת מאוד במשחק ובביצועים ווקאליים והוא זוכה למחיאות כפיים סוערות. בן יוסיפוביץ, כבן זוגו בן, משחק יפה מאוד ומגיש ביצועים קוליים מרגשים.

ישראל ארנסט כסקסולוג ד"ר גריי מצוין בקטע של הטיפולים המשפחתיים והשיר בביצועו זוכה לתשואות הידד סוחפות. אחד הקטעים המוצלחים במחזמר.

שירה לוי בדמות נועה המלצרית טובה מאוד ומשחקה מלבב ונעים ויש לה יכולות משחק חינניות.

בולטת מאוד גם גל שטרית, שחקנית, רקדנית וזמרת המפגינה ביצועים נפלאים והופעתה היא חוויה לעין ולאוזן.

חנן שוורצברג, נעם גז, עדן גולדמן וגיא מאור מוצלחים בתפקידיהם בלהקה.

את המחזמר מלווה תזמורת חייה על הבמה בניצוח ארנון זיו.

הניהול המוזיקלי והעיבודים הם של המוזיקאי המעולה ליאור רונן. את הכוריאוגרפיה היפה עיצב עוז מורג. ערן עצמון עצב תפאורה נעה ומוצלחת במיוחד. אורן דר עצב את התלבושות היפות. אבי יונה בואנו עצב תאורה ראויה. דלית כהנא אחראית להדרכה הקולית. גיא בן חמועיצב את הסאונד המוצלח. ירדנה אסולין אחראית לכל ההפקה .

אין ספק ,לדעתי, שהמחזמר השנה היפה בחיי הוא גם אחד ממחזות הזמר הטובים של השנה וראוי לצפות ולהתענג מממתק מוזיקלי מעולה שכזה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – רדי רובינשטיין, אליעד סודאי


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
תחרות Huawei ICT הגלובלית לשנת 2022-2023 נערכה בשנזן - 146 צוותים מ-36 ארצות ואזורים זכו בפרסים
‏ב-27 במאי 2023 הסתיים השלב השביעי של תחרות הגמר Huawei ICT בשנזן לשנת 2022-2023. זהו האירוע הראשון אשר מתקיים פיזית מאז 2019, ושיאו היה תחרות בין מועמדי הגמר ב-146 צוותים מ-36 ארצות. לפני תחרות הגמר, למעלה מ-120,000 סטודנטים מלמעלה מ-2000 אוניברסיטאות ב-74 ארצות ואזורים ברחבי העולם לקחו חלק בתחרות ICT.

התראת דדליין סופי לתביעה נגד HSAI: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים בקבוצת Hesai לקבל ייעוץ
התראת דדליין סופי לתביעה נגד HSAI: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים בקבוצת Hesai לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב של 6 ביוני בתביעה ייצוגית בניירות ערך שהגישה החברה – HSAI

תאריך יעד חשוב למשקיעי BIRD: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים ב- Allbirds, Inc לקבל ייעוץ
תאריך יעד חשוב למשקיעי BIRD: רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את המשקיעים ב- Allbirds, Inc לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב של 12 ביוני בתביעה ייצוגית בניירות ערך – BIRD

רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד את המשקיעים ב- Cutera, Inc לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים גלובלי, מעודד את המשקיעים ב- Cutera, Inc לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – CUTR

הודעת מועד אחרון לתביעה נגד MPW: משרד עורכי הדין רוזן המוכר ברחבי העולם מעודד את המשקיעים ב- Medical Properties Trust, Inc. שצברו עודף הפסדים מעל 100 אלף דולר להבטיח ייעוץ
הודעת מועד אחרון לתביעה נגד MPW: משרד עורכי הדין רוזן המוכר ברחבי העולם מעודד את המשקיעים ב- Medical Properties Trust, Inc. שצברו עודף הפסדים מעל 100 אלף דולר להבטיח ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב של 12 ביוני בתביעה ייצוגית בניירות ערך - MPW

התראת המועד האחרון לתביעה נגד GWGHQ: רוזן, יועץ גלובלי מדורג במקום הראשון, מעודד את המשקיעים ב- GWG Holdings, Inc שצברו עודף הפסדים העולים על 100 אלף דולר להבטיח ייעוץ
התראת המועד האחרון לתביעה נגד GWGHQ: רוזן, יועץ גלובלי מדורג במקום הראשון, מעודד את המשקיעים ב- GWG Holdings, Inc שצברו עודף הפסדים העולים על 100 אלף דולר להבטיח ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – GWGHQ

Berliner Tageszeitung: תלונה פלילית בברלין, גרמניה, נגד אילון מאסק וטוויטר בגין הונאה אפשרית לרעת המשתמשים
עיתון ברלינר צייטונג BERLINER TAGESZEITUNG מדווח היום כי הוגשה תלונה פלילית נגד אילון מאסק למשרד התובע הכללי בברלין, מספר תיק: 253 UJs 1012/23, בטענה כי מאסק חייב את כרטיסי האשראי של משתמשי טוויטר אך השעה חשבונות טוויטר מאומתים מבלי לתת כל סיבה.

חברת 'גיא קרפנטר' מבית התאגיד הבינלאומי 'Marsh McLennan' תרכוש את Re Solutions, ברוקר ביטוח המשנה העצמאי המוביל בישראל
חברת 'גיא קרפנטר' (Guy Carpenter ) מבית התאגיד הבינלאומי 'Marsh McLennan'(NYSE: MMC) חברה גלובלית מובילה המתמחה בביטוח משנה וסיכון, הכריזה היום שתרכוש את Re Solutions, ברוקר ביטוח המשנה העצמאי המוביל בישראל. תנאי העסקה, הצפויה להיסגר מאוחר יותר במהלך הרבעון, לא סופקו.

כריס מקלוסקי מצטרף לדאק קריק כמנהל תפעול ראשי
דאק קריק טכנולוגיות - Duck Creek Technologies, ספקית הפתרונות החכמים המגדירה את עתיד ביטוחי הרכוש והנפגעים (P&C) ותעשיית הביטוח הכללי, הודיעה היום על צירופו של כריס מקלוסקי (Chris McCloskey) לצוות ההנהלה שלה כמנהל תפעול ראשי.

Hitachi Energy חותמת על הסכמים עם ENOWA וחברת החשמל הסעודית לתכנון ופיתוח השלב הראשון של מערכת ההולכה מלאת החזון באזור NEOM
שיתוף פעולה להאצת הפיתוח של NEOM בערב הסעודית עם עד 9 ג'יגה וואט של יכולת הולכת חשמל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI