דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת: הורים איומים– מותח, משחק מופלא, סיום מפתיע– תיאטרון בית ליסין
ביקורת: הורים איומים– מותח, משחק מופלא, סיום מפתיע– תיאטרון בית ליסין
חיים נוי 24/04/23 |  צפיות: 604

ביקורת: הורים איומים– מותח, משחק מופלא, סיום מפתיע– תיאטרון בית ליסין

מאת חיים נוי

כשיורד המסך על ההצגה הורים איומים ,העולה בתיאטרון בית ליסין ,יושב הקהל מרותק למושבו, המום למדי. אכן, סוף, מפתיע נוסח סופר המתח האמריקני הרלן קובן.

ז'אן קוקטו, מחזאי צרפתי סדרתי נודע, כתב את הורים איומים בשנת 1938. רוב הביקורות היו נלהבות. במרוצת השנים היו התנגדויות למחזה ואולם בהמשך הוא זכה להפקות קולנוע וטלוויזיה והפקות רבות בצרפת וברחבי העולם .קוקטו היה מיודד עם אדית פיאף ומת זמן קצר לאחר ששמע על מותה. ההצגה זכתה לפרס התיאטרון הישראלי ב 2016 לאחר שעלתה בתיאטרון באר שבע. חלק ממשתפי אותה הפקה נוטלים חלק עתה בהפקה בבית ליסין עם אותו במאי – גדי רול.

רול הצליח ללהטט עם להקת שחקנים מוכשרת במיוחד והתוצאה היא הצגה מרשימה ונוקבת, קולחת ועשויה היטב. הטויסטים בעלילה הם שונים ומפתיעים עד לסיום הקצר אך המפתיע.

העלילה עוסקת במשפחה פריזאית לכאורה רגילה. אולם, היחסים בין האימא לבין בנה הבוגר הם יחסים מעוותים. האימא היא אישה קנאית לבנה ולא מסוגלת לחשוב אפילו שהוא עלול להתאהב ולנטוש אותה. כאשר מצהיר הצעיר בפני הוריו כי הוא התאהב בבחורה, אמו נטרפת מקנאה. אולם, כאשר מגלה אביו במי מדובר – ההלם שלו עז ביותר, כיון שמסתבר שזו בחורה שהוא התחזה בפניה לאלמן והם התאהבו. עתה עליו לפתור את הסבך. בבית מתגוררת גם הדודה, אחות אמו של הצעיר. היא מחליטה לעשות סדר בבית והתוצאה היא מרקחת אחת גדולה.

לימור גולדשטיין מגלמת את איבון האימא חולת הסוכרת שקנאתה לבנה מעבירה אותה לפרקים על דעתה. לימור היא שחקנית משובחת שמגישה משחק מרגש, אמין ומקצועי. יש לה יכולות דרמטיות מעולות ומדובר במשחק שראוי לתשבחות רמות.

שירי גולן מגלמת נפלא את לאו, הדודה המסורה היודעת לפתור כל בעיה ומשליטה סדר לפי אמות המידה שלה בקרב המשפחה. בתמונת הסיום מצליחה שירי להביע את התוצאה הסופית בתמונה מצוינת ונוקבת.

יורם טולדנו, מטובי שחקני הבמה הישראלית, מופלא בתפקיד ז'ורז', אבי המשפחה ומשחקו מוצלח, משובח , נוקב ומעניין. יורם מצליח לעורר אמפתיה למרות הכוונות הזדוניות שלו להציל את עורו בפרשיה שבה הסתבך. אין ספק שמגיעות לו תשואות רמות.

תום חגי המצוין בתפקיד מישל, הצעיר שמנסה להיחלץ ממסגרת אמו ומשפחתו המלחיצים, מגיש משחק מרגש מאוד והוא מעורר אהדה רבה. תום הוא שחקן ראוי להערכה רבה ומשחקו הוא מקצועי ואמין.

כרמל בין כמדלן, הבחורה שבה מתאהב מישל, מגלמת את התפקיד באורח משובח ובאיכות תיאטרלית מעולה ויוצאת דופן. כרמל היא שחקנית מוכשרת מאוד ומבטיחה וזהו עוד נדבך נפלא במסלול התיאטרלי הנכבד שלה , תוך זמן קצר יחסית.

אלי ביז'אווי תרגם את המחזה לשפה קולחת ועכשווית. כנרת קיש עצבה תפאורה סולידית ופרקטית מצוינת. יהודית אהרון עצבה את התלבושות היפות. אלדד לידור אחראי למוזיקה הנאותה. דולב ציגל עיצב תאורה ראויה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – ישעיה פיינברג


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
רוזן, יועץ למשקיעים בעל שם, מעודד את משקיעי Intel Corporation לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים בעל שם, מעודד את משקיעי Intel Corporation לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – INTC

רוזן, היועץ הגלובלי המדורג במקום הראשון, מעודד את משקיעי Inari Medical, Inc. לקבל ייעוץ
רוזן, היועץ הגלובלי המדורג במקום הראשון, מעודד את משקיעי Inari Medical, Inc. לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – NARI

Nyxoah מודיעה על הצעה להנפקה של מניות רגילות
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תחילתה של הצעה להנפקה ציבורית חתומה בארה"ב, שעשויה לכלול מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארצות הברית, כולל בתוך האיחוד האירופי. כל המניות הרגילות מוצעות על ידי Nyxoah ואין בעלי מניות מוכרים בהצעה המוצעת.

ביקורת: החופש של ג'קי – דרמה קומית מוצלחת על מהות החופש – תיאטרון בית ליסין
26/05/24 | תיאטרון
החופש של ג'קי, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא דרמה קומית מוצלחת, העוסקת במהות החופש ועל חיים הפטורים מכל עול כספי ומצוקת קיום בבית הכלא. הבמאי עידו רוזנברג להטט עם להקת שחקנים מוכשרת והתוצאה היא הצגה קומית מרגשת ומבדחת על משפחה, בדידות וקשיים כלכליים מול המציאות בבית הכלא.

רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את משקיעי Li Auto Inc. לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את משקיעי Li Auto Inc. לקבל ייעוץ לפני מועד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך עם תקופת ייצוגית מורחבת – LI

התראת מועד סופי למשקיעי BLUE: רוזן, יועץ למשקיעים מוביל, מעודד את משקיעי BLUEBIRD BIO Inc לקבל ייעוץ
התראת מועד סופי למשקיעי BLUE: רוזן, יועץ למשקיעים מוביל, מעודד את משקיעי BLUEBIRD BIO Inc לקבל ייעוץ לפני המועד החשוב של 28 במאי בתביעה ייצוגית בניירות ערך – BLUE

התראת מועד לתביעה נגד LUNA: רוזן, משרד עורכי דין מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים של Luna Innovations Incorporated לקבל ייעוץ
התראת מועד לתביעה נגד LUNA: רוזן, משרד עורכי דין מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים של Luna Innovations Incorporated לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך שהוגשה לראשונה על ידי החברה – LUNA

Nyxoah מודיעה על תמחור ההנפקה
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תמחור הנפקה לציבור בחיתום בארה"ב, הכוללת מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארה"ב, כולל בתוך האיחוד האירופי, של 5,374,755 מהמניות הרגילות שלה במחיר הנפקה של 9.25 דולר (8.54 אירו) למניה, לפני הנחות חיתום ועמלות.

דאק קריק טכנולוגיות חוגגת עם אלופות החדשנות expert.ai ו-Cognizant ב- Hatch-a-Thonשל Formation '24
מבין 40 נרשמות, המועמדות הסופיות בתחום שותפות הפתרונות expert.ai, Glia ו-Milliman, והמועמדות הסופיות מבין חברות האינטגרציה Cognizant, Coforge ו-Capgemini הציגו את הפתרונות החדשניים שלהן שמטרתם לפשט את תעשיית הביטוח

Mary Kay מעניקה מענקים לחמישה מדענים צעירים שאפתנים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי Regeneron
מרי קיי Mary Kay Inc., מעודדת תאגידית התומכת בחינוך STEM ונוער שרודפים אחרי חלומותיהם, העניקה לאחרונה שלושה מענקים לחמישה מדענים בולטים בבתי ספר תיכוניים, שנבחרו מתוך כמעט 2,000 משתתפים המייצגים כמעט 70 מדינות, עם מענקים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי של רגנרון (ISEF) בלוס אנג'לס.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI