דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת: נרות יום הולדת- הצגה קסומה ומרגשת–– תיאטרון הקאמרי
ביקורת: נרות יום הולדת- הצגה קסומה ומרגשת–– תיאטרון הקאמרי
חיים נוי 01/05/23 |  צפיות: 747

ביקורת: נרות יום הולדת- הצגה קסומה ומרגשת–– תיאטרון הקאמרי

מאת חיים נוי

נרות יום הולדת , העולה בתיאטרון הקאמרי, היא הצגה קסומה ומרגשת מאוד, המעניקה חוויה תיאטרלית לצופים.

הבמאית רוני ברודצקי הצליחה ללהטט עם להקת שחקנים משובחת והתוצאה היא דרמה נוטפת ממתקים תיאטרליים , המשקפת חיים שלמים של משפחה ממוצעת, על מגרעותיה, מכאוביה ורגעי השמחה שלה.

המחזאי נח היידל לוקח את הצופים למסע קסום עם אישה אחת, ארנסטין, כשהיא עוברת מיום הולדת ליום הולדת ואופה חיים, מגיל 17 ועד גיל 107. כבר בפתיח של ההצגה מלמדת אותה האימא כיצד לאפות עוגת יום הולדת ועוגה זו תלווה אותה כל השנים בטקס יום ההולדת. לעוגה מצטרפים עם השנים דג זהב בצנצנת גדולה שמוחלף במשך השנים ב 103 דגים. השנים חולפות ביעף, וארנסטין חווה בעיות עם בנה ועם בעלה ומתרגשת מהשכן שלה שגם הוא נפרד מאשתו ובגיל מתקדם הם רוקמים חיים בצוותא. לנגד הצופים חולפים חייה מילדות לזקנה, מאהבות לאכזבות, מרגעי כאב ואובדן לרגעים של רוממות נפש. מסע חיים רב טלטלות ותהפוכות שרק דבר אחד נותר בו יציב: טקס אפיית העוגה, כל שנה, ביום ההולדת.

אולה שור סלקטרמגלמת נפלא את ארנסטין ונוכחת כל העת על הבמה, מזדקנת ועוברת תהפוכות יחד עם בני משפחתה. אולה היא שחקנית מעולה שלובשת ופושטת את דמותה של ארנסטין לאורך חייה ואין ספק שמגיעות לה תשואות חמות על גילום התפקיד.

ישי גולן נהדר בדמות קנת, השכן המאוהב בארנסטין עוד משחר נעוריה ומיישם אהבתו אליה בזקנתם. הקטע בו הוא כורע ומבקש את ידה , בעודו סובל ממכאובים במפרקים – הוא פנינה תיאטרלית. ישי הוא מקצוען ומשחקו הוא בית ספר למשחק.

ערן מורהמעולה כבעלה של ארנסטין מגיש משחק משובח במיוחד ומשחקו בקטעים שבו הוא חולה סיעודי וגם כשהוא מתוודה על בגידותיו,הם קטעי משחק מרשימים.

כינרת לימוני מדהימה במגוון תפקידיה, באימא וככלה מיועדת, כנערה ושוב כאמא, הם רצף של משחק מופלא, עטור ביכולות מימיקה ולשון ואין ספק כי מדובר בשחקנית רבגונית מהמעלה הראשונה.

נעמה שטרית מצויינת כבת המוזרה ובתפקידים נוספים ויש לה יכולות משחק טובים מאוד ויפים.

אלון סנדלר מצטיין בגילום הבן ועוד תפקידים והוא תוסס וקולח ומגיש משחק מקצועי ונאה.

שני טור עצבה תפאורה מסתובבת של מטבח מאובזר ומוצלח במיוחד. שירה וייז עיצבה תלבושות ראויות. מאיה בלזיצמן אחראית למוזיקה היפה. קרן גרנק עיצבה תאורה נאותה. שרון גל עצבה את התנועה המקסימה. אלי ביז'אווי תרגם את המחזה לשפה קולחת ועכשווית.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – שמחה ברבירו


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
רוזן, יועץ למשקיעים בעל שם, מעודד את משקיעי Intel Corporation לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים בעל שם, מעודד את משקיעי Intel Corporation לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – INTC

רוזן, היועץ הגלובלי המדורג במקום הראשון, מעודד את משקיעי Inari Medical, Inc. לקבל ייעוץ
רוזן, היועץ הגלובלי המדורג במקום הראשון, מעודד את משקיעי Inari Medical, Inc. לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – NARI

Nyxoah מודיעה על הצעה להנפקה של מניות רגילות
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תחילתה של הצעה להנפקה ציבורית חתומה בארה"ב, שעשויה לכלול מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארצות הברית, כולל בתוך האיחוד האירופי. כל המניות הרגילות מוצעות על ידי Nyxoah ואין בעלי מניות מוכרים בהצעה המוצעת.

ביקורת: החופש של ג'קי – דרמה קומית מוצלחת על מהות החופש – תיאטרון בית ליסין
26/05/24 | תיאטרון
החופש של ג'קי, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא דרמה קומית מוצלחת, העוסקת במהות החופש ועל חיים הפטורים מכל עול כספי ומצוקת קיום בבית הכלא. הבמאי עידו רוזנברג להטט עם להקת שחקנים מוכשרת והתוצאה היא הצגה קומית מרגשת ומבדחת על משפחה, בדידות וקשיים כלכליים מול המציאות בבית הכלא.

רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את משקיעי Li Auto Inc. לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את משקיעי Li Auto Inc. לקבל ייעוץ לפני מועד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך עם תקופת ייצוגית מורחבת – LI

התראת מועד סופי למשקיעי BLUE: רוזן, יועץ למשקיעים מוביל, מעודד את משקיעי BLUEBIRD BIO Inc לקבל ייעוץ
התראת מועד סופי למשקיעי BLUE: רוזן, יועץ למשקיעים מוביל, מעודד את משקיעי BLUEBIRD BIO Inc לקבל ייעוץ לפני המועד החשוב של 28 במאי בתביעה ייצוגית בניירות ערך – BLUE

התראת מועד לתביעה נגד LUNA: רוזן, משרד עורכי דין מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים של Luna Innovations Incorporated לקבל ייעוץ
התראת מועד לתביעה נגד LUNA: רוזן, משרד עורכי דין מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים של Luna Innovations Incorporated לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך שהוגשה לראשונה על ידי החברה – LUNA

Nyxoah מודיעה על תמחור ההנפקה
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תמחור הנפקה לציבור בחיתום בארה"ב, הכוללת מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארה"ב, כולל בתוך האיחוד האירופי, של 5,374,755 מהמניות הרגילות שלה במחיר הנפקה של 9.25 דולר (8.54 אירו) למניה, לפני הנחות חיתום ועמלות.

דאק קריק טכנולוגיות חוגגת עם אלופות החדשנות expert.ai ו-Cognizant ב- Hatch-a-Thonשל Formation '24
מבין 40 נרשמות, המועמדות הסופיות בתחום שותפות הפתרונות expert.ai, Glia ו-Milliman, והמועמדות הסופיות מבין חברות האינטגרציה Cognizant, Coforge ו-Capgemini הציגו את הפתרונות החדשניים שלהן שמטרתם לפשט את תעשיית הביטוח

Mary Kay מעניקה מענקים לחמישה מדענים צעירים שאפתנים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי Regeneron
מרי קיי Mary Kay Inc., מעודדת תאגידית התומכת בחינוך STEM ונוער שרודפים אחרי חלומותיהם, העניקה לאחרונה שלושה מענקים לחמישה מדענים בולטים בבתי ספר תיכוניים, שנבחרו מתוך כמעט 2,000 משתתפים המייצגים כמעט 70 מדינות, עם מענקים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי של רגנרון (ISEF) בלוס אנג'לס.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI