דף הבית בידור ופנאי תיאטרון ביקורת:כימים אחדים-על פי ספרו של מאיר שלו – אהבה חלוצית - מרגש, קסום וקולח– תיאטרון הקאמרי
ביקורת:כימים אחדים-על פי ספרו של מאיר שלו – אהבה חלוצית - מרגש, קסום וקולח– תיאטרון הקאמרי
חיים נוי 11/05/23 |  צפיות: 781

ביקורת:כימים אחדים-על פי ספרו של מאיר שלו – אהבה חלוצית - מרגש, קסום וקולח– תיאטרון הקאמרי

מאת חיים נוי

ההצגה הקסומה כימים אחדים בתיאטרון הקאמרי על פי ספרו של מאיר שלו המנוח, עוסקת באהבה בתקופת החלוצים ומתמודדת בשאלת "מי האבא" בקרב נער רגיש הגדל עם אימו ויודע כי יש לו 3 אבות והוא שואף לדעת מי מהם אביו האמיתי. חנן שניר כתב את המחזה עם נועה ידליןוביים את ההצגה על פי ספרו של שלו והמתמקדת במספר חלוצים בשנות העשרים ועל שלושה גברים ואהבתם לאשה אחת.

זהו סיפורה של יהודית ושלושה גברים – משה רבינוביץ איכר אלמן שברפת שלו היא מתגוררת. גלוברמן – סוחר בקר גס רוח ויעקב שיינפלד – בשלן, רקדן וחייט. במוקד ניצב בנה של יהודית – זיידה, נער רגיש שיודע שיש לו שלושה אבות ואולם הוא שואף לדעת מי מהם הוא אביו האמיתי. אימו אינה מספקת לו את התשובה. זיידה הוא סבא ביידיש והשם הוענק לו כסגולה לאריכות ימים.

העלילה מתפרסת על פני כשלושים שנה ומתרחשת בכפר בעמק יזרעאל. יהודית מחוזרת על ידי שלושת הגברים והיא דווקא מצילה משחיטה ובוחרת לגדל כחיית מחמד, עגלה קטנה ושמה רחל.

רמי ברוך מגלם את שיינפלד והוא מגיש לנו משחק רב עצמה ושובה לב. זהו בית ספר למשחק.

יואב לוי מגלם נפלא את גלוברמן סוחר הבקר ואין ספק כי משחקו מעוצב להפליא ומדובר בשחקן נהדר בעל שעור קומה.

מיכה סלקטר הוא רבינוביץ ומשחקו מרשים ביותר ומוצלח.

אולה שור סלקטר מגלמת נפלא את יהודית, המגדלת את בנה ומתמודדת עם מחזריה שלא בוחלים באמצעים מגוונים להשיג את ליבה.

דנה מיינרט מגלמת יפה מאוד את נעמי בתו של רבינוביץ ומשחקה ענוג ומוצלח.

נעמה שטרית מוצלחת כעגלה רחל ומשחק הגוף שלה הוא יפה מאוד.

נדב אסולין מעולה כחייל האיטלקי סלווטורה השוהה בביתו של שיינפלד והקטע של ריקוד הטנגו הוא נפלא.

אסנת בן יהודה נהדרת בתפקידה כאשת הכפרי והיא מסובבת את כל ההצגה בקטעים הקצרים שבהם היא מופיעה וכובשת את הבמה.

אבי טרמין מצויין כפפיש ודן שפירא טוב מאוד כבעל הבוחר להגר לאמריקה וחוזר כדי לקחת עמו את בתו ששואפת דווקא להיות עם אימה. הוא גם משובח כרב.

מי שגונב את ההצגה וסביב דמותו מתנהלת כל ההצגה הוא ניר שטראוס המגלם ברגישות רבה וברוב כישרון את הילד זיידה, הרוצה לדעת מי אביו. ניר הוא שחקן בכל רמ"ח אבריו וראוי למחיאות כפיים מיוחדות על הצלחתו בגילום דמותו של הנער ועד לבגרותו.

ויטלי פודולסקי מנגן באקורדיון ומלווה את השירים היפים והתקופתיים.

חנן שניר עיצב כהלכה את ההצגה שכתב עם דנה ידלין וביים אותה בכישרון ובזכות הלהקה המוכשרת ,הצופים זוכים לחוויה תיאטרלית קטנה ומקסימה.

רוני תורן עיצב תפאורה פרקטית ונאה. פולינה אדמוב עצבה תלבושות ראויות ותקופתיות. הפאה על ראשו של שיינפלד היא מצוינת. נדב ברנע עיצב תאורה נאותה. יוסי בן נון אחראי למוזיקה הנעימה. אלה רוטשילד אחראית לתנועה ובמיוחד לטנגו.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום – יוסי צבקר


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
רוזן, יועץ למשקיעים בעל שם, מעודד את משקיעי Intel Corporation לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים בעל שם, מעודד את משקיעי Intel Corporation לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – INTC

רוזן, היועץ הגלובלי המדורג במקום הראשון, מעודד את משקיעי Inari Medical, Inc. לקבל ייעוץ
רוזן, היועץ הגלובלי המדורג במקום הראשון, מעודד את משקיעי Inari Medical, Inc. לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך – NARI

Nyxoah מודיעה על הצעה להנפקה של מניות רגילות
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תחילתה של הצעה להנפקה ציבורית חתומה בארה"ב, שעשויה לכלול מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארצות הברית, כולל בתוך האיחוד האירופי. כל המניות הרגילות מוצעות על ידי Nyxoah ואין בעלי מניות מוכרים בהצעה המוצעת.

ביקורת: החופש של ג'קי – דרמה קומית מוצלחת על מהות החופש – תיאטרון בית ליסין
26/05/24 | תיאטרון
החופש של ג'קי, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא דרמה קומית מוצלחת, העוסקת במהות החופש ועל חיים הפטורים מכל עול כספי ומצוקת קיום בבית הכלא. הבמאי עידו רוזנברג להטט עם להקת שחקנים מוכשרת והתוצאה היא הצגה קומית מרגשת ומבדחת על משפחה, בדידות וקשיים כלכליים מול המציאות בבית הכלא.

רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את משקיעי Li Auto Inc. לקבל ייעוץ
רוזן, יועץ למשקיעים מהימן, מעודד את משקיעי Li Auto Inc. לקבל ייעוץ לפני מועד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך עם תקופת ייצוגית מורחבת – LI

התראת מועד סופי למשקיעי BLUE: רוזן, יועץ למשקיעים מוביל, מעודד את משקיעי BLUEBIRD BIO Inc לקבל ייעוץ
התראת מועד סופי למשקיעי BLUE: רוזן, יועץ למשקיעים מוביל, מעודד את משקיעי BLUEBIRD BIO Inc לקבל ייעוץ לפני המועד החשוב של 28 במאי בתביעה ייצוגית בניירות ערך – BLUE

התראת מועד לתביעה נגד LUNA: רוזן, משרד עורכי דין מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים של Luna Innovations Incorporated לקבל ייעוץ
התראת מועד לתביעה נגד LUNA: רוזן, משרד עורכי דין מהשורה הראשונה, מעודד את המשקיעים של Luna Innovations Incorporated לקבל ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בניירות ערך שהוגשה לראשונה על ידי החברה – LUNA

Nyxoah מודיעה על תמחור ההנפקה
Nyxoah SA (נאסד"ק/יורונקסט בריסל: NYXH) חברת טכנולוגיות רפואיות שמתמקדת בפיתוח ומסחור של פתרונות ושירותים חדשניים לדום נשימה בשינה (OSA), הודיעה היום על תמחור הנפקה לציבור בחיתום בארה"ב, הכוללת מניות שנמכרו בהנפקה פרטית למשקיעים כשירים או מוסדיים מסוימים מחוץ לארה"ב, כולל בתוך האיחוד האירופי, של 5,374,755 מהמניות הרגילות שלה במחיר הנפקה של 9.25 דולר (8.54 אירו) למניה, לפני הנחות חיתום ועמלות.

דאק קריק טכנולוגיות חוגגת עם אלופות החדשנות expert.ai ו-Cognizant ב- Hatch-a-Thonשל Formation '24
מבין 40 נרשמות, המועמדות הסופיות בתחום שותפות הפתרונות expert.ai, Glia ו-Milliman, והמועמדות הסופיות מבין חברות האינטגרציה Cognizant, Coforge ו-Capgemini הציגו את הפתרונות החדשניים שלהן שמטרתם לפשט את תעשיית הביטוח

Mary Kay מעניקה מענקים לחמישה מדענים צעירים שאפתנים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי Regeneron
מרי קיי Mary Kay Inc., מעודדת תאגידית התומכת בחינוך STEM ונוער שרודפים אחרי חלומותיהם, העניקה לאחרונה שלושה מענקים לחמישה מדענים בולטים בבתי ספר תיכוניים, שנבחרו מתוך כמעט 2,000 משתתפים המייצגים כמעט 70 מדינות, עם מענקים ביריד המדע וההנדסה הבינלאומי של רגנרון (ISEF) בלוס אנג'לס.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI