דף הבית ביטוח ביטוח - אחר הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
הדס כהן 19/06/23 |  צפיות: 645

כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת אומנות המתבצעת על ידי איש מקצוע בעל ידע תיתן מענה בנוגע ליצירה. מה הרקע שלה, מקורותיה, חומרי הגלם המאפיינים אותה ועוד. כל הפרטים המספרים את סיפור היצירה יביאו בסופו של התהליך להערכה המדויקת ביותר של שוויה.

תהליך הערכת אומנות כולל כמובן מספר שלבים. כחלק מכך יבוצע כמובן תהליך ראשוני ומשמעותי לבדיקת החומרים ממנה נעשתה היצירה. כמובן שטיבם של החומרים משפיע ישירות על שווי היצירה.

אם ניקח לדוגמא ציור נוכל לראות שיכולים להיות כמה פרמטרים בבחינת הערכת אומנות. ציור יכול להיות מבוצע על נייר או על בד. כמובן שערכו ישתנה, שכן ציור על בד ערכו גבוה מציור על נייר.

ביצוע הערכת אומנות חשוב על מנת שלא יפילו אותנו בפח. עין שאיננה מיומנת לא תוכל לזהות לדוגמא שציור שמן איננו ציור שמן במלואו. כלומר השכבות התחתונות נצבעו בצבעי גואש ורק השכבה העליונה צוירה בשמן. כמובן שהערך פה נמוך משמעותית מציור שמן.

בתהליך המקצועי של הערכת אומנות לבחינת יצירת אומנות נעשים כמה שלבים. תחילה זיהוי האומן שיצר אותה, בייחוד אם הינו אומן בעל שם. ייתכן ועל גבי היצירה תופיע חתימה של האומן אך יתכן גם שהחתימה לא תהיה מוכרת. זאת כי ישנם אומנים, גם המוכרים שבהם, שלאורך שנות הקריירה שלהם החליפו חתימה. איש מקצוע יידע לומר מיהו האמן.

הערכת אומנות כאמור מחייבת ניסיון, ידע ומקצועיות. ידע בהיסטוריה של האומנות/אומנים, הכרות עם סוגי יצירות, חומרי גלם ויצירה ועוד


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI