דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים שווי יהלומים – שווה לדייק
שווי יהלומים – שווה לדייק
הדס כהן 02/09/23 |  צפיות: 176

אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

יהלומים הינם בעלי ערך רב ואם תעשה הערכה לשווים שלא על ידי איש מקצוע בעל ידע וכלים הרי שערכם יכול להיות מוערך נמוך משווים. לכן, חשוב מאוד לבצע בדיקת שווי יהלומים על ידי איש מקצוע מיומן שיעריך נכונה את היהלומים שברשותכם. בדיקה מסוג זה איננה מיותרת, זובי בדיקה בעלת ערך משמעותי.

החלטתם לרכוש יהלומים. אם כך, כדאי שתבדקו ותבחנו היטב את מסלול הרכישה שלכם. תחילה כדאי לבחון אחר מקומות המציעים את אשר ברצונכם לרכוש. ראוי יהיה שתבחרו במקום המעסיק אנשי מקצוע הבקיאים בענף היהלומים. זכרו גם שחיצוניותם של יהלומים לא מורא על יוקרתם. עשו בדיקה יסודית שתתן מענה מקיף :שם החנות, בעליה, טיבה ואיכות עובדיה. אם כבר בחרתם בתהליך הארוך והחכם כדאי שתבחרו נכון ותזכו להערכת שווי יהלומים מדויקת.

בתהליך בחינת שווי יהלומים קיימים פרמטרים שכדאי לבדוק:

משקל היהלום – יהלום שמשקלו 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

פגם ביהלום – יהלומים אינם מושלמים. בכל יהלום ניתן למצוא פגם כלשהו, במעטפת החיצונית ובחלקו הפנימי. ליטוש מקצועי על ידי איש מקצוע מעלה את ערכו של היהלום.

צבע היהלום – צבעו של היהלום משפיע גם הוא על שווי יהלומים. צבעם של יהלומים נע מצבע חום-צהוב ועד לשקוף. מלטש מקצועי יביא אותו לשקיפות מרבית שתעלה את ערכו.

חיתוך – שטח הפנים של יהלום מושפע מהחיתוך שלו. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב משווים ליהלום ערך גבוה יותר. כמו כן, משפיע החיתוך על צלילותו ושקיפותו של היהלום. אלה מעלים את ערכו של היהלום.

ישנם פרמטרים נכונים לרכישת יהלומים. מומלץ לרכוש נכון ובחוכמה. העזרו באנשי מקצוע, בדקו ותשאלו כל דבר ופרט שיביאו אתכם לתוצאה הטובה ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת יהלומים
01/04/24 | ביטוח
רכישת תכשיטי יהלומים דורשת השקעה כספית נכבדת. מטבע הדברים, כרוכשים אנו מצפים לקבל תמורה מלאה למחיר, ומאמינים כי היהלומים שרכשנו הינם אכן יהלומים טבעיים ומקוריים. הבעיה היא שבשוק הזיופים המתפתח של ימינו, לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים כשמדובר ביהלומים יוקרתיים, אלא לפנות לבדיקת הערכת יהלומים מקצועית

הערכת אומנות
תחום האומנות כולל תחתיו מגוון יצירות יוקרתיות ובעלות ערך רב במיוחד, המשמשות פעמים רבות כחלק מאוספים ייחודיים של אספנים חובבים ובעלי הון. בין אם ברשותנו יצירת אומנות ובין אם אנחנו מתכוונים לרכוש אחת כזאת, כדאי תמיד שנדע מה הסיפור שעומד מאחורי יצירת האומנות, וכמובן - מה השווי שלה

שווי יהלומים
01/03/24 | חתונות
עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

הערכת תכשיטים
01/03/24 | עיצוב
בין אם בחרנו לרכוש תכשיט כמתנה יוקרתית, ובין אם קיבלנו את התכשיטים בירושה, אין ספק כי מדובר בפריטים העשויים להיות שווים כסף רב. בכדי לוודא שאכן מדובר בתכשיטים כאלו, חשוב ומומלץ לקחת אותם לבדיקת הערכה מקצועית ומהימנה, שתצביע על השווי המדויק של כל תכשיט

שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI