דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים Falcon 2: המוסד לחדשנות טכנולוגית של איחוד האמירויות מפרסם סדרה של מודלי AI חדשים, עם ביצועים חזקים יותר מאלה של Meta New Llama 3
Falcon 2: המוסד לחדשנות טכנולוגית של איחוד האמירויות מפרסם סדרה של מודלי AI חדשים, עם ביצועים חזקים יותר מאלה של Meta New Llama 3
חיים נוי 14/05/24 |  צפיות: 127

Falcon 2: המוסד לחדשנות טכנולוגית של איחוד האמירויות מפרסם סדרה של מודלי AI חדשים, עם ביצועים חזקים יותר מאלה של Meta New Llama 3

*סדרת Falcon 2 מהדור הבא משיקה מודל בינה מלאכותית בקוד פתוח, רב לשוני ורב מודלי - מודל הבינה המלאכותית היחיד עם יכולות ראייה לשפה

*ביצועי Falcon 2 11B החדש עולים על אלה של Meta Llama 3 8B, ומשתווים לאלה של מודל Google Gemma 7B המוביל, כפי שאומת באופן עצמאי על ידי Hugging Face Leaderboard

*התוכניות לעתיד הקרוב כוללות חקירה של ‘תמהיל מומחים’ ליכולות משופרות של למידה חישובית

אבו דאבי, איחוד האמירויות, 13 במאי 2024, (BUSINESS WIRE):

The Technology Innovation Institute - המוסד לחדשנות טכנולוגית (TII), מרכז מחקר מוביל בעולם ועמוד התווך של המועצה לחקר טכנולוגי מתקדם (ATRC) של אבו דאבי, מרכז מוביל בעולם למחקר מדעי , הכריז היום על הגרסה השנייה של מודל השפה הגדול והידוע (LLM) – ‏Falcon 2. בסדרה זו נחשפו שתי גרסאות פורצות דרך: Falcon 2 11B, מנוע LLM יעיל ונגיש יותר אשר אומן תוך שימוש ב-5.5 טריליון סמלים עם 11 מיליארד פרמטרים, וכן Falcon 2 11B VLM, המתבלט הודות ליכולות מודל ראייה לשפה (VLM), המאפשרות המרה נטולת שיבושים של קלט ויזואלי לפלט טקסטואלי. שני המודלים רב לשוניים, אך Falcon 2 11B VLM מתבלט כמודל הרב מודאלי הראשון של TII - והיחיד בשוק העליון בעל יכולת מעין זו להמרת תמונה לטקסט, מה שמקנה יתרון משמעותי בהתפתחות הבינה המלאכותית.

Falcon 2 11B נבדק מול מודלי בינה מלאכותית בולטים מקרב המודלים המאומנים מראש, והוא מתעלה על ביצועי Llama 3 החדש של Meta עם 8 מיליארד פרמטרים (8B) ומשתווה בביצועיו לאלה של Gemma 7B של Google במקום הראשון (Falcon 2 11B: 64.28 מול Gemma 7B: 64.29), זאת כפי שאומת באופן עצמאי על ידי Hugging Face, פלטפורמה אמריקאית לאירוח של כלי בדיקה אובייקטיבי וכן מקום השוואה גלובלי עבור LLM פתוחים. חשוב מכך, Falcon 2 11B ו-11B VLM הם יישומי קוד פתוח אשר מעניקים למפתחים ברחבי העולם גישה בלתי מוגבלת. בעתיד הקרוב ישנן תכניות להרחיב את מודלי הדור הבא של Falcon 2, ולהשיק מגוון גדלים. המודלים הללו ישופרו עוד יותר באמצעות יכולות למידה חישובית מתקדמת כגון ‘תמהיל מומחים’ (MoE), אשר נוצרה במטרה להעלות את רמת הביצועים עוד יותר גבוה.

כל מודלי הבינה המלאכותית של TII אשר שוחררו עד היום דורגו באופן עקבי במקומות המובילים ברחבי העולם כפתרונות ה-LLM החזקים ביותר בעלי קוד פתוח. מודלי Falcon 2 11B החדשים, הגמישים והמוקטנים, יאפשרו אימוץ נרחב יותר של TII בעולם הבינה המלאכותית הגנרטיבית אשר משתנה ללא הרף.

מודלי Falcon 2 11B, המצוידים ביכולות רב לשוניות, מתמודדים בקלות עם משימות בשפה האנגלית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, פורטוגזית ומגוון שפות נוספות תוך העשרת הגיוון ושיפור האפקטיביות על פי התרחישים המגוונים. Falcon 2 11B VLM, מודל ראייה לשפה, מסוגל לזהות ולפרש תמונות ופריטים ויזואליים מהסביבה תוך אספקת מגוון רחב של יישומים בענפים כגון שירותי הבריאות, פיננסים, מסחר אלקטרוני, חינוך ומשפטים. היישומים הללו נעים בין ניהול מסמכים, גניזה דיגיטלית ויצירת אינדקסי הקשר לתמיכה בבני אדם הסובלים מליקויי ראייה. בנוסף, המודלים הללו יכולים לפעול ביעילות עם יחידה אחת בלבד של עיבוד גרפי (GPU), מה שהופך אותם לבעלי יכולת מדרוג חזקה ומאפשר הטמעה ושילוב בקלות בתשתיות קלות יותר כגון מחשבים נישאים והתקנים מסוגים אחרים.

פייסל אל בנאי, מזכ"ל ATRC ויועץ נשיא האמירויות לטכנולוגיה מתקדמת ולמחקר אסטרטגי, אמר: "ההשקה של Falcon 2 11B מהווה את הדגם הראשון בסדרת Falcon 2. Falcon 2 11B הפגין ביצועים יוצאים מהכלל, ואנו מחזקים את מחויבותנו כלפי תנועת הקוד הפתוח ו-Falcon Foundation. ההשקה הקרובה של יישומים רב מודליים בגדלים שונים באה במסגרת מטרתנו לוודא שמפתחים וגופים המעריכים את פרטיותם יקבלו גישה לאחד ממודלי הבינה המלאכותית הטובים ביותר שיאפשרו להם לנווט במסע ה-AI".

ד"ר חכים האסיד, מנכ"ל וחוקר ראשי פעיל של AI Cross Center Unit ב-TII, אמר בהתייחסו למודל: "הבינה המלאכותית מתפתחת ללא הרף, והמפתחים מזהים מגוון יתרונות הטמונים במודלים קטנים ויעילים יותר. בנוסף לצמצום עוצמת המחשוב הנדרשת ועמידה בקריטריוני הקיימות, המודלים הללו מציעים גמישות משופרת ושילוב חלק בתשתית קצה של בינה מלאכותית, המגה מגמה המתפתחת הבאה. בנוסף, יכולות הראייה לשפה של Falcon 2 פותחות אופקים חדשים של נגישות לבינה מלאכותית, ובתורן מעניקות למשתמשים את הכוח לקיים אינטראקציה הכוללת מעבר בין תמונה לטקסט.

הגיוון של Falcon 2 11B עודד את TII לשקול גם עבודה על חידושי GenAI נוספים. בין אלה ישנו האימוץ של יכולת למידה חישובית מסוג חדש המכונה ‘תמהיל מומחים’. שיטה זו כוללת מיזוג של רשתות קטנות יותר בעלות תחומי התמחות ברורים, במטרה להבטיח את שיתוף הפעולה המיועד ביותר בין תחומים שונים לקבלת התגובה המתוחכמת והמותאמת ביותר - כמעט כמו צוות של סייעים חכמים אשר כל אחד מהם מצויד בידע שונה במקצת, הפועלים יחדיו כדי לחזות דברים או כדי לקבל החלטות במידת הצורך. גישה זו משפרת את הדיוק, אך גם מקצרת את תהליך קבלת ההחלטות וסוללת את הדרך למערכות חכמות ויעילות יותר של בינה מלאכותית.

Falcon 2 11B מסופק בכפוף לרישיון TII Falcon License 2.0, רישיון תוכנה מבוסס Apache 2.0 הכולל מדיניות שימוש מקובל לקידום השימוש האחראי בבינה המלאכותית. ניתן לקבל פרטים נוספים על המודל החדש בכתובת FalconLLM.TII.ae.

מקור: AETOSWire

גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת – https://www.businesswire.com/news/home/53984622/en

אנשי קשר

Jennifer Dewan, מנהלת בכירה לענייני תקשורת [email protected]

מקור: The Technology Innovation Institute

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Kolmar BNH מחזקת את יכולת התחרות הגלובלית באמצעות פונקציונליות כפולה של HemoHIM
Kolmar BNH (KOSDAQ: 200130), יצרנית פיתוח מקורי (ODM) של מוצרי מזון פונקציונליים ובריאותיים, מחזקת את מיצובה בשוק באמצעות קבלת אישור לפונקציונליות נוספת של HemoHIM, תוסף בריאות מוכר בקוריאה.

Mary Kay Inc מציגה ממצאים חדשים בתחום טיפוח העור והשימוש בכלי חישוב לזיהוי רגישות העור
מרי קיי Mary Kay Inc., חברה גלובלית ומובילה בתחום החדשנות של טיפוח העור, חשפה לאחרונה את התוצאות של שני מחקרים פורצי דרך: טיפול נוגד חמצון בעל יכולת לטשטש את ההשפעה הגלויה של זיהום אוויר ושל הזדקנות על עור האדם; וכן התמקדות ביישומי כלי חישוב לצורך ניבוי מדוייק של הבטיחות ושל התגובה הפוטנציאלית של עור האדם לחומרים קוסמטיים שונים.

Seclore מקבלת את פניו של רמין פרסט כמנהל מוצר
פרסט מצטרף לחברה ויוביל את צמיחת תיק המוצרים של Seclore

BYD הציגה פורטפוליו אנרגיה חדש ב-The smarter E Europe וחוגגת מיליון התקנות מערכות Batterybox
BYD Co. Ltd (HKSE:1211), מיצרניות הסוללות הנטענות והרכבים החשמליים הגדולות בעולם, הציגה את פתרונות האנרגיה המתחדשת שלה ב-The Smarter E Europe בין התאריכים 19 ל-21 ביוני.

קבוצת Nikkiso Clean Energy & Industrial Gases תספק כשני תריסר תחנות מימן על בסיס נוזלי בדרום קוריאה
תדלוק אוטובוס מימן בתחנת מימן על בסיס נוזלים המצוידת בפתרון של Nikkiso בדרום קוריאה

CallTower מרחיבה את צוות מנהלי הצמיחה ב-EMEA
CallTower מקדמת בברכה מנהלי מכירות ומנהלי תפעול מכירות חדשים באזור EMEA: פדרו דיאס, שון בלקמור, ריק סלרס וג'יגסי ג'איאווארה

ApplyBoard משיקה את Abbie, יועצת הבינה המלאכותית הראשונה בעולם ללימודים בחו"ל
עם העוצמה של GPT, Abbie מציעה הכוונה מקצועית מותאמת כדי לתמוך ולייעל את כל מסע החינוך הבינלאומי

Movellus מציגה את משפחת מוצריAeonic Power™ לוויסות מתח בשבב עצמו
מוצרים ראשונים פותחו עבור ליבות חישוביות הפועלות בתנאי זרם גבוה וחיבורי שבב לשבב

EY מכריזה על מייק ג'קובסקי מ-Duck Creek Technologies כזוכה בפרס Entrepreneur Of The Year® 2024 של ניו אינגלנד
הפרס חוגג את המנהיגים הנועזים שמביאים שינויים גדולים לשווקים, מחוללים מהפכה בתעשיות ומשנים חיים

ExaGrid זכתה בתואר "יצרנית השנה של חומרת גיבוי ארגונית" ועוד בטקס Storage Awards לשנת 2024
המוצר של ExaGrid, השותפויות והצוות קיבלו הכר באירוע “The Storries XXI” שנערך בלונדון
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI