דף הבית רוחניות אסטרולוגיה המראה הגדולה
המראה הגדולה
shimi 22/05/10 |  צפיות: 3444

בעולם הרוחני יש שני סוגים של מורים – אלה שיגידו לכם מה לאכול, כמה שעות לישון בלילה, עם מי להתחתן, איפה לגור או כמה ילדים לעשות, ואלה שילמדו אתכם לצאת לחופש מהלחץ של כולם, כולל הלחץ של עצמכם. הממסדים הגדולים של העולם הרוחני הן הדתות, ושם תוכלו למצוא כאלה שממש מתמחות בלהגיד מה לעשות. המורה הרוחני שם יהיה מעורב בכל ההחלטות הגדולות שלכם בחיים, והרבה פעמים יהיה לו מה לומר גם לגבי ההחלטות הבינוניות והקטנות.

דוגמא לדת שבה הסמכות הרוחנית מתערבת בחתונה למשל, שיש לה מה להגיד על ההתאמה הכללית שבין בני הזוג, שיש בכוחה אפילו למנוע את עצם קיומה של החתונה, היא כמובן הדת השלישית בגודלה בעולם - ההינדואיזם. כיום בהודו, שמונים אחוז מהנישואין הם שידוכים שמארגנים ההורים. עבור מאמיני ההינדו העממיים הברהמין הוא בעיקר אסטרולוג, והוא זה שיבדוק, יחד עם ההורים, את ההתאמה שבין בני הזוג וגם יקבע את מועד החתונה. האסטרולוגים נותנים גם שירותי ייעוץ לגבי מתי להיזהר מדברים חדים, מתי לחפש עבודה חדשה, מתי לחפש אהבה ומתי לקנות מכונית. ההינדואיזם, או נכון יותר לומר ה"ברהמיניזם", היא דת של אסטרולוגיה שימושית.

אם תבחרו לקבל על עצמכם סמכות חיצונית של אסטרולוג, זה עניין שלכם. מורי הזן כמו גם מורי הטאו, לעולם לא יתערבו בדרך בה אתם מנהלים את חייכם. מורה רוחני לא אומר מה לעשות ומה לא לעשות, הוא אינו מוכר "מים קדושים" וגם לא מרפא מחלות. לכל אלה יש תפקיד ומקום בעולם, אבל מורה אמיתי עושה רק דבר אחד – הוא מעביר אליכם את מלוא האחריות על ניהול חייכם, ומעניק לכם את הכלים להתעורר.

מורה רוחני מצביע על האמת שבעצם נמצאת מול עינינו כל הזמן. למעשה, את האמת אנחנו כבר יודעים, אבל משום מה זה לא מספק אותנו ואנחנו מנסים "להבין" אותה, לשנות אותה, לכעוס עליה, לשקר לעצמנו לגביה, ולהתפלסף עד אינסוף על כל מיני אמיתות חלופיות עדיפות.

אימא אחת באה פעם אל הבודהא נושאת על ידיה את בנה בן הארבע שמת בלילה. היא כעסה מאוד ותבעה ממנו שיחזיר אותו לחיים. את האמת כולם יודעים: יש כאן אימא שבנה בן הארבע מת. יש תינוקות שחיים רק שבוע אחד ויש שממשיכים עוד מאה שנים. זו האמת. אבל האימא רצתה להבין מדוע. אסטרולוג יוכל לעזור לה "להבין" מה עומד מאחורי מות בנה. אחר כך היא אולי תרצה לשנות את האמת, אבל כבר אי אפשר. השלב הבא יהיה לכעוס על האמת, להאשים את עצמה, ולפנטז עד סוף חייה מה יכול היה להיות לוּ הבן היה נשאר בחיים. הילד מת. זו האמת. אין מה להבין, לכעוס ולהאשים, אלא רק להתאבל. לבכות ולרעוד עד שכואב הפה ונתפס כל הגוף. להתאבל כמו שצריך, בלי הנחות. רק כך אפשר לצאת מזה בשלום ולהמשיך לחיות, בלי לשקוע בביצה של סבל וחלומות.

הבודהא חייך אל האם ואמר שיוכל להחזיר את בנה לחיים, אם תביא לו גרגר של חרדל מבית שמעולם לא היה בו מוות. היא עברה מבית לבית בכל הכפר ולא הצליחה למצוא בית אחד שיענה על הדרישה. בדרכו, הבודהא לימד אותה להשלים עם האמת.

לדעת לעצור באמת, זו היא כל התורה - להכיל את האמת בפתיחות מבלי לבקר אותה. לדעת לקבל את הדברים כמו שהם. בשפת הזן קוראים לזה "להיות המראה הגדולה".

לחיפושית אחת יש כנפיים אדומות, ולחיפושית אחרת כנפיים צהובות. שלל צבעים, גדלים וסוגים,
וכל אחד מהם הוא אמת בפני עצמו. האמת קיימת בפשטות, נמצאת מול עינינו ומשתקפת במראה שלנו. סמכות חיצונית מצביעה על האמת, מורה רוחני רק עוזר לנקות את המראה.
אסטרולוגיה יומית, אסטרולוגית

ניסים אמון
בילה שנים במנזרי זן בקוריאה ויפן והוסמך כנזיר זן וכזן מאסטר. הוא לימד במרכז אושו בפונה, והקים במכללת "מדיסין" בת"א את "המגמה לתודעה גבוהה". פרסם מספר ספרים ושני דיסקים של מוסיקת עולם ומדיטציה, ואף הנחה בערוץ 8 את תוכניות "סוד האושר הפנימי". בשנים האחרונות הקים ביוון עם שותפים לדרך את Tao's - מרכז רוחני ברוח הטאו והזן -בודהיזם
אסטרולוגיה שבועית, וואלה אסטרולוגיה, אסטרולוגיה סינית


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 shimi


 


מאמרים נוספים מאת shimi
 
שיעורי קונטקט מה זה כולל?
10/09/11 | מדיטציה
הריקוד ידוע כדרך הטובה ביותר ליצירת איזון בין הנפש לגוף באופן בלתי אמצעי ומשחרר. לימודי קונטקט מאפשרים לכל אחד לחוות את הריקוד דרך טכניקת תנועה של מגע זוגי או קבוצתי בתנועות מיוחדות הנותנות דגש על העברת שיווי המשקל מנקודה לנקודה באופן מאולתר לחופש יצירתי וביטוי עצמי אופטימלי.

מהו דמיון מודרך?
10/09/11 | מדיטציה
דמיון מודרך היא שיטה אשר באמצעותה ניתן להביא את החלומות והרצונות הפנימיים לידי מציאות אמיתית לשינוי דפוסי המחשבה הרגילים והמקובעים על ידי שימוש בדמיון שבו ניתן לראות כתמונה חיה את הכל מתגשם תוך כדי מתן דגש ותשומת לב לכל פרט ופרט ותחושה כאילו המדובר בחוויה עצמה עד אשר היא תתגשם

כרתים – כובשים את אי היווני
נומיינד ו Yoga Travels חוגגים עשור להקמתם – ומטיסים אתכם לחגיגה שלא נראתה עד היום. פסטיבל ריקוד מדיטציה, מסיבות וסדנאות עם מיטב המורים ל 5 לילות באי הקסום כרתים. 2 מטוסים, 350 משתתפים ב 3 מתחמים עם חגיגה ענקית במפרץ הכי יפה באי כרתים יוון.

יוגה צחוק - זה לא צחוק
18/06/11 | יוגה
במאמר זה החלטתי לתת במה למוסד הזה - יוגה צחוק - שנכנס בשנים האחרונות גם לארץ, נכנס בחטף וסחף המונים. אני חייבת לציין כי ההתהדרות הזאת של כל סדנה איזוטרית במושג יוגה קצת מכעיסה אותי אבל יחד עם זה אני מודה ומתוודה, עכשיו, לאחר שקראתי קצת חומרים בעניין, כי בכל זאת יש כאן משהו.

ואם סדנאות ה יוגה צחוק מאמצות אי אילו כלים מעולם היוגה על מנת לשחרר עכבות ולעודד צחוק - לכבוד הוא לנו - אנשי היוגה.


מדיטציה ודמיון מודרך חלק ב'
18/06/11 | מדיטציה
מדיטציה, על שלל סוגיה, היא מסע. כמו לקראת כל מסע מוצלח כדאי להתכונן מראש: להכיר את המקום, לאן כדאי ללכת, איך כדאי להתלבש, מה קוד ההתנהגות המקומי. מכאן, השמים הם הגבול. לכו תדעו את מי תפגשו, לאן תתגלגלו, ואילו חוויות מדהימות תאספו בדרך.

מדיטציה ודמיון מודרך - חלק א'
18/06/11 | מדיטציה
אחר צהרים אחד, לפני כחמש שנים, אחרי תקופה של כמה חודשים בחו"ל, ללא עבודה, ללא דירה ועם תחושה של יאוש צורב ומחלחל, התפללתי אל אלוהים מכל ליבי שיעזור לי למצוא את הכח להמשיך ואת הנתיב שלי למקום טוב יותר.

סיימתי את התפילה בתחושה של הקלה, וכמה דקות אחר כך תפסו עיני את הספר "כוחו של התת מודע" של ד"ר מרפי. קניתי את הספר כשנתיים לפני כן בעקבות המלצה של ידיד ומעולם לא עיינתי בו. הפעם הרגשתי צורך לפתוח אותו מתוך תחושה שזה המענה של אלוהים לתפילה שלי.

מאז ועד היום אני עושה מדיטציה מידי יום, וחיי השתנו לבלי הכר. החוויה הקיומית של בלבול וחוסר אונים פינתה עם הזמן את מקומה לתחושה של שמח


הומאופתיה- מה זה אומר, באמת?
תמצית ההיגיון ותפיסת העולם ההומאופטית - מלווה בדוגמאות המובאות בגוף הטקסט. זהירות!!!! המידע המוגש בשורות הבאות, יכול, בקלות יחסית, לשנות את תפיסת מציאות החיים.

על הטופו לבדו
מקורו של הטופו מפולי הסויה והוא מהווה מרכיב עיקרי וחשוב בתזונת ארצות המזרח. אנחנו פוגשים אותו בחנויות הטבע ובסופר, רואים אותו מופיע ככוכב" טרנדי" בתפריטים וספרי בישול ולא תמיד מפנימים את יתרונותיו הרבים והאפשרות לשלבו במטבחנו.

היכונו היכונו ל 21 בדצמבר!!
מבחינה אסטרולוגית ה 21 בדצמבר הוא יום בעל חשיבות עילאית, בו השמש עוברת ממזל קשת אל מזל גדי, דרך נקודת רום השמיים המשמעותית. זהו זמן המעבר הרישמי בין הסתיו אל החורף. זהו הזמן, על פי מפת הלידה, שבוא אדם מגיע לבגרות.

סלט סלק עם שומר ונענע
פעמים רבות יוצא לנו להיתקל באנשים שאינם אוהבים סלק. לחלקם, בעיקר יוצאי מזרח אירופה, טראומות ילדות מסירים עמוסי סלק המתבשלים על הכיריים לצורך הכנת בורשט תוך כדי הפצת ריח דומיננטי בחלל הבית. אחרים פשוט נרתעים מהשורש הסגול הזה המשאיר את הידיים מוכתמות כאילו זה עתה סיימנו משמרת בבית מטבחיים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI