דף הבית רוחניות אסטרולוגיה יחסי טורף נטרף בזוגיות
יחסי טורף נטרף בזוגיות
shimi 22/05/10 |  צפיות: 3695

על פי הדרך לאיזון האדם מורכב משבעה חלקים, תורת האותיות , תורת המספרים, עולם החיות, עולם הצמחים, המצפן, יסודות, אסטרולוגיה. במאמר זה ברצוני להתייחס לחלק אחד ולהשפעה שיש לו על יחסים בזוגיות ובכלל יחסים עם הסביבה.

החיה שבי
ניתן לאפיין את היצר החייתי דרך האסטרולוגיה במידה והמזל הוא חיה, אבל גם אם לא, בכל אדם מסתתרת חיה, אופן ייחודי שבו מערך ההגנה וההישרדות פועל בהתאמה בולטת לדרך בה אותה חיה מתנהלת בטבע,

היות והאדם הוא הנברא או נוצר אחרון הוא מכיל בתוכו את כל שלבי הבריאה, הרבה מערכות יחסים בנויות על התאמה או קונפליקט המתבסס על היצר החייתי, זה די מובן היות והמשיכה הזוגית מתבססת על יצריות ומשיכה יצרית.

המשיכה היצרית הזו בחלקה נובעת מיחסי טורף ניטרף, המתח הסמוי שבמשחק / מאבק ההישרדות, משליך אל תוך מתח מיני ויוצר אינטראקציה סוחפת, משיכה חייתית שמתבטאת במשיכה מינית ומעודדת זוגיות.

ככל שהמאבק ביחסי טורף נטרף ממשיים יותר המשיכה תהייה גדולה יותר, חלקינו יבין זאת כאיתות לקשר טוב וסוחף רגשית, וחלקינו יפרש זאת כסימן התראה ופחד מסכנה ויתרחק או ימנע מזוגיות.

כאשר נוצרת זוגיות, מערכת היחסים תתאפיין באותו מאבק הישרדותי יצרי, יחסי טורף נטרף, דבר שיוביל למאבק שליטה, ניסיונות למצוא טאקטיקת הגנה של הצד המאוויים (הנטרף), לעומת שימוש בטאקטיקת איום להשגת ויתורים מהצד המאיים (הטורף).

כשמתבוננים בבני זוג, נניח אריה וגדי, נימצא שהגדי בטבע מהווה מזון לאריה ולכן חש בטוח ועליון במערכת היחסים, לעומתו הגדי שנימצא בנקודת נחיתות משמעותית וצריך להתעלות מעל אותו איתות סמוי שמאותת "סכנה", יצריך אותו לגייס הרבה כוחות נפשיים להרגיש נוח ולא מאוויים מהמערכת יחסים.

ללא הבנה של מערך הכוחות הפועלים הרבה מערכות זוגיות יהיו טעונות בהרבה מאבקי כוח ואינטראקציות השפלה, תסכול והתשה,לכן כשיש מתח ובעיות בזוגיות אנו בדרך לאיזון ממליצים לבחון את מערכת היחסים על פי -יחסי טורף נטרף.

הבסיס הכי עמוק ואוטנטי באדם, ומשם מתחילים להבין ולפרק את הפחדים, עד מצב בו שני הצדדים מבינים כיצד הכוחות הפנימיים בהם משפיעים על יחסיהם וכיצד ניתן לרדד את עוצמתם המאיימת בלי לרדד את עוצמת המשיכה המינית בניהם.
אסטרולוגיה יומית, אסטרולוגית

שם הכותב: אור-לי בר
אודות הכותב: מורת דרך לאיזון, מעבירה סדנאות ומנחת קבוצות עבודה כבר מעל 20 שנה
אסטרולוגיה שבועית, וואלה אסטרולוגיה, אסטרולוגיה סינית


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 shimi


 


מאמרים נוספים מאת shimi
 
שיעורי קונטקט מה זה כולל?
10/09/11 | מדיטציה
הריקוד ידוע כדרך הטובה ביותר ליצירת איזון בין הנפש לגוף באופן בלתי אמצעי ומשחרר. לימודי קונטקט מאפשרים לכל אחד לחוות את הריקוד דרך טכניקת תנועה של מגע זוגי או קבוצתי בתנועות מיוחדות הנותנות דגש על העברת שיווי המשקל מנקודה לנקודה באופן מאולתר לחופש יצירתי וביטוי עצמי אופטימלי.

מהו דמיון מודרך?
10/09/11 | מדיטציה
דמיון מודרך היא שיטה אשר באמצעותה ניתן להביא את החלומות והרצונות הפנימיים לידי מציאות אמיתית לשינוי דפוסי המחשבה הרגילים והמקובעים על ידי שימוש בדמיון שבו ניתן לראות כתמונה חיה את הכל מתגשם תוך כדי מתן דגש ותשומת לב לכל פרט ופרט ותחושה כאילו המדובר בחוויה עצמה עד אשר היא תתגשם

כרתים – כובשים את אי היווני
נומיינד ו Yoga Travels חוגגים עשור להקמתם – ומטיסים אתכם לחגיגה שלא נראתה עד היום. פסטיבל ריקוד מדיטציה, מסיבות וסדנאות עם מיטב המורים ל 5 לילות באי הקסום כרתים. 2 מטוסים, 350 משתתפים ב 3 מתחמים עם חגיגה ענקית במפרץ הכי יפה באי כרתים יוון.

יוגה צחוק - זה לא צחוק
18/06/11 | יוגה
במאמר זה החלטתי לתת במה למוסד הזה - יוגה צחוק - שנכנס בשנים האחרונות גם לארץ, נכנס בחטף וסחף המונים. אני חייבת לציין כי ההתהדרות הזאת של כל סדנה איזוטרית במושג יוגה קצת מכעיסה אותי אבל יחד עם זה אני מודה ומתוודה, עכשיו, לאחר שקראתי קצת חומרים בעניין, כי בכל זאת יש כאן משהו.

ואם סדנאות ה יוגה צחוק מאמצות אי אילו כלים מעולם היוגה על מנת לשחרר עכבות ולעודד צחוק - לכבוד הוא לנו - אנשי היוגה.


מדיטציה ודמיון מודרך חלק ב'
18/06/11 | מדיטציה
מדיטציה, על שלל סוגיה, היא מסע. כמו לקראת כל מסע מוצלח כדאי להתכונן מראש: להכיר את המקום, לאן כדאי ללכת, איך כדאי להתלבש, מה קוד ההתנהגות המקומי. מכאן, השמים הם הגבול. לכו תדעו את מי תפגשו, לאן תתגלגלו, ואילו חוויות מדהימות תאספו בדרך.

מדיטציה ודמיון מודרך - חלק א'
18/06/11 | מדיטציה
אחר צהרים אחד, לפני כחמש שנים, אחרי תקופה של כמה חודשים בחו"ל, ללא עבודה, ללא דירה ועם תחושה של יאוש צורב ומחלחל, התפללתי אל אלוהים מכל ליבי שיעזור לי למצוא את הכח להמשיך ואת הנתיב שלי למקום טוב יותר.

סיימתי את התפילה בתחושה של הקלה, וכמה דקות אחר כך תפסו עיני את הספר "כוחו של התת מודע" של ד"ר מרפי. קניתי את הספר כשנתיים לפני כן בעקבות המלצה של ידיד ומעולם לא עיינתי בו. הפעם הרגשתי צורך לפתוח אותו מתוך תחושה שזה המענה של אלוהים לתפילה שלי.

מאז ועד היום אני עושה מדיטציה מידי יום, וחיי השתנו לבלי הכר. החוויה הקיומית של בלבול וחוסר אונים פינתה עם הזמן את מקומה לתחושה של שמח


הומאופתיה- מה זה אומר, באמת?
תמצית ההיגיון ותפיסת העולם ההומאופטית - מלווה בדוגמאות המובאות בגוף הטקסט. זהירות!!!! המידע המוגש בשורות הבאות, יכול, בקלות יחסית, לשנות את תפיסת מציאות החיים.

על הטופו לבדו
מקורו של הטופו מפולי הסויה והוא מהווה מרכיב עיקרי וחשוב בתזונת ארצות המזרח. אנחנו פוגשים אותו בחנויות הטבע ובסופר, רואים אותו מופיע ככוכב" טרנדי" בתפריטים וספרי בישול ולא תמיד מפנימים את יתרונותיו הרבים והאפשרות לשלבו במטבחנו.

היכונו היכונו ל 21 בדצמבר!!
מבחינה אסטרולוגית ה 21 בדצמבר הוא יום בעל חשיבות עילאית, בו השמש עוברת ממזל קשת אל מזל גדי, דרך נקודת רום השמיים המשמעותית. זהו זמן המעבר הרישמי בין הסתיו אל החורף. זהו הזמן, על פי מפת הלידה, שבוא אדם מגיע לבגרות.

סלט סלק עם שומר ונענע
פעמים רבות יוצא לנו להיתקל באנשים שאינם אוהבים סלק. לחלקם, בעיקר יוצאי מזרח אירופה, טראומות ילדות מסירים עמוסי סלק המתבשלים על הכיריים לצורך הכנת בורשט תוך כדי הפצת ריח דומיננטי בחלל הבית. אחרים פשוט נרתעים מהשורש הסגול הזה המשאיר את הידיים מוכתמות כאילו זה עתה סיימנו משמרת בבית מטבחיים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI