דף הבית רוחניות אסטרולוגיה צעדים ראשונים באסטרולוגיה
צעדים ראשונים באסטרולוגיה
shimi 20/06/10 |  צפיות: 4091

הרבה אנשים מתעניינים באסטרולוגיה, וגם אם לא – בואו נודה בזה: אתם לא מסתכלים בתחזית אסטרולוגית בעיתון? כנראה שכן... בכל אופן – יש כמה דברים בעולם האסטרולוגיה שלא ממש מובנים, וגם אני לפעמים חוטאת בהורוסקופים שאני כותבת בשימוש בכמה מילים עלומות למי שאינו מן התחום: יש "זווית הרמונית בין מרקיורי בדגים לונוס על האופק" ??? מי הבין את זה? אז לטובת כל אותם חובבי אסטרולוגיה מתחילים שהיו רוצים להבין מעט יותר, הנה מעין לקסיקון למתחילים. מדריך נבוכים. שאלות ותשובות למתבונן המתחיל בשמיים.

מהי אסטרולוגיה? מהו הורוסקופ?
אז נתחיל בהתחלה: אסטרולוגיה היא מדע הכוכבים. והיא מורכבת מצירוף המילים ביוונית אסטרו=כוכב ולוגיה=מדע. וההורוסקופ פירושו "המבט (סקופ) אל השעה (הורו)" והכוונה היא מבט משכיל ומלומד אל מפת השמיים בשעה מסוימת עם ההבנה של המשמעות האסטרולוגית של שעה זו. מהי מפה אסטרולוגית? מפה אסטרולוגית היא שרטוט של מצב הכוכבים ברגע מסוים. המפה האסטרולוגית מראה לנו את מיקומם של המזלות, הכוכבים והבתים האסטרולוגיים והיחסים ביניהם. כאשר יוצאים מנקודת ההשקפה ש"מה שלמעלה הוא שלמטה (אריסטו)", על סמך המפה האסטרולוגית ניתן להפיק את הנתונים השונים: האופי של האדם, אירועים משמעותיים בחייו, התאמה זוגית, כישורים מיוחדים ועוד).

מהם המזלות אסטרולוגים?
החכמים הקדמונים הבחינו בדיוק באזור המילקה, הקו עליו זורחים השמש והירח (וגם שאר כוכבי הלכת) ב 12 קבוצות כוכבים בעלות צורות שונות, אשר לכל אחת מהן ניתן שם על פי הצורה שקבוצה זו הזכירה. היום ידוע לנו כי מדובר במערכות גלקטיות שלמות, אולם שמות המזלות האסטרולוגיים השתמרו מן התקופה הקדומה. מערך המזלות לעולם אינו משתנה והם נמצאים תמיד בסדר קבוע: טלה, שור, תאומים, סרטן, אריה, בתולה, מאזניים, עקרב, קשת, גדי, דלי ודגים. מהם הכוכבים? הכוכבים הם 11 גרמי שמיים המהווים חלק ממערכת השמש שלנו. גרמי שמיים אלו נמצאים בתנועה מתמדת מסביב לשמש. כאשר אנו צופים בהם מכדור הארץ נראה כי גרמי השמיים נעים סביבנו. מהירות התנועה שלהם שונה אחד מן השני, כל אחד על פי המסלול הקצר/ארוך בו הוא עובר הקפה שלמה. ולכן בכל פעם ימצאו בתחומם של מזלות אסטרולוגיים שונים אשר ישפיעו על תפקודם. למשל אם הכוכב המסמל את התקשורת יהיה בתחומו של מזל דגים הרגשי, הרי שהתקשורת של אותו אדם תהיה רגשנית. בגלל שלמעשה הכוכבים נעים סביב לשמש, ולא סביב כדור הארץ, מנקודת הראות שלנו לעתים נראה כי כוכב כלשהו ב"נסיגה". הכוכבים האסטרולוגיים הם: השמש, הירח, מרקיורי, ונוס, מארס, יופיטר, סאטורן, אוראנוס, נפטון, פלוטו וכירון. באסטרולוגיה הקלאסית (האסטרולוגיה היוונית המקורית, כמו גם האסטרולוגיה הוודית) לא מכלילים את הכוכבים המרוחקים יותר (אוראנוס עד כירון).

מהו האופק?
כדור הארץ סובב סביב צירו מדי 24 שעות. לכן מנקודת ההשקפה שלנו המזלות האסטרולוגיים, אשר למעשה נשארים במקומם, נראים כנעים בתנועת שעון, כך שלנגד עינינו יופיע בכל שעתיים מזל אסטרולוגי אחר (קבוצת גלקסיות אחרת).האופק הוא למעשה המזל האסטרולוגי אשר עלה באופק המזרחי בשעה הנתונה. מהם הבתים האסטרולוגיים? את מפת השמיים מחלקים באופן מסורתי ל 12 פלחים, הנקראים בתים, כאשר הבית הראשון יהיה הפלח המתחיל בנקודת האופק והפלח האחרון יהיה זה המסתיים בנקודת האופק. שישה פלחים בשמיים הנראים ושישה "מתחת לכדור הארץ", מנקודת הראות שלנו כמובן. הפלחים מסמלים תחומים שונים בהם האדם מגשים את עצמו במהלך חייו, ותחומים אלו יהיו מושפעים מן הכוכבים המופיעים בהם במפתו של כל אדם: אישיות, כסף, תקשורת, זוגיות, קריירה, יעוד ועוד... זוהי כמובן רק ההתחלה, המפה האסטרולוגית היא מדריך שלם לאזוטריקה של ההתפתחות הקוסמית והאנושית. ויש גם את ראש וזנב הדרקון, לילית, ירח שחור ועוד ועוד. אבל למתחילים, בינתיים, זה נותן קצה חוט.

שם הכותב: קרני צור
אודות הכותב: אסטרולוגית הוליסטית, מייעצת בכל תחומי החיים: זוגיות, הכוונה ליעוד, שחזור גלגולים קודמים על פי המפה האסטרולוגיה ועוד.מפתחת ומלמדת את שיטת אסטרולוגיה הוליסטית לימודי האסטרולוגיה המקיפים והמעמיקים. מידע נוסף רב והרשמה לתחזית אסטרולוגית שבועית בחינם באתר 
אסטרולוגיה יומית, אסטרולוגיה שבועית, וואלה אסטרולוגיה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 shimi


 


מאמרים נוספים מאת shimi
 
שיעורי קונטקט מה זה כולל?
10/09/11 | מדיטציה
הריקוד ידוע כדרך הטובה ביותר ליצירת איזון בין הנפש לגוף באופן בלתי אמצעי ומשחרר. לימודי קונטקט מאפשרים לכל אחד לחוות את הריקוד דרך טכניקת תנועה של מגע זוגי או קבוצתי בתנועות מיוחדות הנותנות דגש על העברת שיווי המשקל מנקודה לנקודה באופן מאולתר לחופש יצירתי וביטוי עצמי אופטימלי.

מהו דמיון מודרך?
10/09/11 | מדיטציה
דמיון מודרך היא שיטה אשר באמצעותה ניתן להביא את החלומות והרצונות הפנימיים לידי מציאות אמיתית לשינוי דפוסי המחשבה הרגילים והמקובעים על ידי שימוש בדמיון שבו ניתן לראות כתמונה חיה את הכל מתגשם תוך כדי מתן דגש ותשומת לב לכל פרט ופרט ותחושה כאילו המדובר בחוויה עצמה עד אשר היא תתגשם

כרתים – כובשים את אי היווני
נומיינד ו Yoga Travels חוגגים עשור להקמתם – ומטיסים אתכם לחגיגה שלא נראתה עד היום. פסטיבל ריקוד מדיטציה, מסיבות וסדנאות עם מיטב המורים ל 5 לילות באי הקסום כרתים. 2 מטוסים, 350 משתתפים ב 3 מתחמים עם חגיגה ענקית במפרץ הכי יפה באי כרתים יוון.

יוגה צחוק - זה לא צחוק
18/06/11 | יוגה
במאמר זה החלטתי לתת במה למוסד הזה - יוגה צחוק - שנכנס בשנים האחרונות גם לארץ, נכנס בחטף וסחף המונים. אני חייבת לציין כי ההתהדרות הזאת של כל סדנה איזוטרית במושג יוגה קצת מכעיסה אותי אבל יחד עם זה אני מודה ומתוודה, עכשיו, לאחר שקראתי קצת חומרים בעניין, כי בכל זאת יש כאן משהו.

ואם סדנאות ה יוגה צחוק מאמצות אי אילו כלים מעולם היוגה על מנת לשחרר עכבות ולעודד צחוק - לכבוד הוא לנו - אנשי היוגה.


מדיטציה ודמיון מודרך חלק ב'
18/06/11 | מדיטציה
מדיטציה, על שלל סוגיה, היא מסע. כמו לקראת כל מסע מוצלח כדאי להתכונן מראש: להכיר את המקום, לאן כדאי ללכת, איך כדאי להתלבש, מה קוד ההתנהגות המקומי. מכאן, השמים הם הגבול. לכו תדעו את מי תפגשו, לאן תתגלגלו, ואילו חוויות מדהימות תאספו בדרך.

מדיטציה ודמיון מודרך - חלק א'
18/06/11 | מדיטציה
אחר צהרים אחד, לפני כחמש שנים, אחרי תקופה של כמה חודשים בחו"ל, ללא עבודה, ללא דירה ועם תחושה של יאוש צורב ומחלחל, התפללתי אל אלוהים מכל ליבי שיעזור לי למצוא את הכח להמשיך ואת הנתיב שלי למקום טוב יותר.

סיימתי את התפילה בתחושה של הקלה, וכמה דקות אחר כך תפסו עיני את הספר "כוחו של התת מודע" של ד"ר מרפי. קניתי את הספר כשנתיים לפני כן בעקבות המלצה של ידיד ומעולם לא עיינתי בו. הפעם הרגשתי צורך לפתוח אותו מתוך תחושה שזה המענה של אלוהים לתפילה שלי.

מאז ועד היום אני עושה מדיטציה מידי יום, וחיי השתנו לבלי הכר. החוויה הקיומית של בלבול וחוסר אונים פינתה עם הזמן את מקומה לתחושה של שמח


הומאופתיה- מה זה אומר, באמת?
תמצית ההיגיון ותפיסת העולם ההומאופטית - מלווה בדוגמאות המובאות בגוף הטקסט. זהירות!!!! המידע המוגש בשורות הבאות, יכול, בקלות יחסית, לשנות את תפיסת מציאות החיים.

על הטופו לבדו
מקורו של הטופו מפולי הסויה והוא מהווה מרכיב עיקרי וחשוב בתזונת ארצות המזרח. אנחנו פוגשים אותו בחנויות הטבע ובסופר, רואים אותו מופיע ככוכב" טרנדי" בתפריטים וספרי בישול ולא תמיד מפנימים את יתרונותיו הרבים והאפשרות לשלבו במטבחנו.

היכונו היכונו ל 21 בדצמבר!!
מבחינה אסטרולוגית ה 21 בדצמבר הוא יום בעל חשיבות עילאית, בו השמש עוברת ממזל קשת אל מזל גדי, דרך נקודת רום השמיים המשמעותית. זהו זמן המעבר הרישמי בין הסתיו אל החורף. זהו הזמן, על פי מפת הלידה, שבוא אדם מגיע לבגרות.

סלט סלק עם שומר ונענע
פעמים רבות יוצא לנו להיתקל באנשים שאינם אוהבים סלק. לחלקם, בעיקר יוצאי מזרח אירופה, טראומות ילדות מסירים עמוסי סלק המתבשלים על הכיריים לצורך הכנת בורשט תוך כדי הפצת ריח דומיננטי בחלל הבית. אחרים פשוט נרתעים מהשורש הסגול הזה המשאיר את הידיים מוכתמות כאילו זה עתה סיימנו משמרת בבית מטבחיים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI