דף הבית אבירם היכל

אבירם היכל

 מאמרים אחרונים של הכותב
חברה: תבונה - חינוך חדש בישראל
אתר אינטרנט:  www.tvuna-online.co.il
טלפון: 03-5743734
צור קשר עם הכותב: צור קשר
אודות הכותב:

אבירם היכל, בוגר במנהל עסקים ומאמן בשיטת Applied Scholastics העולמית, הוא הבעלים והמייסד של 'תבונה'. 'תבונה' אשר הוקמה בשנת 2000 מסייעת לילדים לשפר את הקשב והריכוז, הלמידה וההתנהגות ללא תרופות. תכניות האימון הייחודיות בהם 'תבונה' עושה שימוש, מסייעות לילדים להצליח ללא ריטלין. המאמרים שנכתבו על ידי אבירם מיועדים לעזור להורים לשפר את שיתוף הפעולה בין הורים לילדים, להגביר את הביטחון העצמי של הילדים ולסייע למורים בעבודה עם תלמידים.
מאמרים נוספים מאת אבירם היכל
 
'גירדולציה' - המחסום שמוריד לילד שלך את החשק!
08/08/12 | ליקויי למידה
טיפ מתוך סדרת הטיפים ללמידה יעילה עבור הילד שלך / מאת מנהל תבונה, חינוך חדש בישראל. והפעם: מוטיבציה...
למאמר המלא...

למה אשת לוט הסתכלה אחורה?
31/07/12 | ליקויי למידה
מה לדעתך יקרה אם בכל נושא שאותו לומדים התלמידים בבית הספר הם יחשבו 'כיצד אפשר להשתמש בחומר בחיים' במקום 'האם זה יהיה בבחינה'? טיפ מתוך סדרת הטיפים ללמידה יעילה עבור הילד שלך.
למאמר המלא...

בית הספר לוחץ לריטלין...איך מתמודדים?
15/04/12 | הפרעות קשב וריכוז
המורה בבית הספר מספרת לך על 'נפלאות' הריטלין, אומרת לך שכדאי לך לשקול טיפול תרופתי, מספרת לך שזה יעשה לילדך שיפור מדהים בלימודים וכמה שזה עוזר לילדים אחרים, אבל אתה מנגד לא רוצה לתת כדורים לילד שלך....מה עושים?
למאמר המלא...

פריצת דרך בתחום הקשב והריכוז
01/02/12 | הפרעות קשב וריכוז
פריצת דרך חדשה נעשתה בתחום! הכותרת "בעיית קשב וריכוז" התגלתה כאוסף של תופעות אשר הגורמים להם לא נמצאים במוח או בגנים. המקור לבעייה נמצא במקום אחר לגמרי.
למאמר המלא...

האם הפרעת קשב וריכוז היא מחלה?
30/11/11 | הפרעות קשב וריכוז
בעוד שמחלה אפשר לבדוק בצורה אובייקטיבית (כמו סוכרת שאותה ניתן למדוד בבדיקות דם), הפרעת קשב וריכוז מאובחנת לפי סימפטומים מאוד כללים ולא מדויקים שיכולים להופיע יום אחד, ויום אחר לא. מאמר זה לקוח מתוך סדרת מאמרים בנושא "כל מה שלא מספרים לך על הפרעת קשב וריכוז".
למאמר המלא...

הילד שלך מתווכח אתך על כל דבר שאתה מבקש ממנו? תן לו לבחור!
16/11/11 | חינוך ילדים
ילדים בד"כ לא אוהבים שאומרים להם מה לעשות, אז איך כן מניעים אותם לפעולה? במאמר הבא אציג לפניך את נפלאות כוח הבחירה בגידול ילדים ואלמד אותך להגביר משמעותית את מידת שיתוף הפעולה שלך עם ילדך.
למאמר המלא...

האם ילדך סובל מלקויות הוראה?
01/11/11 | הפרעות קשב וריכוז
מדינת ישראל היתה בשנות ה-80 מדורגת במקומות הראשונים במבחנים הבינלאומיים בהבנת הנקרא ובחשבון. כיצד קרה שכיום, שני עשורים אחרי, מדינת ישראל מדורגת במקומות ה- 40 בעולם בנושאים אלו?
הילדים בארץ הם מוכשרים מאוד, חכמים ומתוחכמים ובנוסף המודעות לקשיים של התלמידים עלתה, ההורים מתגברים בשיעורים פרטיים יותר מאי פעם ויחד עם זאת יש ירידה. האם באמת יש לילדים לקויות למידה או שאולי הם סובלים מלקות אחרת?
למאמר המלא...

איך החליפין של הילד שלך?
24/10/11 | חינוך ילדים
מהו 'חליפין' ואיך הוא קשור לגידול ילדים? ילדים שניתנת להם הזדמנות לתת משהו בתמורה מרגישים הרבה יותר בעלי ערך. בנוסף, הדבר מעלה את רמת האחריות שלהם באופן ניכר. מאמר זה מציג את ארבעת סוגי החליפין וכיצד הם באים לידי ביטוי בחינוכם וגידולם של ילדים.
למאמר המלא...

המחסום הגדול ביותר של ילדך בלימודים
20/10/11 | הפרעות קשב וריכוז
ילדים רבים נתקלים בקשיים בלימודים. תופעות של קשב וריכוז, עייפות ושעמום הן תופעות שכיחות. הורים רבים מתלוננים על 'מלחמות' שמתנהלות בינם לבין הילדים על הכנת שיעורי הבית ולמידה למבחנים. על פי טכנולוגיית הלמידה ישנם 3 מחוסמים עיקריים שגורמים לתופעות אלה. במאמר זה מוצג המחסום החשוב ביותר מבין השלושה ומה באמת אחד המקורות העיקריים לקשיים בלימודים.
למאמר המלא...
    
שיווק באינטרנט על ידי WSI