דף הבית אורלי עמית

אורלי עמית

 מאמרים אחרונים של הכותב
חברה: דפי חיים
אתר אינטרנט:  www.storyoflife.co.il
טלפון: 054-4546493
צור קשר עם הכותב: צור קשר
אודות הכותב:

אורלי עמית, בעלת הוצאת דפי חיים, עבדה במשך שנים רבות כעיתונאית. באמצעות כתיבה עיתונאית רכשה מיומנות וניסיון רב בשיחות עם אנשים, ראיונות, תחקירים, כתיבת כתבות צבע, פרופיל וכמובן כתיבת ביוגרפיה. במקביל עבדה כסופרת צללים בהוצאת ספרים וזכתה בהצלחה בכתיבה אישית להתאים את אופי הכתיבה לדמותו של גיבור ספר זכרונות. סיפורי חיים זאת ההתמחות שלנו עקבות הניסיון הרב שרכשה בכתיבת סיפורי חיים ובעריכה הקימה ב-2005 את דפי חיים, חברה המתמחה בכתיבת סיפורי חיים, בהפקה ובהוצאה לאור של ספרי זיכרון. הסיפור חיים של אורלי שזור גם הוא בהיסטוריה של המדינה. היא דור שני בארץ. אביה יליד חיפה, הוריו עלו לארץ בתחילת המאה הקודמת. גם בני המשפחה של אמה עלו בעליות הראשונות. אורלי ילידת קיבוץ יפעת בעמק יזרעאל, גדלה בתל אביב ושירתה בחיל האוויר.

אורלי עמית בוגרת אוניברסיטה בחוגים: היסטוריה של ארץ ישראל ולימודים כלליים במדעי הרוח. כמו כן סיימה לימודי עריכה לתואר שני במסגרת החוג ללשון עברית ולשונות שמיות באוניברסיטת תל אביב. הניסיון הרב בכתיבת סיפורי חיים, בעריכה ובהוצאה לאור של ספרי זיכרון כמו גם ההתמחות והידע התיאורטי שרכשנו, הקנו לנו מיומנות ויכולת גבוהה להפוך סיפורי חיים לספרי זיכרון מאלפים ומרתקים.
מאמרים נוספים מאת אורלי עמית
 
העצמאות של יוצאי אתיופיה
04/05/11 | ספרות
זיכרונות מבית ייך ומבית ארטה, ספר אישי, המספר סיפור חיים מיוחד של ירגה ושל כל "בית ישראל", ומשמש מסמך מרתק, החושף את המסורת ואת המנהגים של יוצאי אתיופיה, שחצו ברגל את מדבר סודן, עברו תלאות וסבל עד שהגיעו לארץ המובטחת
למאמר המלא...

שבט בן דוד - הסיפור שלא סופר
07/11/09 | ספרות
הספר שבט בית דוד שיצא בימים אלה בהוצאת דפי חיים, מגולל את סיפור חייו המרתק של בנימין (בני) בן דוד. במשך שנים חלם בני לכתוב אוטוביוגרפיה, כיוון שהיה שקוע בפעילות ציבורית, למעלה מעשר שנים שימש בתפקיד מזכיר-גזבר של מושב אחיטוב שבעמק חפר. בינואר 2009, לאחר שפרש לגמלאות, התפנה לממש את חלומו.
למאמר המלא...

טיפים לכתיבת ספר זכרונות מוצלח
24/10/09 | ספרות
רבים סוחבים אתם משא כבד של זיכרונות כואבים, סיפורים אישיים מרגשים, ביוגרפיה מרתקת. רבים חולמים לפרוק את המשא הכבד הזה: לכתוב ספרי זכרונות, לפרסם את סיפורם האישי. איך כותבים ספרי זכרונות?
למאמר המלא...

ספר זכרונות, זהו הטרנד עכשיו
05/09/09 | ספרות
ספרי זכרונות צצים עכשיו כפטריות לאחר הגשם. פתיחת ארכיונים במדינות מערב אירופה והמידע החדש המתפרסם חדשות לבקרים, מעורר אנשים מבוגרים להעלות על הכתב את קורות חייהם.
למאמר המלא...

הגל הראשון של כתיבת ספר זכרונות
26/08/09 | ספרות
הביטחון העצמי המקדש את 'היהודי החדש' ההרואי, הלא גלותי, נסדק. החלה התעניינות בעבר. גם מותם של חיילים, רבים מהם בנים של ניצולי שואה, הביא להתעניינות בדרכי ההתמודדות של הניצולים עם אבל, שכול ואובדן.
למאמר המלא...
    
שיווק באינטרנט על ידי WSI